12.03.2020, FT   ТВ-трансляція: 

Шахтар в гостях здолав Вольфсбург в першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи

Команда Луїша Каштру стала набагато ближче до чвертьфіналу євротурніру

Шахтар в гостях здолав Вольфсбург в першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи
© ФК Шахтар

На порожній «Фольксваген-Арені» «Шахтар» зумів переграти «Вольфсбург». «Вовки» виявилися не так вже й страшні. А якщо бути точніше, то зовсім не страшні. Хоча в даному випадку, звичайно ж, потрібно хвалити наших: вони зіграли дуже впевнено і грамотно.

Перед грою з «Вольфсбургом» проблем у «Шахтаря» було дві - відсутність Степаненка і присутність Вегхорста. У зв'язку з цим було дуже цікаво, як тренер «гірників» буде їх вирішувати.

За останній рік Тарас Степаненко став не тільки системоутворюючим футболістом «Шахтаря», але і незамінним. Вибачте за банальність, але «Шахтар» з Тарасом в складі і без нього - це дві великі різниці. Степаненко здатний самостійно «випалювати» опорну зону, тому останнім часом Каштру міг собі дозволити грати з одним «хвилерізом». В даному випадку можна було припустити, що проти «Вольфсбурга» тренер донеччан виставить відразу двох півзахисників в центрі поля. Одним з них стане Патрік. Тут без питань. А ось хто складе йому пару? З цього приводу варіантів було два: або Майкон, або Маркос Антоніо. Обидва варіанти - не від хорошого життя, але інших не було. В результаті Каштру вибрав Маркоса.

Друга проблема теж виявилася серйозною і непростою з точки зору знаходження шляхів вирішення. У матчі-відповіді проти «Бенфіки» захисники «Шахтаря», особливо центрбеки, неприємно здивували своєю нерозторопністю і дитячими помилками. Наявність в атаці «Вольфсбурга» майже двометрового Вегхорста якось не додавала оптимізму напередодні гри. А раптом Матвієнко знову не з тієї ноги встане? Чи знайдеться протиотрута?

Ну, а відсутність глядачів - то вже не проблема «Шахтаря», а, скоріше, плюс для нашої команди, адже нівелювалася різниця гри в гостях. А ось для «Вольфсбурга» порожній стадіон міг стати ахіллесовою п'ятою. Все ж, ця команда не звикла грати на «нейтральному» полі, на відміну від «Шахтаря».  

Справжнього стартового натиску у виконанні господарів не було. Чи то відсутність глядачів позначилася на діях «вовків» - не було кому гнати вперед, чи то такою була установка тренера. «Шахтар» така обережна і некваплива манера гри суперника цілком влаштовувала. Більш того, саме донеччани першими зібрали «вершки» з такого сценарію. Практично перша осмислена атака гостей вийшла результативною. Ісмаїлі на своєму фланзі загострив гру і зробив простріл у штрафний майданчик, де за м'яч намагався зачепитися Коваленко. Але у Віктора не вийшло. Зате вийшло у Мораєса зіграти на підбиранні: натуралізований бразилець чітко пробив головою повз воротаря.

Але на цьому пригоди «вовків» не закінчилися. Арнольд зіграв рукою в своїй штрафній зоні, і Скоміна після перегляду відеоповтору вказав на «точку». До м'яча чомусь підійшов Коваленко. І пробив нехитро: воротар намертво взяв м'яч. Звичайно, потрібно віддати належне Кастельсу - він вгадав напрямок удару, але півзахисник «Шахтаря» повинен був пробити краще. На жаль, рахунок не подвоївся. Якби Коваленко забив, «Вольфсбург» міг би розсипатися, а так «вовки» залишилися в грі.

Але сейв Кастельса не розбудив «Вольфсбург». Більш активними і більш мотивованими виявилися саме «гірники». Вони постійно тиснули на «больові точки» гостей - обидва фланги захисту. Реальних можливостей відзначитися чемпіони України не створили, але захист суперника тримали в «їжакових рукавицях».

Біда прийшла, звідки не чекали. Після рикошету від Кривцова м'яч влучив у руку Матвієнка: ситуація один в один така ж, як і з попаданням м'яча в руку Арнольда. І цього разу Скоміна дав пенальті. Але і тут гравець, що виконував удар, зіграв не кращим чином. Вегхорст запустив м'яч набагато вище воріт (напевно, тому, що у голландця поїхала опорна нога). За винятком цього епізоду, перший тайм у виконанні «Шахтаря» можна вважати успішним. А якби Коваленку вдалося реалізувати пенальті, то й зовсім ідеальним.

А ось другий тайм для гостей почався гірше не придумаєш. Уже в дебюті другої половини гри «вовки» зрівняли рахунок. І зробили це в своїй улюбленій манері - зі стандарту. Подачу від кутового прапорця замкнув головою Брукс: ні Коваленко, ні Матвієнко не зуміли протистояти довгому захиснику «Вольфсбурга».

Далі гра вирівнялася і проходила, в основному, між штрафними майданчиками. Донеччани свій шанс шукали в позиційних атаках, намагаючись розіграти м'яч до вірного, тоді як німці все більше сподівалися на швидкі контратаки.

Однак свій шанс «гірники» знайшли після розіграшу стандартного положення. Патрік класно виконав штрафний удар - воротар зумів перевести м'яч в поперечину, а першим на добиванні виявився Маркос Антоніо. «Шахтар» знову вийшов вперед.

Гра після цього особливо не змінилася. Точніше, не змінилася зовсім. Ініціативою більше володів «Шахтар», господарі відповідали рідкими випадами. Ні тим, ні іншим змінити рахунок не вдалося, хоча напівмоменти були біля обох воріт.

Ось так завершився перший матч між цими командами. Все, як і передбачалося, вирішиться у другій зустрічі. Тільки от коли і де вона пройде - поки що сказати неможливо.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Ліга Європи. 1/8 фіналу. Перший матч.

«Вольфсбург» - «Шахтар» - 1:2

Джон-Ентоні Брукс (48) - Жуніор Мораєс (17), Маркос Антоніо (73)

На 22-й хвилині Віктор Коваленко не реалізував пенальті (воротар)

На 45+2 хвилині Ваут Вегхорст не реалізував пенальті (вище)

Ваут Вегхорст (18), Ренато Штеффен (56), Джон-Ентоні Брукс (71)

«Вольфсбург»: Кун Кастеелс, Пауло Отава, Джон-Ентоні Брукс, Робін Кнохе, Ренато Штеффен, Ксавер Шлагер (Жоао Віктор, 74), Максиміліан Арнольд, Яннік Герхардт, Йосип Брекало, Адмір Мехмеді (Даніель Гінчек, 80), Ваут Вегхорст .

«Шахтар»: Андрій П'ятов, Ісмаїлі (Давид Хочолава, 68), Микола Матвієнко, Сергій Кривцов, Додо, Маркос Антоніо, Алан Патрік, Тайсон (Євген Коноплянка, 88), Віктор Коваленко (Майкон, 66), Тете, Жуніор Мораєс

Арбітр: Дамір Скоміна (Словенія)

Стадіон «Фольксваген-Арена» (Вольфсбург, Німеччина)

ВОЛЬФСБУРГ - ШАХТАР. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(19 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Bolshoi
      Bolshoi, 15.03.2020 11:19
    0
    Vlato0709, 14.03.2020 19:35
    А чего ты не полностью свой ник написал, он же у тебя БОЛЬШОЙ ДУРАК.
    Потому что ты даун.
    Vlato0709
      Vlato0709, 14.03.2020 19:35
    0
    Bolshoi, 13.03.2020 06:43
    Вроде никто не остался без внимания. Обращайтесь если что.
    А чего ты не полностью свой ник написал, он же у тебя БОЛЬШОЙ ДУРАК.
    SportsMan
    online
      SportsMan, 13.03.2020 19:54
    -2
    MADRIDISTA, 13.03.2020 10:52
    Ті що обираються Шахтар ви уйобки! Як можна обирати команду яка країні рейтинг тягне! Що ваше Динамо зробило за останні роки для рейтингу? Шахтар, Львів з вами👍
    Например, набрало в прошлом сезоне больше очков в рейтинг, чем Шахтер. Такой вариант устраивает?
    Oleynik_sport
      Oleynik_sport, 13.03.2020 16:18
    +3
    Уверенная победа Шахтера. Шахтер использовал свои моменты, здорово ссыграла вся команда. Победа в копилку Украины.
    sand
      sand, 13.03.2020 15:07
    +7
    Спорить со столичным рагульем, все равно, что играть в шахматы с голубем. Поваляет все фигуры, нагадит на доску и улетит рассказать всем, что он победил
    Alex Anatoliuov
      Alex Anatoliuov, 13.03.2020 13:56
    +6
    Раз два ГРОЗНИЙ пака
    HAMmerTIME
      HAMmerTIME, 13.03.2020 13:50
    -1
    Коментар згорнуто. Показати
    Саша Мосійчук, 13.03.2020 13:47
    Дядь мож хватить на сьогодні+18
    Нет, не хватит, буду троллить дебилов которые верят в этот массовый развод! Видно куриный и свиной грипп ничему не научили!
    Саша Мосійчук
      Саша Мосійчук, 13.03.2020 13:47
    +3
    HAMmerTIME, 13.03.2020 13:46
    О, один дебил уже в списке) Теперь на очереди пивной грипп! Всем натянуть кастрюли на голову и засунуть тампон в рот!
    Дядь мож хватить на сьогодні+18
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 13.03.2020 13:47
    -10
    Саша Мосійчук, 13.03.2020 13:45
    Тут всі люди тільки ти непохож на людину
    людей не вижу,просто отребье и ты такой же
    а похож или не похож -это сугубо личное
    HAMmerTIME
      HAMmerTIME, 13.03.2020 13:46
    -4
    Коментар згорнуто. Показати
    О, один дебил уже в списке) Теперь на очереди пивной грипп! Всем натянуть кастрюли на голову и засунуть тампон в рот!
    Саша Мосійчук
      Саша Мосійчук, 13.03.2020 13:45
    +6
    Иван Грозный, 13.03.2020 13:36
    ты себе плюсик поставь,но самое интересное,что я здесь людей не наблюдаю,называй по именам людей
    Тут всі люди тільки ти непохож на людину
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 13.03.2020 13:42
    -8
    Виктор Иванов, 13.03.2020 13:36
    Время-не-ждёт. Джек Лондон. Шуруй в Гугл опять

    Заметь. Я тебя ни одним словом не оскорбил, а ты весь на матюках сидишь. Ты нарик? Или алкаш без похмелки? Но теперь ты только вафел, раз так и не ответил. Привет! До чемпионата.
    короче ты "игрище" в реале в покер,не знаешь этого--Что лучше – две пары или сет?
    из этого вывод-ты ко всему еще и лох,корова доильная ,ибо на таких деньги и зарабатывают,хотя от куда у тебя деньги,натурой рассчитываешься
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 13.03.2020 13:39
    -8
    Виктор Иванов, 13.03.2020 13:36
    Время-не-ждёт. Джек Лондон. Шуруй в Гугл опять

    Заметь. Я тебя ни одним словом не оскорбил, а ты весь на матюках сидишь. Ты нарик? Или алкаш без похмелки? Но теперь ты только вафел, раз так и не ответил. Привет! До чемпионата.
    Время-не-ждёт.-одна книга
    ты же пробздело-"Я по его книгам учился играть в покер."
    книги-это подразумевает не меньше двух,давай падуйся и выдай на гора еще одну,как минимум))
    HAMmerTIME
      HAMmerTIME, 13.03.2020 13:37
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    Саша Мосійчук, 13.03.2020 13:31
    Та все отминяют я тож в шоке.
    Загадаю на Новый Год чтобы все тупоголовые дебилы умирали мучительной смертью от муравьиного гриппа!
    Виктор Иванов
      Виктор Иванов, 13.03.2020 13:36
    +5
    Коментар згорнуто. Показати
    Иван Грозный, 13.03.2020 13:29
    Я по его книгам учился играть в покер.))))))))))
    называй книги тварило
    Время-не-ждёт. Джек Лондон. Шуруй в Гугл опять

    Заметь. Я тебя ни одним словом не оскорбил, а ты весь на матюках сидишь. Ты нарик? Или алкаш без похмелки? Но теперь ты только вафел, раз так и не ответил. Привет! До чемпионата.
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 13.03.2020 13:36
    -8
    Саша Мосійчук, 13.03.2020 13:34
    ГРОЗНИЙ научися общатись з людьми то може плюсик поставлю
    ты себе плюсик поставь,но самое интересное,что я здесь людей не наблюдаю,называй по именам людей
    Саша Мосійчук
      Саша Мосійчук, 13.03.2020 13:34
    +5
    Иван Грозный, 13.03.2020 13:29
    Я по его книгам учился играть в покер.))))))))))
    называй книги тварило
    ГРОЗНИЙ научися общатись з людьми то може плюсик поставлю
    Саша Мосійчук
      Саша Мосійчук, 13.03.2020 13:31
    +4
    HAMmerTIME, 13.03.2020 13:24
    Я просто в "глубочайшем разочаровании" если можно так мягко сказать.Сегодня должен был стартовать сезон Ф1. И из-за дебилов-паникёров первый этап отменили. Почему люди такие тупоголовые????
    Та все отминяют я тож в шоке.
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 13.03.2020 13:29
    -9
    Виктор Иванов, 13.03.2020 13:25
    Ты меня не грузи Гуглом. И сначала таки ответь на мой вопрос.Я его первым задал. Потом поедем дальше.
    Повторяю. Ты за украинский клуб или против? Иначе ты вафел по умолчанию... Всё. Мне некогда учить тебя играм и матюкам. Читай Джека Лондона. Я по его книгам учился играть в покер.
    Я по его книгам учился играть в покер.))))))))))
    называй книги тварило
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 13.03.2020 13:28
    -9
    Виктор Иванов, 13.03.2020 13:25
    Ты меня не грузи Гуглом. И сначала таки ответь на мой вопрос.Я его первым задал. Потом поедем дальше.
    Повторяю. Ты за украинский клуб или против? Иначе ты вафел по умолчанию... Всё. Мне некогда учить тебя играм и матюкам. Читай Джека Лондона. Я по его книгам учился играть в покер.
    вафел ты тупой при чем тут гугл если это элементарщина,для тех ,кто играет в покер,именно-Что лучше – две пары или сет?
    ты же гомнюк в реале играл,а это должен знать любой кто садится за карточный стол
    serge_kr
    online
      serge_kr, 12.03.2020 23:56
    +43
    Хороший вечер, Шахтер победил, очки принес, а тролли которые желали поражение украинской команде по будкам сидят
    digsum
    online
      digsum, 12.03.2020 23:55
    +42
    Дай Бог не последний матч в сезоне!
    Omen
      Omen, 12.03.2020 23:56
    +41
    Урааа! Начали мстить за поражения Александрии! Спасибо чемпион!
    Maccceo Plex Plex
      Maccceo Plex Plex, 12.03.2020 23:56
    +38
    С победой лучший клуб Украины! Вся страна болела сегодня за Вас! Важные очки в копилку!)) Надеюсь заткнули роты всем горе прогнозистам, которых неДелю теперь тут не увидишь))
    Demon
      Demon, 13.03.2020 00:11
    +28
    Уважаемые АДЕКВАТНЫЕ БОЛЕЛЬЩИКИ!!! ДАВАЙТЕ ВМЕСТЕ ПОРАДУЕМСЯ ПОБЕДЕ ШАХТЕРА!!! МОЛОДЦЫ!!!
    Yalta
      Yalta, 13.03.2020 00:19
    +26
    Я,хоть и болельщик Киева,но аплодирую стоя кротам.Молодцы.Единственная наша команда,которая добывает очки в копилку Украины!
    AK_228
    online
      AK_228, 12.03.2020 23:57
    +25
    Браво Шахтер, Браво Каштру!!
    Вадим Максимов
      Вадим Максимов, 12.03.2020 23:59
    +22
    С победой Шахтер!!! Чемпионская игра. На выезде немцев победить, демонстрируя уверенную игру, это как минимум признак высокого класса команды.
    kot-7
      kot-7, 12.03.2020 23:56
    +21
    Молодцы, хорошая игра!
    dd dent
    online
      dd dent, 12.03.2020 23:55
    +20
    шахту с победой, очки нам нужны
    dnk-msk
      dnk-msk, 12.03.2020 23:55
    +19
    Ура, вроде и лучше были, но и повезло! В конце и не только могли попасть на ничейку, что было бы сильно хуже.
    Всех поздравляю!
    ZAKARPATFAN
    online
      ZAKARPATFAN, 13.03.2020 00:02
    +18
    Шахтер - гордость всей Украины!
    Как по мне то Тайсон, Мораес и Патрик - лутшие в этой игре. Рад за Антонио, забил гол и спас ворота от верного гола. Матвиенко опять главный лузер матча. Надо искать ему замену.
    Коваленко тоже слабо и кто дал ему бить пеналь, да и зачем эсли до этого у Тете получалось забивать пенали. Надо было и давать ему бить. Хочолава не подвёл, не смотря на отсутствие игровой практики. Но в целом очень круто что победили от немцев на выезде. Так держать!
    EremenkoOD
      EremenkoOD, 12.03.2020 23:55
    +18
    Головне - є очки в рейтинг для України! Але їхній Коваленко крутіше, нашому Вітє ще є куди рости.
    Alex__Romanov
      Alex__Romanov, 12.03.2020 23:57
    +17
    Коментар згорнуто. Показати
    Ждём Шахту в 1/4 и будем надеется, этот 1/4 состоится
    Liverpool
      Liverpool, 13.03.2020 00:08
    +14
    Как приверженец Динамы скажу просто... УЧИТЕСЬ! Ну хотя-бы играть в футбол, а не надевать вышиванки и думать что всё решено!
    Сергей Двореченец
      Сергей Двореченец, 12.03.2020 23:57
    +13
    Шахтар з перемогою!!! Вольфсбург не вразив взагалі, проходити його можна - тільки б не відмінили турнір. Наші хлопці зіграли гарно і це надихає!
    Alex Anatoliuov
      Alex Anatoliuov, 13.03.2020 00:06
    +12
    Ох фанатам динамо ще одна кістка в горлі застряла
    serge_kr
    online
      serge_kr, 12.03.2020 23:58
    +12
    OKs100, 12.03.2020 23:56
    Забавно, что за Шахтер играло, по сути, три украинца, и то один в воротах, а два остальных центральные защитники. В остальном команда бразильцев. Поэтому не понимаю как можно смотреть украинский клубный футбол, он уже давно не украинский.
    вообще то 5, если считать Мораеса!
    AK_228
    online
      AK_228, 13.03.2020 00:01
    +11
    И да.. хотелось бы отметить шахтеровских хейтеров эвилов, жуликов, грозных вань и остальной шлаебени... снова посрамлены убогие
    Max Gor
      Max Gor, 13.03.2020 00:10
    +10
    Вся Украина и украинцы за команды которые выступают за страну в Европе. Те которые против это засланные провокаторы. Не стоит даже на них обращать внимание. Смотрите дальше футбол !