Переможна серія «Шахтаря», зручна «Ворскла», 75-й гол Марлоса

4316
12
ФК Шахтар

Sport.ua аналізує найцікавіші події 8-го туру УПЛ у статистичному розрізі.

«Шахтар» 4-й раз в історії починає чемпіонат з 8 перемог. Настільки успішний старт, крім самих гірників, вдавався тільки «Динамо» в сезоні-1997/98 за часів Валерія Лобановського.

Помаранчово-чорні беруть верх над «Десною» у всіх трьох очних зустрічах, забивши в цілому 4 м'ячі і не пропустивши жодного.

З урахуванням попереднього сезону «Шахтар» святкує 10-ту вікторію поспіль (м'ячі 31-6), а на чужих полях - 8-му (м'ячі 17-2).

Загальна безпрограшна серія гірників досягає 37 матчів (+32= 5), а гостьова - 19 (+18=1).

Помаранчово-чорні продовжують свою безнічийную серію до 10 ігор, гольову - до 15, а суху гостьову - до рекордних в нинішньому сезоні 321-ї хвилини.

Луїш Каштру проводить 10-й офіційний матч на посту головного тренера «Шахтаря» (ЧУ - 8, СК - 1, ЄК - 1). Під його керівництвом донеччани здобули 8 перемог при 2-х поразках (м'ячі 25-11).

75-й м'яч за українські клуби забиває Марлос (ЧУ - 57, КУ - 6, СК - 1, ЄК - 11). 62 рази він відзначився за «Шахтар», 13 - за «Металіст».

«Десна» перериває відразу три свої рекордні серії: загальну безпрограшну - з 6 ігор і домашню - з 3-х, а також суху в рідних стінах - на 296-й хвилині.

Чернігівці, які провели 10-й безгольовий матч вдома, встановлюють новий особистий антирекорд, не забиваючи на своєму полі 281 хвилину поспіль.

100-й поєдинок в чемпіонатах України проводить Олександр Рябоконь (+29=26-45, 85-114), в тому числі 40-й - на чолі «Десни» (+16=7-17, 44-45).

«Динамо» бере верх над «Ворсклою» загалом 6-й раз поспіль (м'ячі 14-1), а в гостях - 3-й (м'ячі 7-0).

Біло-сині наносять біло-зеленим 13-й розгром, повторюючи особистий рекорд, встановлений в поєдинках із запорізьким «Металургом». При цьому кияни вперше обігрують полтавчан на їхньому полі з перевагою в 5 м'ячів.

Гостьова безпрограшна серія динамівців досягає 12 матчів (+10=2).

«Динамо» забиває 14 ігор поспіль, а на чужих полях - 26, оновлюючи особистий рекорд.

Уругваєць Карлос Де Пена стає автором 12-го дубля киян у зустрічах з полтавчанами. При цьому перший його гол виявляється 50-м для біло-синіх в гостьових баталіях з біло-зеленими.

ФК Динамо

25-й м'яч на клубному рівні забиває Артем Бесєдін (ЧУ - 21, КУ - 2, ЄК - 2), в тому числі 20-й в рядах «Динамо» в чемпіонатах України.

Гол Артема Шабанова стає 50-м, пропущеним Олександром Ткаченком у прем'єр-лізі.

Суха серія Георгія Бущана досягає 344-х хвилин.

«Ворскла» терпить 3-ї поразки поспіль (м'ячі 1-8).

Полтавці не можуть забити «Динамо» загалом 482 хвилини поспіль, а на своєму полі - 417.

«Олександрія» піднімає планку особистого рекорду, забиваючи в гостях 10 зустрічей поспіль.

Завершується безнічийна серія чорно-жовто-зелених, що склала 9 ігор (+4-5). Останню мирову вони підписали 22 травня 2019 року - 1:1 в гостях з «Маріуполем».

150-й матч у чемпіонатах України на посту головного тренера «Олександрії» проводить Володимир Шаран (+ 51 = 46-53, 169-183).

90-й раз виходить на поле в якості капітана Андрій Запорожан.

Завершуються дві 9-матчеві серії «Зорі»: гольова і домашня з пропущеними м'ячами. Останній раз чорно-біло-червоні залишалися на «сухому пайку» 22 травня 2019 го - 0:0 в гостях зі «Львовом», а зберігали свої ворота в недоторканності в рідних стінах 3 березня того ж року - 3:0 з «Ворсклою».

Луганчани 150-й раз грають на «нуль» в елітному дивізіоні.

Віктор Скрипник проводить 150-й матч у прем'єр-лізі в якості гравця (142) і тренера (8).

Пилип Будковський стає «володарем» 50-й червоної картки «Зорі» в чемпіонатах України.

150-й поєдинок в елітному дивізіоні в рядах «Маріуполя» проводить Ігор Яворський, 100-й - Рустам Худжамов, в тому числі 60-й в якості капітана.

«Олімпік» здобуває 40-ву перемогу в чемпіонатах України, в тому числі 1-шу під керівництвом іспанця Вісенте Гомеса.

Донеччани переривають дві свої безвиграшні серії: загальну - з 10 матчів (=5-5) і «рекордну» гостьову - з 15 (=9-6). Останній раз «олімпійці» святкували вікторію 18 травня 2019 року - 2:1 вдома з «Чорноморцем», а на чужих полях - 22 вересня 2018 го - 3:1 з «Арсеналом».

Завершуються і дві «рекордні» серії «Олімпіка» з пропущеними голами: загальна - з 14 ігор і гостьова - з 16. Останній раз синьо-блакитні залишалися «сухими» 23 квітня 2019 года 2:0 вдома з «Арсеналом», а на виїзді - 2 вересня 2018 го - 1:0 з «Десною».

«Львів» терпить загалом 3-ї поразки поспіль (м'ячі 0-3), а в рідних стінах - 5-ї (м'ячі 0-9), встановлюючи новий особистий антирекорд.

Синьо-золоті оновлюють ще один клубний «рекорд», не знаючи перемог на своєму полі 13 ігор поспіль (=4-9). Більш тривалі домашні безвиграшні серії мали тільки три клуби.

«Городяни» обходяться без забитих м'ячів 271 хвилину поспіль, а в рідних стінах - 648. Довше не забивали на своєму полі лише «Карпати» - 694 хвилини.

Дві серії «Львова» досягають 10 матчів: рекордна безнічийна (=2-8) і з пропущеними голами.

Команди Володимира Мазяра терплять 10-ї поразки в елітному дивізіоні.

40-й матч у чемпіонатах України на посту головного тренера проводить Дмитро Михайленко. Під його керівництвом «Дніпро» і «Дніпро-1» здобули загалом 11 перемог, 15 зустрічей завершили внічию, 14 програли, 41 м'яч забили, 46 пропустили.

Владислав Супряга стає автором першого дубля «Дніпра-1» в прем'єр-лізі. При цьому перший його гол виявляється 200-м, пропущеним командами Романа Санжара в елітному дивізіоні, а другий - першим, забитим «Дніпром-1» з пенальті, і 50-м для команд-господарів в сезоні-2019/20.

Владислав Супряга стає другим гравцем після бразильця Тете і першим серед вітчизняних футболістів 2000 р.н., які зробили дубль в чемпіонатах України.

СК Дніпро-1

Першої поразки на посаді головного тренера «Карпат» зазнає Роман Санжар.

100-й матч у чемпіонатах України проводить Антон Шендрик («Олександрія»), 50-й - Євген Пасіч («Олімпік»), 1-й - 18-річний білорус Кирило Кириленко («Карпати»).

У 3-му для себе клубі елітного дивізіону дебютує Данило Каневцев ( «Ворскла»).

10-й м'яч у прем'єр-лізі забиває Сергій Політило.

У 2-й команді еліти відкриває гольовий рахунок Артем Шабанов ( «Динамо»).

1-й дубль в українських чемпіонатах оформляють Владислав Супряга (в 5-й грі) і Карлос Де Пена (в 15-й).

3-й тур поспіль не йде з поля без забитих м'ячів Марлос.

3-й одинадцятиметровий з 4-х реалізовує Сергій Політило.

4-ту пенальтійську дуель з 7 виграє Богдан Сарнавський.

1-й сухий матч у прем'єр-лізі проводить Валерій Юрчук (в 4-й грі).

4-ту червону картку в кар'єрі заробляє Валерій Федорчук, 2-гу - Пилип Будківський, 1-шу - Ігор Гончар (в 21-му матчі).

30-й раз видаляє гравця з поля арбітр з Броварів Денис Кутаков, 10-й з лав гостей - киянин Микола Балакін.

10-й пенальті призначає рефері з Вишневого Денис Шурман.

10-й раз ставить м'яч на «точку» в штрафному майданчику господарів Денис Кутаков.