20.02.2021, FT   ТВ-трансляция: 

Тренер Львова: «Попросил арбитра говорить со мной на украинском языке»

Виталий Шумский получил желтую карточку за эти слова

Тренер Львова: «Попросил арбитра говорить со мной на украинском языке»
© ФК Львов. Виталий Шумский

В матче 15-го тура чемпионата Украины «Львов» уступил «Колосу» – 0:2. Во время матча тренер львовян Виталий Шумский получил желтую карточку. Он рассказал об этой ситуации.

«Я не буду комментировать действия главного судьи и двух лайнсменов. У меня никаких споров ни с кем не было.

Но четвертый арбитр разговаривал со мной на русском языке, а я его попросил, чтобы он разговаривал со мной на украинском. На что он сразу передал по рации главному судье, который ко мне подошел и дал мне желтую карточку.

Я спросил, за что мне дали желтую карточку, на что ответа я еще не получил», - сказал Шумский.

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — ФК Львов

(105 голосов)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
    Dmytro
    online
      Dmytro, 22.02.2021 02:23
    +1
    Mishka_Tayson, 21.02.2021 09:03
    Шумському респект. А "вата" - вона така... - що у футболі, що деінде... )
    Це не смішно! Цьому має бути покладено край!
    Dmytro
    online
      Dmytro, 22.02.2021 01:02
    +1
    Ruslan, 21.02.2021 10:12
    Фекальна вівця до чого тут хамство? Зам зама порахував що зауваження це прояв неповаги. Накапав головному, який всю гру плавав. В результаті вони порахували що твій русскій мір ущємляют, і вальнув картку. Кацапський язик взагалі то в нас на Київській Русі придумали. Так і назвали не мова а язик, щоб тим зеленим єті в болотах на схід щось в рот засунути. Треба було щось робити. В нас тут Федоров книжки писав а там в болотах ще мукали одне до одного.
    Ну це надто спрощено і не зовсім точно. По факту, так званий "рускій" (москвинський/московський) створили (зляпали з того, що було) ломоносов, карамзін і пушкін. Основа його, це церковно-слов'янська, книжна мова із здебільшого фіно-угорькою фонетикою, на відміну від основи української - живої, розмовної мови середньовічної Руси-Київської держави, її метрополії - Київського, Чернигівського і Переяславського князівств.
    Саме тому московський такий недолугий, саме тому москвини постійно вставляють мат, щоб хоч трохи оживити то непорозуміння.
    Ruslan
      Ruslan, 22.02.2021 00:39
    -1
    Al Zolo, 21.02.2021 15:57
    ничего что на сайте УЕФА-9 языков и ни один не ликвидируют или мы уже не Европа?
    Фекальна вівця для Європи офіційно твого кацапського язика не існує https://uk.wikipedia.org/wiki/Офіційні_мови_Європейськ
    ого_Союзу. Це для азіатів. А на сайті УЄФА вона є так як входить в число найбільш поширених. Де враховується не кількість рускагаварящіх а плюс ще й ті які нею володіють. Одне тішить що в 2009-му вона була на 6-му місці і в порівнянні з 2014-м стрімко обвалилась на 17%. Русскій мір валится таваріщі!
    Dmytro
    online
      Dmytro, 22.02.2021 00:35
    +1
    Fangold, 21.02.2021 12:48
    Я взагалі вважаю, що російськомовна версія сайту має бути ліквідована
    Абсолютно погоджуюсь! Вата і адепти "какой разніци"(латентна вата), йдіть лісом разом з вашими пальцями вниз!
    Dmytro
    online
      Dmytro, 22.02.2021 00:33
    0
    Віталій Возняк, 21.02.2021 12:54
    Принцип свободи: «дозволено все, що не заборонено законом»
    Одне речення в частині 3 статті 10 Конституції України - ось ця "сводоба". І це неподобство має бути вилучене звідти, бо саме за неї чіпляються колаборанти.
    Dmytro
    online
      Dmytro, 22.02.2021 00:27
    0
    Серж. Петренко, 21.02.2021 12:54
    Даремно вважаєш. Інформаційні бульбашки ще нікого до добра не доводили.
    Ми ніколи не переможемо до кінця жодного суперника, якщо змагатимемося з ними лише на нашій території.
    І до чого тут це? Якщо керуватися подібними підходами, то можна дійти до абсурду. Двомовність, яку регулярно продовжують нав'язувати практично всі українськц медія, є абсолютно не просто шкідливою, а руйнівною, і навіть злочинною по відношенню до України. До того ж геть аморальною і гидкою.
    Dmytro
    online
      Dmytro, 22.02.2021 00:22
    0
    Віталій Возняк, 21.02.2021 13:19
    При тому, зайвохромосомний, що закон зобов'язує держслужбовців, працівників держустанов та сфери послуг розмовляти з клієнтами українською і лише, якщо інша сторона розмовляє недержавною мовою, можна за бажанням переходити на ту мову. Так що нехай суддя звертається російською до тих, хто до нього звертається на ній. Робити інакше закон забороняє.
    Цей закон надто м'який. Українці повинні мати право взагалі не розуміти, срану москвинську говірку, відрижку заліських окупантів. Наприклад, у тій же Франції, є повсякденною практикою, коли французький персонал просто ігнорує звертання до них не французькою мовою. І передусім це стосується звертань саме англійською. Хоч і війни між Францією та Англію давно в минулому, але тим не менш ось таке особливе, можна сказати упереджене ставлення залишається, продиктоване також елементарною конкуренцією сучасного світу.
    Dmytro
    online
      Dmytro, 22.02.2021 00:09
    0
    Риба гніє з голови. Цей суддя(судді) має бути звільнений і має бути скликане позачергове термінове засідання УАФ, на якому має бути ухвалена постанова (чи яко воно в них там з формальної точки зору називається) про обов'зкове використання української мови не лише суддями, а й усіма учасниками футбольного життя України, всіма офіційними, публічними персонами (загалом і прибиральниці теж) - від тренерів усіх ліг, до тренера національної збірної! Мова звісно йде про публічну, офіційну частину спілквання - пресконференції, інтерв'ю тощо. А взагалі мало б бути значно жорсткіше - щоб це стосувалося абсолютно всіх аспектів , в тому числі тренувального процесу. Так це працює у країнах, які себе поважають. Срана відрижка окупантського режиму має піти в небуття.
    Михаил Степанов
    online
      Михаил Степанов, 21.02.2021 17:29
    +1
    есть суть вещей, а есть форма...тренер может прав по сути, но что там с формой?
    Орест Орищишин
    online
      Орест Орищишин, 21.02.2021 16:09
    +2
    Якщо суддя не володіє державною мовою він не має права судити футбольний матч в Україні Тренер повинен звернутить в письмовій формі до мовного омбудсмена який зобовязаний відкрити провадження
    romanchik.8403
    online
      romanchik.8403, 21.02.2021 16:05
    -5
    Fangold, 21.02.2021 12:48
    Я взагалі вважаю, що російськомовна версія сайту має бути ліквідована
    Себя ликвидируйте на х..
    Al Zolo
    online
      Al Zolo, 21.02.2021 15:57
    -7
    Fangold, 21.02.2021 12:48
    Я взагалі вважаю, що російськомовна версія сайту має бути ліквідована
    ничего что на сайте УЕФА-9 языков и ни один не ликвидируют или мы уже не Европа?
    Al Zolo
    online
      Al Zolo, 21.02.2021 15:54
    -4
    Віталій Возняк, 21.02.2021 13:19
    При тому, зайвохромосомний, що закон зобов'язує держслужбовців, працівників держустанов та сфери послуг розмовляти з клієнтами українською і лише, якщо інша сторона розмовляє недержавною мовою, можна за бажанням переходити на ту мову. Так що нехай суддя звертається російською до тих, хто до нього звертається на ній. Робити інакше закон забороняє.
    К судье запрещено вообще обращаться во время игры и если Шумский не знает правил-то по хрен его отмазки-тем более в грубой форме как он делает
    Al Zolo
    online
      Al Zolo, 21.02.2021 15:40
    -4
    Nesenyk1, 21.02.2021 10:56
    А ты попробуй в командах Испании,Англии,Италии отказаться разговаривать не на их языке,такие там не задерживаются.
    так и арбитр умеет говорить на украинском -карточку дали не за то чо арбир отказался говорить по украински а за то что тренер Фекалий приказал арбитру делать это в грубой форме....
    shoko
    online
      shoko, 21.02.2021 13:53
    -1
    Это точка зрения тренера...вообще это новая фишка я так понял начала появляться.. всем спорщикам на заметку - 4й арбитр вообще не обязан разговаривать с тренерами команд,это не входит в его обязанности..поэтому любое требование тренера поговорить с ним,хоть на китайском является оказанием давления на арбитра.. что карается жёлтой карточкой.. Всё элементарно просто, просто большинство таких случайных тренеров типа Шумского и диванных экспертов здесь элементарно не знают правил игры.
    FACE_CONTROL
      FACE_CONTROL, 21.02.2021 13:45
    -11
    Комментарий свернут. Показать
    Арбитру респект!
    Віталій Возняк
    online
      Віталій Возняк, 21.02.2021 13:19
    +2
    Tеllur, 21.02.2021 12:56
    При чём здесь закон к правилам игры??? Совсем поехали?
    Пойди ещё в соревнованиях покера законы и Конституцию введи.
    При тому, зайвохромосомний, що закон зобов'язує держслужбовців, працівників держустанов та сфери послуг розмовляти з клієнтами українською і лише, якщо інша сторона розмовляє недержавною мовою, можна за бажанням переходити на ту мову. Так що нехай суддя звертається російською до тих, хто до нього звертається на ній. Робити інакше закон забороняє.
    Серж. Петренко
    online
      Серж. Петренко, 21.02.2021 13:10
    +2
    І по темі. Як можна про щось сперечатися, не знаючи деталей конфлікту? Можна ж сказати комусь "розмовляй зі мною українською, будь ласка", а можна сказати "розмовляй зі мною українською, під*р йо**аний!".
    Серж. Петренко
    online
      Серж. Петренко, 21.02.2021 12:58
    +1
    grig, 21.02.2021 12:19
    А представляете, если бы в России тренер попросил арбитра говорить с ним на русском языке? За такое однозначно ему бы карточку дали.
    В Чечні - цілком можливо. Там, слава аллаху (і Кадирову лічно), російські закони не конають, там усе робиться за законами гір
    Tеllur
    online
      Tеllur, 21.02.2021 12:56
    -2
    Віталій Возняк, 21.02.2021 12:54
    Принцип свободи: «дозволено все, що не заборонено законом»
    При чём здесь закон к правилам игры??? Совсем поехали?
    Пойди ещё в соревнованиях покера законы и Конституцию введи.
    dudigo78
    online
      dudigo78, 21.02.2021 09:49
    +17
    Взагалі то Львову треба подавати апеляцію, а нормальним журналістам необхідно всю цю ситуацію не спустити на гальмах. Це дійсно парадокс. Суддя зобов'язаний розмовляти і обслуговувати матчі державною мовою, якщо це не іноземна бригада арбітрів. Такого нема в жодній державі Європи
    Ruslan
    online
      Ruslan, 21.02.2021 10:03
    +16
    Tеllur, 21.02.2021 09:08
    А когда стадионы приравняли к сфере обслуживания?
    Да и помнится как у нас работали бригады из других стран.
    Футбол из Англии! И всё непонятное надо решать на английском языке.
    Как и во всём футбольном мире.
    з 16 січня 2021 року, відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.
    Ще раз під час роботи скаже російською, отримає штраф 5100-6800
    До чого тут порівняння до бригад з інших країн? Кривоносов і Копієвський живуть в Росії чи все ж таки це наша українська бригада? Між собою мови нема, спілкуйтесь як завгодно. Ми відносимся до цього з розумінням. Но коли виясняєш нюанси по ходу гри з тренером який до тебе говорить українською - будь добрий відповідай українською а не розцінюй зауваження як неповагу. Жовта карточка за це це перебор по всіх статьях.
    sasha18
      sasha18, 21.02.2021 09:31
    +10
    Розмови з четвертим арбітром не думаю що заборонені по замінам наприклад
    Vytas Mesk
    online
      Vytas Mesk, 21.02.2021 09:38
    +9
    Если это правда то без наказано этого арбитра не льзя оставлять вплоть до лишения лицензии что бы всяка шваль не думала что без наказанно . Во всех странах за неуважение к своему языку на оффициальной работе строго смотрят. Дома и с друзьями говори хоть на арабском, но язык своей страны надо знать и уважать.
    Саша Зардунов
    online
      Саша Зардунов, 21.02.2021 12:34
    +7
    Walder Var, 21.02.2021 11:46
    Все беды от бандеровцев
    Все беди от российских имперцев. Хотя России в природе не существовало. Это полукровка татарин Петр переименовал Великую Татарию в Россию.
    Nesenyk1
      Nesenyk1, 21.02.2021 10:56
    +7
    Комментарий свернут. Показать
    Al Zolo, 21.02.2021 10:01
    В основном составе Фекали играет только 4 украинца и что всех остальных Шумский заставляет говорить только по украински? А в принцпе-это дурь конечно-арбитр мог не отвечать но карточку потребовать? А с другой стороны-может карточка не за язык а за интонацию как Шумский требовал??? Если он тупо хамил-то все правильно-и не надо хама считать защитником языка
    А ты попробуй в командах Испании,Англии,Италии отказаться разговаривать не на их языке,такие там не задерживаются.
    mmuk
      mmuk, 21.02.2021 10:16
    +7
    Суддя в даному випадку має пояснити, чому дав карточку.
    Саша Зардунов
    online
      Саша Зардунов, 21.02.2021 12:31
    +6
    a.fedorenko1953, 21.02.2021 12:25
    Наведи статтю регламенту ,де це забороняється!
    Наведи статтю, что тренеру потрiбно було показати жовту картку.
    Владимир Копяк
    online
      Владимир Копяк, 21.02.2021 10:14
    +6
    Tеllur, 21.02.2021 09:13
    Исключительным правом общаться с арбитрами обладают капитаны команд.
    Я готов выдать премию в размере 10.000 $ тому,кто покажет мне,где в Правилах игры в футбол,написано,что во время матча ТОЛЬКО капитан команды может общаться с арбитром. Телефон для контактов - в фейсбуке. Жду...
    dudigo78
    online
      dudigo78, 21.02.2021 09:44
    +6
    Ми точно в Україні живем? Іспанський сором. За такі дії арбітрів в нормальній країні пожиттєво відсторонили, але не в нас. Половина інтернет сайтів досі не мають україномовної версії. А притісняють язик?
    grig
    online
      grig, 21.02.2021 12:19
    +5
    А представляете, если бы в России тренер попросил арбитра говорить с ним на русском языке? За такое однозначно ему бы карточку дали.
    dudigo78
    online
      dudigo78, 21.02.2021 10:31
    +5
    Alex Voynov, 21.02.2021 10:16
    Я бы вообще дал красную если бы можно было 👍☺️
    А тебе за Урал вислати, якщо б можна було)))
    Ruslan
    online
      Ruslan, 21.02.2021 10:12
    +5
    Al Zolo, 21.02.2021 10:01
    В основном составе Фекали играет только 4 украинца и что всех остальных Шумский заставляет говорить только по украински? А в принцпе-это дурь конечно-арбитр мог не отвечать но карточку потребовать? А с другой стороны-может карточка не за язык а за интонацию как Шумский требовал??? Если он тупо хамил-то все правильно-и не надо хама считать защитником языка
    Фекальна вівця до чого тут хамство? Зам зама порахував що зауваження це прояв неповаги. Накапав головному, який всю гру плавав. В результаті вони порахували що твій русскій мір ущємляют, і вальнув картку. Кацапський язик взагалі то в нас на Київській Русі придумали. Так і назвали не мова а язик, щоб тим зеленим єті в болотах на схід щось в рот засунути. Треба було щось робити. В нас тут Федоров книжки писав а там в болотах ще мукали одне до одного.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 21.02.2021 09:36
    +5
    Кстати в тему, а почему программа Великий футбол тоже идёт на русском языке?
    Это по моему больше 10 лет в Киеве они уже.
    Между прочим главный рупор Уаф.
    Интересно.
    Mishka_Tayson
    online
      Mishka_Tayson, 21.02.2021 09:03
    +4
    Шумському респект. А "вата" - вона така... - що у футболі, що деінде... )
    JohnNeuman
      JohnNeuman, 21.02.2021 09:03
    +4
    Я вже став забувати українську через вiдсутнiть її практичного застосування. Тiльки й дивлюся футбол, щоб почути коментарi українською й нагадати собi деякi слова.
    Владимир Копяк
    online
      Владимир Копяк, 21.02.2021 10:22
    +3
    Ruslan, 21.02.2021 10:03
    з 16 січня 2021 року, відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.
    Ще раз під час роботи скаже російською, отримає штраф 5100-6800
    До чого тут порівняння до бригад з інших країн? Кривоносов і Копієвський живуть в Росії чи все ж таки це наша українська бригада? Між собою мови нема, спілкуйтесь як завгодно. Ми відносимся до цього з розумінням. Но коли виясняєш нюанси по ходу гри з тренером який до тебе говорить українською - будь добрий відповідай українською а не розцінюй зауваження як неповагу. Жовта карточка за це це перебор по всіх статьях.
    Тренер прав на все 100%! Но вся вишенка в том,что за исключением арбитров с Западной Украины, никто из "служителей" футбольной Фемиды, украинского языка не знают и принципиально на нем не общаются. Они даже экзамены по Правилам игры в футбол сдают на расейском языке. Это вопрос к председателю судейского комитета,который тоже не хочет учить наш язык.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 21.02.2021 09:37
    +3
    sasha18, 21.02.2021 09:31
    Розмови з четвертим арбітром не думаю що заборонені по замінам наприклад
    Конечно не запрещены практически все тренеры общаются.
    Само больше Моуринью)))
    Орест Орищишин
    online
      Орест Орищишин, 21.02.2021 16:09
    +2
    Якщо суддя не володіє державною мовою він не має права судити футбольний матч в Україні Тренер повинен звернутить в письмовій формі до мовного омбудсмена який зобовязаний відкрити провадження
    Віталій Возняк
    online
      Віталій Возняк, 21.02.2021 13:19
    +2
    Tеllur, 21.02.2021 12:56
    При чём здесь закон к правилам игры??? Совсем поехали?
    Пойди ещё в соревнованиях покера законы и Конституцию введи.
    При тому, зайвохромосомний, що закон зобов'язує держслужбовців, працівників держустанов та сфери послуг розмовляти з клієнтами українською і лише, якщо інша сторона розмовляє недержавною мовою, можна за бажанням переходити на ту мову. Так що нехай суддя звертається російською до тих, хто до нього звертається на ній. Робити інакше закон забороняє.