Кияни здобули вольову перемогу

36318
154
twitter.com/DynamoKyiv

10-градусний мороз і засніжений газон не завадили київському «Динамо» прийняти донецький «Олімпік» в рамках 14-го туру української Прем'єр-ліги. Багато в чому завдяки студентам одного зі столичних ВНЗ, які зголосилися добровільно-примусово допомогти віце-чемпіону України в підготовці стадіону імені Валерія Лобановського до першого матчу в 2021 році.

Найкращий бомбардир Прем'єр-ліги в першій частині сезону Шахаб Захеді нещодавно перейшов у луганську «Зорю», а тому «Олімпіку» довелося шукати нового форварда. Замінити його повинен 20-річний камерунець Таддеус Нкенг, якого наставник Ігор Климовський випустив з перших хвилин. І зробив це тренер не дарма: на 20-й хвилині дебютного матчу новачок відзначився гольовою передачею на аргентинця Фабрісіо Альваренгу.

Не помилився з нападником і головний тренер «Динамо» Мірча Луческу, який перед матчем також попрацював лопатою. Він залишив основного форварда Владислава Супрягу в запасі, а в основі випустив 24-річного Артема Бесєдіна, що відбув дискваліфікацію за допінг. І Бесєдін явно не байдикував протягом останнього року. Вже через півгодини після стартового свистка Артем відмінно зіграв на добиванні після штрафного удару у виконанні Віктора Циганкова – 1:1.

В кінці першого тайму Бесєдін вдруге відправив м'яч у сітку воріт 18-річного Андрія Чекотуна, але гол не був зарахований, оскільки форвард під час навісу від Карлоса Де Пени знаходився в офсайді. Команди пішли грітися в підтрибунне приміщення за рівного рахунку на табло.

Другий тайм проходив за повного домінування «Динамо». Постійно проявляв активність на правому фланзі Олександр Караваєв, кілька хороших шансів змінити рахунок було у Дениса Попова, але чемпіон світу U-20 не зміг реалізувати свої моменти.

Якщо в першому таймі Нкенг добре проявив себе, то в другій половині гри став антигероєм. На 76-й хвилині камерунець заробив другу жовту картку, грубо зігравши проти Миколи Шапаренка, і залишив свою команду вдесятьох. Кияни одразу ж скористалися чисельною більшістю і покарали суперників: Буяльський з правого флангу штрафного вколотив м'яч у ближню дев'ятку.

А за дві хвилини до кінця основного часу, після перегляду VAR, рефері показав пряму червону картку Оресту Лебеденку, тим самим де-факто поховавши надії «Олімпіка» взяти очки. Артем Бесєдін поставив на останній хвилині фінальну крапку, оформивши дубль. 3:1 – команда Мірчі Луческу в гарному настрої підходить до першого матчу з «Брюгге» в 1/16 фіналу Ліги Європи.