Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Клубный чемпіонат світу
| Оновлено 07 березня 2020, 10:15
78563
35

Літня Ліга чемпіонів: на Шахтар та Динамо тут не чекають

Sport.ua - про нову затію УЄФА, яка може повністю переформатувати європейський футбол

| Оновлено 07 березня 2020, 10:15
78563
35
Літня Ліга чемпіонів: на Шахтар та Динамо тут не чекають
uefa.com

Те, про що так довго говорили представники елітних футбольних клубів - про створення Суперліги - може стати реальністю вже в 2021 році. На підставі Міжнародного Кубка чемпіонів розробляється проект під кодовою назвою «Літня Ліга чемпіонів», в якому братимуть участь лише елітні клуби світу (читай: з першої топ-п'ятірки плюс з Португалії і, можливо, Нідерландів). Правда, вся ця футбольна піраміда буде вибудовуватися під егідою УЄФА. Саме Європейський футбольний Союз разом з американською компанією Relevent Sport виступили з ініціативою подібного турніру, про що було гучно оголошено пару днів назад. Що це за ініціатива, кому вона вигідна, якою може бути її структура і чи будуть в новому утворенні грати українські клуби - давайте розбиратися.

Отже, давайте для початку спробуємо відокремити зерна від полови. А саме: навіщо цей турнір УЄФА і хто ховається за вивіскою Relevent Sport?

Компанія Relevent Sport - це дітище власника клубу Національної Футбольної Ліги «Маямі Долфінс» Стівена Росса і його ділових партнерів. Американський мільярдер небайдужий не лише до американського, а й до європейського футболу. Більш того, він вже давно виношував плани про створення футбольної Суперліги, яка б функціонувала за принципом НФЛ, НБА або НХЛ. Тобто, по суті, була б таким собі закритим елітним клубом. Ясна річ, що вплив УЄФА або ФІФА на цю організацію був би чисто символічним (ну, хіба що, призначення суддів).

Росс багато спілкувався з приводу своєї ідеї з європейськими топ-клубами. І начебто знайшов точки дотику, але європейські футбольні товстосуми все-таки поки що не наважуються порвати з УЄФА. Але, разом з тим, Relevent Sport запропонувала європейським топ-клубам проводити міжсезонну підготовку на території США в рамках виставкового турніру - Міжнародного Кубка чемпіонів. Таким чином вбиваються відразу кілька зайців: футбольним «бонзам» не потрібно шукати гідних суперників для спарингів, до того ж за ці контрольні матчі їм же і доплачують. Яка вигода у Росса і компанії? Та пряма: ці спаринги збирають багатотисячну аудиторію на трибунах і біля телевізорів, а це живі (і дуже хороші) гроші.

Коли стартував Міжнародний Кубок чемпіонів? У 2013-му, на території США. У першому турнірі брали участь вісім команд, в останніх - вже близько двадцяти. Найбільше титулів МКЧ - у мадридського «Реала». Спочатку ігри проходили тільки в Америці, але далі вони проводилися і в Азії.

Американці ходять на європейський сокер? Та ще й як! Наприклад, матч «МанЮнайтед» проти «Реала», який відбувся в 2014-му, зібрав на трибунах понад 109 (!) тисяч глядачів, а поєдинок «МЮ» з «Ліверпулем» - більше 101 тисячі.

Чому УЄФА вирішила перехопити ініціативу? Так тут все зрозуміло. Відомство Чеферіна не хоче залишитися біля розбитого корита, тому і вирішило зіграти на випередження. Це щось типу «якщо не можеш запобігти пиятиці, то очоль її». Тобто, УЄФА дасть можливість еліт-клубам пограти і в Суперлігу, і добре заробити. Але, разом з тим, заробить і Союз.

Чи немає тут протиріччя між УЄФА та ФІФА, адже Міжнародна футбольна федерація теж планує з 2021 року заснувати свою «міні» Суперлігу? Є, і воно очевидне. ФІФА планувала видозмінити клубний чемпіонат світу, який повинен проходити приблизно в ті ж терміни, що і Літня Ліга чемпіонів. Тобто, на цьому клубному Мундіалі передбачалася участь відразу декількох еліт-колективів з Європи. Але Чеферін і в цьому випадку отримує право «першої ночі». Інфантіно подібна спритність свого колеги не подобається, і він про це прямо говорить, але поки що компроміс між двома головними футбольними організаціями не знайдений.

Якою буде структура, представництво і статут Літньої Ліги чемпіонів? Першочергово організатори хочуть надати змаганням офіційний статус. ЛЛЧ повинен отримати серйозний призовий фонд (який можна порівняти з гонораром в нині існуючій Лізі чемпіонів). Натомість організатори висувають свою головну вимогу: грати основним складом. Передбачається, що буде вісім груп по три команди. Після матчів в групах буде стадія плей-оф. Право брати участь в цьому заході отримають провідні клуби з топ-п'ятірки, а також команди з Португалії («Бенфіка», «Порту») і Нідерландів («Аякс», ПСВ).

Чи можуть претендувати на потрапляння в цей «клуб за інтересами» українські команди? На жаль, поки що ні. У ньому братимуть участь поки що лише «вершки» європейського «соккеру». Хоча в найближчому майбутньому хочуть долучити і кращі команди Південної Америки.

Як відреагували на цю ініціативу сильні футбольного світу? На цей рахунок є суперечлива інформація. За одними відомостями, провідні англійські клуби, до яких звернулися організатори ЛЛЧ за коментарями, тепло і натхненно сприйняли ідею. Але, з іншого боку, босів британських клубів турбує той факт, що європейський футбольний календар буде перенасичений: національні першості, єврокубки, Євро, Мундіаль, Ліга Націй, а тепер ще й Літня Ліга чемпіонів.

Напевно доведеться від чогось відмовитися. Але навряд чи від нового турніру, який обіцяє нечуваний прибуток. Нехай і буде проводитися під час відпусток. Адже, дивись, згодом ЛЛЧ зможе замінити ЛЧ, адже «їхнім» «реалам» і «баваріям» до кольок набридло ділити одне поле з «нашими» «шахтарями» та «динамо»...

Оцініть матеріал
(314)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Олександр Усик – Тайсон Ф’юрі 2: яким буде сценарій бою-реваншу
Бокс | 21 грудня 2024, 20:33 29
Олександр Усик – Тайсон Ф’юрі 2: яким буде сценарій бою-реваншу

Оглядач Sport.ua Лев Кравців – про те, чого очікувати від Усика і Ф’юрі у другому поєдинку

Де дивитись онлайн супербій-реванш Олександр Усик – Тайсон Ф'юрі
Бокс | 22 грудня 2024, 00:10 4
Де дивитись онлайн супербій-реванш Олександр Усик – Тайсон Ф'юрі

Мегафайт пройде ввечері 21 грудня у саудівському Ер-Ріяді

Коментарі 35
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Владислав Антонов
Да уж, деньги постепенно убивают футбол. Тот вид спорта, за которым я начал следить еще в середине 00-х. По моему, сейчас все сбалансировано. Разве что национальные топ-чемпионаты можно сократить до 18 команд, как в Бундеслиги, для разгрузки календаря. А придумывать такие "элитные" соревнования во время отпусков футболистов - полный бред.
dd dent
поживем-увидим
Впрочем дк оказалось и к ЛЕ не готово
REALIST
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Микола Унгурян
для футбольних бонз та функціонерів головне прибуток і бабло, ну а футболісти тепер змушені будуть ще більше грати (пора вже переходити до гладіаторських боїв - щоб публіка була задоволена і бабло текло рікою)
UKRAINE FAN
Наших позовут только на летний кубок двора!
axylinam
Всё по законам капитализма-кому нужны голодранцы в лице Шахтёра и Динамо,скоро и в основной лиге чемпионов каверзу какую нибудь придумают,что бы выкинуть клубы не из топ чемпионатов
Mac_Gyver
Если УЕФА и суперклубы перегнут палку - она больно ударит их по лбу. При откровенном нарушении принципов честного соревнования вполне можно учредить и отдельные от УЕФА/ФИФА футбольные лиги. И что-то мне подсказывает, что их популярность будет значительно выше, чем "фигурное катание" от G14.
kaprizlink
Только "сливки общества".... Зачем тогда туда звать португезов и голандосов? Почему делают исключение для этих стран? Предвзятость?
Yalta
По поводу Динамо-уж точно не ждут.....
GeloN83
Влітку, гадаю, не дуже воно піде... Відпустки...
Владимир Копяк
Был когда-то в СССР, а потом и в расее, гуру футбольной журналистики Лев Иванович Филатов, сейчас таких даже за горизонтом не наблюдается... Так вот он, еще в начале семидесятых прошлого века назвал футбол "ИГРОЙ МИЛЛЛИОНОВ", и это крылатое выражение бытует до сегодняшнего дня. . Но сам Лев Иванович с грустью вспоминал, что его тогда неправильно поняли, и он вкладывал в эту фразу совсем другой смысл - он уже тогда понял, что футбол становится другим, игрой миллионов, в смысле денег.... Давайте не забывать, что в ФИФА и УЕФА крутятся миллиарды долларов, даже МОК выглядит нищими по сравнению с этими монстрами! И все их проекты в последние годы направлены только на одно - добыча денег, любым способом. Футбол этим организациям нужен только в плоскости прибыли, не более...
Кирилл Бондаренко
Давно все к этому шло,но этот момент,подел уже в плотную и громко стучит в дверь.
Слишком большая пропасть,между большими и богатыми клубами из топ чемпионатов,которые могут себе позволить,любых игроков,любых тренеров и между просто хорошими и даже очень хорошими клубами не из топ.
Романтики уже давным давно нет,всем правят деньги.Что становиться с каждым годом все явней,если даже просто в 1/8 выйти и неговоря что бы пройти дальше,для клубов не из топ.
Иногда,Португалия может выстрелить,там два великих клуба,которых обязательно возьмут в долю,ну может еще и Аякс подтянут.
Для остальных,подбирать крошки,в виде разных лиг,типа Европы и т.д.
Это огромный финансовый рынок,который буксует из за слабых и бедных клубов.
Будет аналог НБА и НХЛ.
Сергій Чупахін
барыги чифирят
Игорь Нестеренко
А как же коронавирус?!?))))
zac1310
я против. Все эти коменты, про то, что они провалятся, от них отделятся и им труба - дурь.
Но мне не нравится излишняя комерциализация, "американизация", я бы сказал, футбола. Мне не нравится, то как всё организовано в хокее и баскетболе, и не хочется, чтоб так же было в футболе. Может лучше "назад, в 80-е"
digsum
Одна из проблем этой затеи - это место проведения. На МКЧ многие стадионы были в разных частях света, но там было мало матчей. Тут же финалист сыграет 4 матча (если с группы будет двое выходить, то 5) и частым перелетам никто не обрадуется. Не говоря уже про качество газонов на тех стадионах и красоту телевизионной картинки. Было ощущение, что это матчи Лиги Паулисты, но не схватка грандов европейского футбола. Турнир сулит баснословную прибыль с чего? Должно быть достаточно желающих спонсоров и покупателей трансляций в то время как большинство людей наелось футбола за год и отдыхает от него.
pl2012ua
футбол уже надоел, полно турниров существующих, еще лигу наций не переварили
roman_kros
Ідея Суперліги однозначно цікава. Рівні команди з плюс-мінус рівним фінансуванням. Так, наші клуби там не будуть грати і не велика біда, хай грають з рівними собі. Така ідея нормальна і не треба плюватися. Ліга Націй також на подібній ідеї сформована - рівні команди грають з плюс мінус рівними собі суперниками, і є можливіть піднятися в вищий дивізіон. Якщо чесно подивитися на ЛЧ - то вона на 85 відсотків прогнозована на груповій стадії. А тут явно цікавіше буде, - зібрати всі топи в одній лізі це круто куди не крути.
alyar
Не дай Бог текущая эпидемия наберет силу и что - будут играть при пустых трибунах?
Kevko
Футбол это шоу, развлечение, которое очень хорошо продается. (Не берем во внимание Украину). Футбольные боссы будут постоянно искать способы развития этого рынка и своего бизнеса. В ЛЧ большим клубам приходиться постоянно отвлекаться на матчи с второразрядными командами. Для бизнеса это плохо