Нове зло в біатлоні. Фтор може стати гіршим за допінг, якщо обійти заборону
Головний зимовий вид спорту вийде з карантину з кардинальними змінами
До недавнього часу головним злом світового біатлону і спорту в цілому був допінг. Мало того, що заборонені препарати шкодять здоров'ю спортсменів, які вирішили ризикнути і таємно приймають їх, так ще й ускладнюють життя чесним атлетам, часто не дозволяючи їм завоювати бажану медаль в чесній боротьбі.
У новому сезоні розмови про допінг, ймовірно, відійдуть на другий план, адже з'явиться нове зло. І це, як не дивно, фтор.
Що трапилося?
Під час літнього міжсезоння Міжнародний союз біатлоністів ввів заборону на використання фторовмісних засобів для лиж, без яких останні як мінімум пару десятків років не можуть уявити своє життя працівники сервіс-бригад.
Але проблема в тому, що виділення фтору надзвичайно шкідливі для навколишнього середовища, і ведуть, в тому числі, до глобального потепління. Вже зараз в Європі заборонили продаж і використання порошків з вмістом фтору в будь-яких цілях. Цей засіб, за оцінками фахівців, допомагає підвищити швидкість ковзання лиж на 15 відсотків.
Перевіряти лижі на наявність фтору будуть за допомогою спеціальної машини-детектора, яка буде представлена в жовтні. І якщо спійманого на допінгу біатлоніста можуть відсторонити від спорту на кілька років (або навіть довічно, в разі повторного упіймання), то в ситуації з фтором найгірше, що може загрожувати спортсмену - відсторонення від гонки. Тому, ймовірно, багато хто спробує якимось чином обдурити детектор.
Думка сервісменів
«Наш головний страх в тому, що деякі збірні додумаються до чогось нового, чого немає в інших. До того ж ми дуже переживаємо, що вся ця система просто не буде працювати. Багато хто спробує обдурити її і тоді це буде навіть гірше, ніж допінг.
Ми боїмося, що багато хто буде все одно використовувати фтор, але приховувати його, щоб цього не помітила спеціальна машина-детектор. Ми розмовляли про це з норвежцями і фіннами - вони теж бояться такої ситуації», - зазначив головний сервісмени збірної Швеції Юхан Вальстрьом.
Колега Вальстрьома з Норвегії, Тобіас Даль Фенре в інтерв'ю NRK висловив думку, що високі біатлоністи, в зв'язку з нововведеннями, не зможуть розраховувати на великі успіхи, а також спрогнозував появу нових топових збірних: «У Тіріл Екгофф висока частота відштовхувань, вона легка. У неї буде перевага над Деніз Херрманн, яка важча, має більшу потужність і більш довгі поштовхи.
У всіх є підстави побоюватися всіх. Буде великий розкид з кожним днем, в залежності від якості лижні. Це призведе до того, що в топі з'являться нові гонщики. І раптово може виявитися, що в Іспанії є те рішення з лижами, яке дозволить випередити Норвегію».
За великим рахунком, мастильникам доведеться вчитися всьому з нуля, адже практично всі їхні знання грунтуються на фторі. І перший час перевага буде у тих, хто першим навчиться вичавлювати максимум з дозволених засобів.
А що думають спортсмени?
Найкращий біатлоніст світу Йоханнес Бьо, який останні два сезони впевнено домінував на Кубку світу, переживає, що йому доведеться відмовитися від усіх своїх лиж. Як відомо, топові біатлоністи мають у своєму арсеналі близько 20 пар. Тепер же доведеться заново підбирати відповідний інвентар.
«Можливо, доведеться спалити всі свої лижі, адже фтор проникає вглиб. Якщо доведеться відмовитися від всіх лиж, з якими ми працювали, це буде великою втратою, наші сервісмени дуже турбуються. Але якщо це необхідно заради максимальної справедливості, то ми повинні прийняти це», - сказав Бьо-молодший.
Що буде далі?
Часи змінюються, спорт не стоїть на місці. Ймовірно, вже через кілька років ми не впізнаємо біатлон. Ще минулої зими ходили розмови про можливу заборону використання свинцю в спорті на відкритому повітрі, що призведе до вимушеного переходу на лазерні гвинтівки. Багато хто побоюється, що в зв'язку з цим біатлон втратить видовищність.
Читайте також: Біатлон втратить видовищність. Нюанси переходу на лазерні гвинтівки
Нам же залишається тільки змиритися. І запам'ятати той «шкідливий» біатлон, який ми полюбили, - з високими швидкостями і дзвінким пострілом. Мабуть, настав час подбати про екологію.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Сербам не сподобалась поведінка фанатів
Українцем цікавляться «Манчестер Сіті», «Челсі» та «Тоттенгем»
В 99% паст реклама "Ещё больше фтора".
Пусть зубными пастами намазывают