UK Championship: сумне свято Ронні, продовження «Бондіани»

На турнірі в Англії зіграні матчі 1/8 фіналу

В англійському Йорку проходить 7-й рейтинговий турнір сезону - UK Championship. У четвер визначилися всі учасники 1/4 фіналу.

У Ронні О'Саллівана не вдався день народження (5 грудня він відзначив 44-річчя). В 1/8 фіналу він зустрівся з Діном Цзюньхуеєм - і зазнав поразки. Таким чином, на турнірі не залишилося жодного гравця з Топ-4 світового рейтингу. А Ронні упустив шанс втретє поспіль виграти чемпіонат Великобританії.

Китайський снукерист почав з місця в кар'єр. Дві півсотенні і одна сотенна серії дозволили йому стартувати з 3:0. Почався обмін фреймами, після чого О'Салліван, здавалося, переломив хід зустрічі. Брейк в 77 очок, після чого два сенчурі поспіль - і ось уже рахунок зрівнявся - 4:4. Однак вимушений «простій» не позначився на Діні. Він оформив ще одну півсотенну серію, а потім виграв і наступну партію - 6:4. Перед Цзюньхуеєм з'явився реальний шанс завоювати титул вперше за 2 з лишком роки. Тим більше, що прекрасний досвід виступів в Йорку у нього є - в 2005-му і 2009-му Дін вже перемагав.

Казка Найджела Бонда триває! Після перемоги над Трампом він виграв і наступний матч - у Гарі Вілсона. Поєдинок вийшов дуже нервовим і нерівним. Відзначимо, що до моменту, коли Дін святкував вихід в чвертьфінал, учасники цього поєдинку тільки пішли на перерву (матчі почалися одночасно)! Пішли за рахунку 2:2, причому Гарі мав в активі два брейка «+60». Пауза пішла йому на користь - він узяв три фрейми поспіль і опинився за крок від перемоги в матчі: 5:2. Але досвід Бонда (його професійна кар'єра триває вже 31 рік!) взяв своє. У кожній з наступних партій він був хоч трохи, але більш вдалим за суперника. І не тільки зрівняв рахунок, але в підсумку вирвав перемогу - 6:5. Відзначимо, що для Бонда чвертьфінал UK Championship стане першим з 2003-го.

На цьому біди фаворитів не закінчилися. Марк Селбі також не зміг подолати бар'єр 1/8 фіналу! Затяжний матч з Меттью Стівенсом завершився на користь останнього. Стівенс пішов на перерву лідером - 3:1. Після паузи Селбі виграв три партії поспіль і вийшов вперед - 4:3, а потім і 5:4. Марк мав всі шанси завершити матч, але Меттью відігрався в 10-му фреймі, а після виграв і 11-й (який тривав 46 хвилин) - 6:5.

Стівен Магуайр вийшов в чвертьфінал UK Championship в десятий раз. У поєдинку з Майклом Уайтом він відігрався з 2:4. Причому в цих шести партіях Уайт оформив дві серії «+60» і два сенчурі. Але потім ініціатива перейшла до Стівена, і він взяв чотири фрейми, завершивши зустріч серією в 116 очок.

У п'ятницю будуть зіграні поєдинки 1/4 фіналу.