Кияни здобули перемогу в номінально гостьовому поєдинку

26672
124
twitter.com/DynamoKyiv

Поки наші футбольні гранди задіяні в єврокубкових поєдинках, їхні протистояння на внутрішній арені часто потрапляють у схожі тимчасові слоти. Київське «Динамо» в номінально гостьовому поєдинку проти «Маріуполя» на поле стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського в столиці України завершувало суботню програму 12-го туру Української Прем'єр-ліги.

Підопічні Мірчі Луческу очолювали турнірну таблицю національної першості перед початком чергового вік-енду, однак їхні позиції були атаковані донецьким «Шахтарем», який здобув раніше в цей день перемогу над закарпатським «Минаєм» . У «біло-синіх» не було іншого виходу, окрім як перед вкрай відповідальною грою проти угорського «Ференцвароша» збирати всі сили докупи задля перемоги над приазовцями, які посеред звітного тижня сенсаційно вилетіли з Кубка за підсумком матчу проти «Вереса» (0:1).

Витрачати багато зусиль задля стартового голу «Динамо» не довелося. На шостій хвилині передачею з правого флангу Віктор Циганков розкрив центр штрафного суперників, а Денис Гармаш на прийомі пішов від голкіпера Кудрика, після чого вразив порожні ворота. Очевидно, що такий початок матчу не входив до планів команди Остапа Маркевича, проте «Маріуполь» вкрай важко відходив від шоку, тому до фінального відрізку першого тайму зі значними зусиллями наближався до чужих володінь.

Момент на 38-й хвилині з закиданням з лівого флангу від Очеретька в зону перед штрафним «Динамо» – яскравий приклад боязкової гри номінальних господарів в атаці. Але який був цей тонкий пас! Горбунов вирвався сам на сам із голкіпером, але Нещерет вискочив на перехоплення його ривка, проте все, що зміг зробити, це збити з ніг суперника, за що був миттєво вилучений арбітром. Перед «Маріуполем» відкрилася ситуація, коли саме їм належало вести гру першим номером проти суперника, який залишився в меншості.

Господарі з цим завданням не впоралися. Другий тайм подарував занадто мало моментів у володіннях Бущана, який змінив в рамці Нещерета, тому говорити про героїчний порятунок приазовців не довелося. Замість атак, вони пропустили другий м'яч під завісу протистояння, не розібравшись з побудовою лінії офсайду під час послідовних подач із флангів від гравців «Динамо». Завершальний пас Де Пени з лівого вектора штрафного припав на порожні ворота для Циганкова.

Усе, на що спромоглась атака «Маріуполя» в цій грі – гол престижу імені Топалова на четвертій компенсованій хвилині. Команда Маркевича занадто довго збиралася з думками, тому цим епізодом ні на що претендувати вже не могла.

У наступному турі «Маріуполь» зіграє в гостях проти чернігівської «Десни», а київське «Динамо» на своєму полі прийматиме ковалівський «Колос».