19.07.2020, FT   ТВ-трансляція: 

Краще синиця в руках. Зоря зіграла внічию з Десною

Колектив Скрипника завоював путівку в групу Ліги Європи УЄФА на наступний сезон і «бронзу» УПЛ

Краще синиця в руках. Зоря зіграла внічию з Десною
© ФК Зоря

В рамках заключного туру чемпіонату УПЛ луганська «Зоря» на «Славутич-Арені» приймала чернігівську «Десну». Ще до матчу було зрозуміло, що команди розіграють між собою бронзові медалі, і якщо гостей влаштовувала тільки перемога, то підопічні Віктора Скрипника могли дозволити собі зіграти внічию.

З іншого боку, теоретичні шанси піднятися на друге місце і обійти «Динамо» у «Зорі» були, але для цього потрібно було, щоб в паралельному матчі кияни сенсаційно програли «Колосу». Так що обидві команди грали на перемогу. Але, звичайно ж, медалі - далеко не головне. Бронзовий призер напряму потрапляє в груповий раунд Ліги Європи, а це, як мінімум, 6 мільйонів євро призових.

Що стосується стартових складів, то у «Зорі» з перших хвилин вийшли найсильніші на даний момент футболісти. Віктор Скрипник зробив ставку на гравців атакуючого плану, а Олександр Рябоконь віддав перевагу оборонним виконавцям.

Варто відзначити, що у старті на полі з'явився форвард Пилип Будківський, який раніше виступав за луганчан. Саме він став героєм першої половини зустрічі. На 20-й хвилині «Десна» відкрила рахунок красивим голом: Конопля з правого флангу м'яко подав у центр штрафного на Будківського, Пилип прийняв м'яч на груди і бічними ножицями відправив м'яч у сітку воріт колишнього клубу.

Після пропущеного м'яча «Зоря», природно, намагалася відігратися, але організована гра в обороні у виконанні «Десни» не дозволяла луганчанам створити по-справжньому небезпечні моменти. Гравці «Зорі» часом непогано пристрілювалися з дальньої дистанції, однак їм трохи бракувало влучності. В кінці першого тайму Лєднєв добре виконав штрафний, але високий Будківський вище всіх підстрибнув і прийняв удар на себе.

Якщо перед матчем перевага була у «Зорі», то на перерву вже «Десна» йшла в статусі фаворита в боротьбі за бронзові нагороди. Втім, ця перевага була мінімальною, ще все могло змінитися. Додатковою мотивацією для господарів переломити хід поєдинку міг послужити і той факт, що «Колос» в першому таймі не пропустив, так що доля путівки в Лігу чемпіонів не була вирішеною.

І «Зоря» в дебюті другого тайму відзначилась не менш красивим голом. Хомченовський розкішним ударом з-за меж штрафного зняв павутину з дальньої дев'ятки воріт Паста і відновив статус-кво. На 58-й хвилині «Десна» могла знову вийти вперед, але трішки не пощастило: Будківський ударом головою відправив м'яч в поперечку.

А тим часом в Києві команда з Ковалівки спочатку повела в рахунку, а потім подвоїла свою перевагу. У «Зорі» були більш ніж реальні шанси здобути путівку в Лігу чемпіонів, тепер все залежало від луганчан.

Час минав, а рахунок на табло не змінювався. І він, з огляду на перипетії паралельної гри, не влаштовував жодну з команд, в першу чергу, чернігівців. Тому за 10 хвилин до кінця зустрічі Олександр Рябоконь пішов ва-банк і замість опорника Огірі випустив форварда Хльобаса.

Але в підсумку завершилося все нікому не потрібною нічиєю. Точніше, такою потрібною нічиєю для «Динамо». «Зоря» завершила чемпіонат на третьому місці і в наступному сезоні стартуватиме в груповому раунді Ліги Європи, а «Десні» доведеться подолати єврокубкову кваліфікацію.

Втім, Віктор Скрипник зовсім не засмутився. Може, він не стежив за ходом паралельної зустрічі?

Українська Прем’єр-ліга. 32-й тур.

Зоря – Десна – 1:1

Хомченовський, 53 – Будківський, 20

Михайліченко, 9, Кочергін, 64, Шевченко, 90+5 – Будківський, 1, Арвеладзе, 30, Огиря, 37, Тамм, 45+2, Імереков, 63

Зоря: Шевченко – Михайліченко, Абу Ханна (Чеберко, 78), Іванісеня, Тимчик – Юрченко (Перович, 87) – Кочергін, Леднєв, Хомченовський – Луньов (Громов, 46, Вернидуб, 56), Кабаєв (Цвек, 87).

Десна: Паст – Тамм, Імереков, Гітченко – Огиря (Хльобас, 84) – Мостовий (Кузик, 78), Арвеладзе (Домбровський, 54), Фаворов, Конопля (Картушов, 78) – Філіппов, Будківський.

Арбітр: Віталій Романов (Дніпро)

Стадіон: «Славутич-Арена» (Запоріжжя)

Удари (у площину): 14 (6) – 9 (2)
Кутові: 6 – 4
Оффсайди: 0 – 0.

ЗОРЯ-ДЕСНА. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Температура: 27°C

Денис Шаховець, Sport.ua

(33 голоса)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
Спочатку:
    roman_kros
    roman_kros, 19.07.2020 21:28
    +25
    Матч в якому мужики перетворилися в шлюшок. Вони не захотіли брати срібло.
    BobchuK
    BobchuK, 19.07.2020 21:27
    +23
    Все було в ногах Зорі .
    Не повірили в свої можливості, чи можливо ми чогось не знаємо ?
    Олександр Жарчинський
    Олександр Жарчинський, 19.07.2020 21:30
    +19
    цікаво- скільки Суркіс заплатив Зорі що вони так раділи після матчу...скільки особисто Скрипнику...чи вже контракт??? скільки Шевченку за лежання замість того,що би швидше в гру м"яч вводити? Зоря реально здала Динамо 2 місце. договорняк!!!
    Aleks04
    Aleks04, 19.07.2020 21:35
    +18
    Це просто п*здець. Найух таку Зорю
    VVO
    VVO, 19.07.2020 21:31
    +16
    Нажаль трапилось те що і очікувалось, Зоря у останніх турах зробила все для того щоб Динамо посіло друге місце😢😢😢😢
    REALIST
    REALIST, 19.07.2020 21:28
    +15
    Коментар згорнуто. Показати
    Зоря перетворилася з мужиків на му9аків… Хомченовський такий радий був, наче вони з Барсою нічейку скатали… безхребетні імп0тенти!
    pike1
    pike1, 19.07.2020 21:34
    +14
    euro2012_za_2012euro, 19.07.2020 21:28
    Динамо Повезло.
    Для Зари Лучше группа ЛЕ в руках , чем квалифай ЛЧ в Ж...
    В Запорожье спокойно отыграть ЛЕ
    Повезло или мы чего-то не знаем, Михайличенко был в панике, Суркис спокоен, подстраховался видимо
    Turnok
    Turnok, 19.07.2020 21:31
    +13
    Да чем же это синица лучше, если можно было дебютировать в Лиге Чемпионов?
    Александр Федько
    Александр Федько, 19.07.2020 22:14
    +10
    Я бы хотел заметить, что Динамо потеряло очки с Шахтером, Десной, Александрией и даже Колосом... Но за то одной ногой обыграло Зарю два раза, а теперь Заря зная результат Динамо с Колосом, откровенно тянули время. Я очень разочарован Зарей !
    Макс Максов
    Макс Максов, 19.07.2020 21:33
    +10
    Эх Заря, разочаровали! Вместо того чтобы бороться за серебро и нестись вперед, тянули время в конце...
    88serhiiO
    88serhiiO, 19.07.2020 21:37
    +9
    Нехрєна чемпіонат починати грати, якщо вони в лігу чемпіонів не хочуть попасти
    roman_kros
    roman_kros, 19.07.2020 21:34
    +9
    Sentinel, 19.07.2020 21:30
    Все рассуждают о сливе Зари как будто Десна это дно. Они точно так же хотели выиграть и попасть в группу ЛЕ. После 0:1 слава богу, что вообще сравняли. На матч Динамо никто не смотрел, задача была выйти в евросезон.
    Поздравляю Скрипника с бронзой и выполненной задачей!
    Ти кінцівку бачив? Вони навмисне робили все, щоб не забити. Команда, яка хоче перемогти так не грає. Вони вибрали 6 мільйонів. Зрозуміти можна, але це вже не команда мужиків.
    Stanislav Matusevych
    Stanislav Matusevych, 19.07.2020 21:32
    +9
    Просто посміховисько. Коли твоя рідна команда так відверто віддає Динамо путівку в ЛЄ, більше за таке вболівати не хочеться. Ганьба гравцям та тренеру. І окремо великий привіт блискучому тренеру С. від Будківського, якого той вижив із команди, незважаючи на відсутність форвардів у ній.
    K_Sarioglo@i.ua
    K_Sarioglo@i.ua, 19.07.2020 21:31
    +8
    euro2012_za_2012euro, 19.07.2020 21:28
    Динамо Повезло.
    Для Зари Лучше группа ЛЕ в руках , чем квалифай ЛЧ в Ж...
    В Запорожье спокойно отыграть ЛЕ
    Ну, тут стоит заметить что все же забей Десна и Заря отправлялась бы в квалифай ЛЕ, что уже явно хуже группы. Другой вопрос что психология победителей должна быть другой...и у Зари ее на сегодняшний день нету.
    K_Sarioglo@i.ua
    K_Sarioglo@i.ua, 19.07.2020 21:29
    +8
    Заря бесхребетные существа. Пока большая часть наших клубов не поменяют психологию, и не начнут думать в таких ситуациях как бы забить, а не как бы не пропустить до тех пор дела не будет.
    pike1
    pike1, 19.07.2020 21:41
    +6
    kiril_lg, 19.07.2020 21:39
    Это был вопрос выживания! Заре необходимо было попасть в группу еврокубков, чтобы гарантированно получить деньги, деньги для дальнейшего существования! Квалификацию ЛЧ пройти практически не реально! И если Динамо за счет рейтинга, даже проиграв квалификацию ЛЧ, попадет в групповой ЛЕ, то Заре придется играть в плей-офф! Подумайте прежде чем оскорблять! Зарю с бронзой! ЛЧ и другие драгоценные металлы еще впереди!!
    Да если не стремиться к максимуму зачем вообще выживать? Для кого? Болельщики в слезах и гневе, для кого они существуют?
    viktor112007
    viktor112007, 19.07.2020 21:32
    +5
    Коментар згорнуто. Показати
    шкода що так. такий шанс зіграти в Лізі Чемпіонів - і футболісти його просрали. не виключено, що завдяки вказівці тренера.
    реально дуже шкода.
    Динамо з Лесиком в мільярд разів гірше за Динамо з Хацом
    Tristan
    Tristan, 19.07.2020 22:43
    +4
    Ссыкливость Зари в конце матча,конечно,понять можно:вот оно в кармане третье место,живые миллионы и гарантированное место в групповом этапе Лиги Европы. Но, убежден,последними двумя матчами,а в особенности сегодняшним, Заря отвернула от себя немалое количество болельщиков.
    Олександр Жарчинський
    Олександр Жарчинський, 19.07.2020 21:34
    +4
    шкода було дивитись на Каменюку. він реально не розумів,що діється на полі... так явно ЗДАТИ!!!
    Stanislav Matusevych
    Stanislav Matusevych, 19.07.2020 22:37
    +3
    Sunrise, 19.07.2020 22:25
    Я уверенно заявляю: если бы Заря сегодня вырвала серебро, вы бы не стали хвалить Скрипника все-равно. Вы даже с бронзой не поздравили, хотя говорили что Заря её не возьмёт.
    Так чем Заря обязана вам? То что вы - луганчанин, не означает что эта команда должна ориентироваться на таких, скажем мягко, "сомнительных" болельщиков.
    Скрипник набрал столько очков, что в прошлые года это была бы бронза с громадным отрывом. А чемпионат был сильнее чем последние сезоны у Вернидуба. Я уважаю их обоих, но то что лепите вы о Скрипнике - это, на мой взгляд, около чуши. Хотя есть иногда резонные вопросы от вас к тренеру, но манера их задавать не подразумевает даже желания отвечать на них.
    Я не можу вітати команду після відвертої ганьби на всю країну. У мене зараз відчуття, ніби ми з УПЛ вилетіли, а не третє місце зайняли.
    Вас коментувати бажання не маю. Ну що можна казати нібито знавцю футболу, який заявляє, що цей чемпіонат був сильнішим за грою, ніж попередні? Олександрія провалилася, міцні середняки типу Ворскли та Маріуполя - теж. Про Динамо просто мови немає - такої слабкої команди, мабуть, в Києві не було з року заснування клубу. Дві команди з першої шістки - вчорашні першоліговики з усіма витікаючими. З одною з них ми героїчно тягнули час, щоб, не дай аллах, не пропустити її поперед себе. Навіть не намагаючись самим піднятися вище. Величезний успіх, так, по-вашому?