Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Інші новини
| Оновлено 01 сiчня 2020, 11:07
20811
14

Топ-10 футбольних матчів десятиліття, що минає

Sport.ua вибрав знаменні футбольні поєдинки за участю українських команд в 2010-2019 роках

| Оновлено 01 сiчня 2020, 11:07
20811
14
Топ-10 футбольних матчів десятиліття, що минає
УАФ

31 грудня не тільки завершується черговий рік, але в нашому випадку підходить до кінця і ціле десятиліття. Воно було багатим на різні спортивні події. І футбольні в тому числі. Користуючись нагодою, ми пропонуємо вашій увазі десятку найкращих, найбільш резонансних і найпам'ятніших (на наш погляд) футбольних поєдинків за участю українських команд - як клубних, так і збірних.

Ми свідомо не стали ставити ці матчі за ранжиром, виділяти кращий з кращих. З тієї простої причини, що практично всі зустрічі з цього переліку виходили за межі. Ми просто розставили їх за датами, починаючи з самого раннього матчу.

«Шахтар» - «Рома» - 3:0 (1/8 фіналу Ліги чемпіонів-2011)

ФК Шахтар

Після перемоги в фіналі останнього Кубка УЄФА в 2009 році, «Шахтар» славно пошумів і в Лізі чемпіонів. Та команда Мірчі Луческу зіграла чимало пам'ятних поєдинків в рамках головного континентального турніру. Але найбільш важливими з них, на наш погляд, є матчі 1/8 фіналу ЛЧ сезону 2010/2011. Це, до речі, був перший плей-оф чемпіонської Ліги в історії «гірників». І відразу ж успіх. У першому поєдинку на виїзді донеччани перемогли «Рому» - 3:2. А ось гра-відповідь стала справжнім тріумфом «помаранчево-чорних». Поєдинок був зіграний саме 8 березня. І «гірники» піднесли шикарний подарунок своїм прихильницям. Та й шанувальникам теж: римляни на «Донбас-Арені» були декласовані 3:0.

Україна - Німеччина - 3:3 (Товариський матч, 2011 рік)

УАФ

Цей матч завжди буде стояти особняком в історії нашого футболу. А все тому, що цим поєдинком відкривався реконструйований до Євро-2012 головний стадіон нашої країни - НСК «Олімпійський». Нашу кращу спортивну арену тоді було не впізнати: змінилася, стала світлою і сучасною. До ладу виявилася і гра нашої збірної. Команда Олега Блохіна в тому листопадовому матчі зіграла просто натхненно. Перший, історичний гол на оновленій арені забив Андрій Ярмоленко. Хороший гол на рахунку і Коноплянки, який тоді ще був нестримний. Але найкрасивіший гол в матчі на рахунку Назаренка: після сильного і точного удару здалеку м'яч по дузі влетів практично в дев'ятку. Правда, виграти в тому поєдинку нам не судилося - німці змогли вирвати нічию. Але гра справді була феєричною. Та й сльози Блохіна в тому матчі дорогого коштують...

«Олімпіакос» - «Металіст» - 1:2 (1/8 фіналу Ліги Європи-2012)

Після того, як харків'яни в першому матчі поступилися на своєму полі «олімпійцям» 0:1, не продемонструвавши, взагалі-то, видатної гри, віри в те, що команда Маркевича зможе пройти в чвертьфінал, було небагато. І ця віра зміцнилася, на жаль, уже в дебюті зустрічі в Піреї, коли господарі забили швидкий гол. Але «Металіст» рук не опустив і продовжував шукати свій шанс. «Не наш день»: щось подібне подумалося після того, як Девіч на 77-й хвилині не реалізував пенальті. Але через чотири хвилини Вільягра зрівняв рахунок, воскресивши надію на вдалий результат. І він відбувся: за чотири хвилини до кінця основного часу Девіч реабілітувався за промах з «точки», забивши переможний м'яч, який вивів харків'ян до чвертьфіналу.

Україна - Швеція - 2:1 (Груповий етап Євро-2012)

УАФ

Історичний поєдинок збірної України у фінальній частині чемпіонатів Європи вийшов по-справжньому незабутнім. На переповненому «Олімпійському» збірна України приймала шведів. Поєдинок вийшов цікавим, живим і драматичним. Спочатку ми програвали - після удару Ібрагімовича. Але в другому таймі Україна зусиллями свого лідера Андрія Шевченка двічі зуміла забити, причому відзначився Шева після ударів з «другого поверху». Після цього поєдинку ейфорія була неймовірна, але вийти з групи команді Блохіна так і не вдалося. До речі, та перемога залишається поки що єдиною для нашої головної команди країни на чемпіонатах континенту.

Україна - Франція - 2:0 (Плей-оф чемпіонату світу, 2013 рік)

Після проваленого старту відбору на чемпіонат світу 2014 року, збірна України під керівництвом Михайла Фоменка здійснила справжній фінішний спурт. По черзі були биті поляки з чорногорцями, але ось англійців вдома перемогти не вдалося - лише нічия. Україна фінішувала другою в групі, і за вихід на ЧС нам довелося боротися з французами. Команда Дешама була фаворитом протистояння, але в Києві вона була бита. Українці зіграли пристрасно, організовано і холоднокровно. У другому таймі відкрив рахунок Зозуля, потім Ярмоленко з пенальті його подвоїв. Був шанс забити і третій гол, але на жаль, не використали. Але і без цього заповнений «Олімпійський» перебував майже в екстазі. На жаль, в Парижі Україна поступилася 0:3 і не пробилася на Мундіаль...

«Динамо» - «Евертон» - 5:2 (1/8 фіналу Ліги Європи-2015)

ФК Динамо

Холодним березневим вечором 2015-го майже 68 тисяч глядачів на «Олімпійському» прийшли підтримати «Динамо» в матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги Європи проти «Евертона». У першому поєдинку кияни поступилися 1:2. Але у повторному виявилися на дві голови сильнішими за свого досвідченого суперника. Ярмоленко класним ударом відкрив рахунок. Але швидко Лукаку рахунок зрівняв. Краще б він цього не робив. Теодорчик і Велозу протягом трьох хвилин забили два м'ячі, а на початку другого тайму Гусєв забив четвертий. Це був нокаут для гостей. А поховав «Евертон» божевільним дальнім ударом Антунеш. Після цього феєричного матчу команду Реброва носили на руках. І пророкували їй як мінімум вихід у фінал. Але, на жаль, уже в чвертьфіналі «Динамо» склало зброю перед тактичними хитрощами «Фіорентини».

«Дніпро» - «Наполі» - 1:0 (Півфінал Ліги Європи-2015)

ФК Дніпро

Феноменальний «Дніпро» Маркевича всупереч всім прогнозам і розкладам пробився в півфінал Ліги Європи, де на нього чекав дуже сильний суперник. «Наполі» вважався беззаперечним фаворитом. Але в Неаполі, в першій грі, українцям вдалося вистраждати нічию. Після тієї гри головний форвард «партенопеї» Ігуаїн заявив, що закінчить з кар'єрою, якщо «Наполі» не пройде «Дніпро». Але далі пройшов саме наш колектив. На залитому дощем «Олімпійському» підопічні Маркевича вирвали перемогу у команди Бенітеса. Єдиний гол на рахунку Євгена Селезньова, якого після того матчу іменували не інакше, як «цар». А після фінального свистка на полі стадіону почалося божевілля: то вболівальники, прорвавши всі кордони, кинулися на поле відзначати вихід дніпрян у фінал Ліги Європи. На щастя, ніхто не постраждав.

«Дніпро» - «Севілья» - 2:3 (фінал Ліги Європи-2015)

ФК Дніпро

Удруге в історії українського футболу часів Незалежності наша команда вийшла у фінал єврокубка. Але, на відміну від «Шахтаря», який переміг у 2009-му в фіналі Кубка УЄФА «Вердер», «Дніпру» у фіналі Ліги Європи не вдалося перемогти. В першу чергу тому, що «Севілья» в ті часи безроздільно панувала в другому за статутом континентальному турнірі. Хоча починалося все для команди Маркевича оптимістично: вже в дебюті зустрічі Калинич забив гол. Правда, через двадцять хвилин севільці рахунок зрівняли. А потім і зовсім вийшли вперед. Але українці зуміли під завісу першого тайму вирівняти шанси: класний удар зі штрафного вийшов у Ротаня. Але на більше «Дніпро» не вистачило. У другому таймі ближчими до перемоги були все ж іспанці. Вони зусиллями Бакки і вирвали перемогу. Хоча «Дніпру» за той фінал - однозначно респект і повага.

Україна - Південна Корея - 3:1 (Фінал чемпіонату світу U-20, 2019 рік)

УАФ

Головне досягнення збірних України часів здобуття державності - перемога на юнацькому чемпіонаті світу-2019. Команда Петракова слідувала до своєї мрії крок за кроком. Українці продемонстрували хорошу дисципліну, відмінне гольове чуття при стандартах, вміння грати на контратаках, а ще й волю до перемоги. У фінальному поєдинку наші пропустили першими - з пенальті, вже на п'ятій хвилині зустрічі. Але зуміли знайти в собі сили і майстерність не тільки відігратися, а й вийти вперед. Дубль Супряги повернув нас в гру, а гол Цітаішвілі став справжньою вишенькою на святковому торті.

Україна - Португалія - ​​2:1 (Відбір до Євро-2020)

УАФ

З точки зору важливості, змісту і стилю цей поєдинок - один з найсильніших і найкращих у всій історії збірної України. Матч не мав визначального значення з турнірної точки зору, адже навіть поразка залишала нам шанси на прямий вихід з групи на Євро-2020. Але наша команда зробила все, щоб завоювати це право в матчі з чинними чемпіонами Європи. Господарі дуже потужно почали гру, збентеживши Роналду і компанію. Яремчук вже в дебюті відкрив рахунок, а в середині першого тайму Ярмоленко рахунок подвоїв. У другому таймі теж все йшло за нашим сценарієм - до тих пір, поки арбітр не вилучив Степаненка. Кріш з пенальті відіграв один м'яч. Але навіть в меншості збірна України виглядала переконливо. І вистояла, незважаючи на всі потуги гостей.

Оцініть матеріал
(110)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 14
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
D.Lanskoy
Отличная подборка, но из нынешнего евроотбора, конечно, больше запомнились 5-0 в над Сербией. Конечно, матч с португальцами был самым важным, но с сербами - мы никогда до этого не видели такую сильную сборную Украины.
Андрій Ковальов
Я был на матче Днепр Наполи и просто не верил что Днепр вышел в ФИНАЛ ЛИГИ ЕВРОПЫ! Всех с наступающим.
Владислав Антонов
Ух, сколько приятных воспоминаний! Спасибо, админы.
Был на матчах Украина-Франция, Днепр-Наполи и Украина-Португалия и прекрасно помню ту атмосферу эйфории.
axylinam
U-20- Украина-Южная Корея 3-1-мы чемпионы мира-этим всё сказано.остальные события меркнут на фоне этого успеха-всех с наступающим
Evil
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Andriy Zimich
А як же Україна-Сербія 5:0, Україна-Словенія 2:0? Динамо-МС 2:0?
common_sense
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил