| Оновлено 22 сiчня 2021, 05:22
10684
111

Шахтар зіграв внічию з Лехом в першому контрольному матчі нового року

Гірники відігралися вже в компенсований час завдяки голу Віктора Коваленка з пенальті

10684
111
ФК Шахтар

Враховуючи той факт, що «Шахтар» розпочав свій навчально-тренувальний збір в Туреччині лише чотири дні тому, навряд чи можна було очікувати від нього яскравої гри в поєдинку з «Лехом». Тим більше, що наставники гірників вирішили задіяти в ньому чи не всіх гравців, які прибули на збори. Забігаючи наперед, зазначу, що всього на поле у формі «Шахтаря» вийшли 24 (!) різних футболісти, 13 з яких у другому таймі.
Щодо польського клубу, то раніше підопічні Даріуша Журава вже провели тут два контрольні матчі і обидва виграли. Саме ігрова практика спочатку позначалася на діях гравців, причому явно на користь «Леха». Тож перший тайм пройшов хоча й з невеликою, але все ж їхньою перевагою.

Так, вже до 7-ї хвилини поляки завдали два непоганих удари по воротах Анатолія Трубіна, але обидва вони були неточними. А на 25-й хвилині Червинські гострою передачею вивів до воріт гірників Пацлавскі, але і після його удару м 'яч пролетів поруч зі стійкою.

І тільки за хвилину «Шахтарю» вдалося провести першу по-справжньому небезпечну контратаку, коли після передачі Алана Патрика міг забивати Тете. Однак обвідний удар в правий верхній кут у бразильця трохи не вийшов і м 'яч пролетів поруч з «дев'яткою».

Ближче до кінця тайму гра вирівнялася, а перед самою перервою нагадав про себе Євген Коноплянка, для якого це був перший матч після важкої травми. На 41-й хвилині він отримав м'яч на лівому фланзі, змістився трохи в центр і пробив у дальній кут - гостей врятував їх воротар, який відбив м'яч на кутовий.

У другому таймі Луїш Каштру поміняв абсолютно весь склад і ті футболісти, які вийшли на поле, заграли активно, перехопивши ініціативу. Здавалося, що ще трохи і «Шахтар» повинен був реалізувати свою перевагу. Але несподівано на 58-й хвилині м'яч опинився в сітці воріт Андрія Пятова. В одній з рідкісних контратак у другому таймі Червінські здорово знайшов передачею Мархвінскі, той вибіг сам на сам із воротарем гірників і точно пробив в лівий від себе нижній кут.

Надалі атакували, в основному, тільки чемпіони України. Наприкінці матчу вони мали кілька моментів для того, щоб уникнути поразки. І на 90-й хвилині Фернандо в боротьбі з захисниками заробив пенальті. Його чітко вже у компенсований арбітром час реалізував Віктор Коваленко.

Ось так з нічийного результату «Шахтар» почав серію контрольних матчів в Туреччині. Наступним його суперником 23 січня буде болгарський «Лудогорець».