І ти, Іване?

Оглядач Sport.ua – про перехід Ордеця в московське «Динамо»

І ти, Іване?
© ФФУ. Іван Ордець

Перехід захисника «Шахтаря» і збірної України Ярослава Ракицького в російський «Зеніт» немов зірвав пломбу. Розмов тоді було тьма, скільки списів зламано, скільки відгріб «годувальник сім'ї» тоді заочно. Збірна України в особі її головного тренера поставила на Ярику хрест.

Але він тому й радий. Освоївся за поребриком, став в дошку своїм. Навіть для такого затятого ватника, як Дзюба. І бог би з ними, тільки от перехід цей став свого роду «дороговказом» для секти «свідків Ракицького». Слідом за екс-захисником «гірників» відбув до Росії ще один оборонець чемпіонів України – Данченко. Спочатку Олег був відданий в оренду в «Єнісей», а недавно підписав повноцінний контракт з тамтешнім «Рубіном». «Мені плювати на думку оточуючих», – приблизно так обставив свій перехід колись кандидат у збірну України і колись основний правофланговий в «Шахтарі».

***

Однак і на цьому відхід зі стану «оранжево-чорних» у сусідній чемпіонат не припинився. Останній (поки що) в цьому списку – центральний захисник Іван Ордець. У футболіста закінчився термін угоди з донецьким клубом, і він покинув команду в статусі вільного агента. Була інформація, що Ордець може виявитися і в серії А, і в чемпіонаті Шотландії, але він чомусь вибрав московське «Динамо». За наявною інформацією, 26-річний футболіст буде отримувати в «першопрестольній» один мільйон євро в рік. Контракт розрахований на три роки.

В принципі, це аж ніяк не ті гроші, заради яких можна було все кидати, отримуючи натомість клеймо якщо і не зрадника, то як мінімум ідіота. Так, в «Шахтарі» Іван отримував в два рази менше, але, за чутками, йому пропонували підписати новий контракт на покращених умовах. До того ж, цілком могло бути, що при новому тренері Ордець отримав би можливість проявити себе. Дивишся, і закріпився б в складі. З іншого боку, важко уявити, що в умовних «Селтіку» або «Болоньї» йому запропонували б меншу платню.

Стало бути, проблема в самому Ордецю. Він, як і його пітерський друг, просто не захотів робити зусилля над собою. Не захотів виходити із зони комфорту. Нема мовного бар'єру, немає побутових проблем, навіть ментальність однакова. У Ордеця і його нових партнерів - точно однакова. І так, ще «футбол поза політикою». І «годувати сім'ю», само собою. Хоча не тільки це. Подейкують, що в якості підйомних на новому місці роботи екс-футболіст «Шахтаря» і збірної країни отримав майже стільки ж, скільки отримає за угодою за цілий рік. Тобто, за його поняттями, гра напевно було того варта. І плювати, що тамтешнє «Динамо» останнім часом – справжній аутсайдер. Головне – ноги в теплі.

А ще показово, що перехід Ордеця вже не викликає такого відторгнення, таких емоцій, такого блювотного рефлексу, як трансфер Ракицького. Напевно, просто тому, що всі ми втомилися від цієї безперервної теми, від цієї безперервної, але неоголошеної і невизнаної війни. Слідом за ненавистю і відторгненням прийшло спустошення, нігілізм. Байдужість. Мовляв, робіть, що хочете. Валіть в свою Росію.

***

До речі, ви помітили, як змінилася риторика наших деяких «майстрів шкіряного м'яча»? Зокрема, Олександра Рибки, Євгена Хачеріді? Адже їх начебто складно пофарбувати в колорадський колір, проте вони не вважають Ракицького співтовариші зрадником. І справа тут не тільки в якійсь корпоративній етиці. Швидше за все подібне відбувається від відсутності єдиної позиції на державному рівні до цієї гібридної війні.

І як наслідок цього лукавства і відбуваються подібні переходи. «Шахтар» - в авангарді. Але чомусь з цього приводу я не здивований. Хоча не тільки «Шахтарем» єдиним. Он Дедечко знову нагострив лижі в який-небудь Хабаровськ, навіть Полярус може виявитися в Хімках. І чим повноводнішим буде цей односторонній процес, тим все складніше і складніше всім нам буде видно образ ворога за Хутором Михайлівським.

Дорікати всіх цих тимощуків, ракицьких, данченків, ордеців, дедечок і навіть полярусів - себе не поважати. Вони роблять свій вибір, їм за нього так чи інакше відповідати. Хочеться вірити, що наш футбол таким чином просто очищається від шлаків, як печінка алкоголіка, який різко кинув пити. Але, з іншого боку, потрібно залишатися реалістами і розуміти, що цей процес втечі за довгим футбольним рублем навряд чи припинитися відразу. Для таких, як Ордець, їхній рубль по-любому буде довшим.

Та й пофіг. Нехай валять. Якщо їм плювати на нашу думку, то нам – і поготів. Давайте не будемо звертати на них пильну увагу і витрачати гострі епітети і енергію. Прибережемо їх для справжніх ворогів. А ці - так, убогі.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(18 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Завантаження...
Коментарі
  Vyaches Samojlov
    Vyaches Samojlov, 21.07.2019 10:06
  0
  Мда. То не обсуждение, а просто товарищ "зашел на огонек" и стал общаться с "давно ушедшими".
  Vyaches Samojlov
    Vyaches Samojlov, 21.07.2019 10:02
  0
  Однако, резонансная вышла статья, уже месяц обсуждается.
  Оффтоп конечно, но хоть бы кто-нибудь упомянул действительно объективную причину сегодняшних событий (беру последние 6 лет) - ОТСУТСТВИЕ объединяющей национальной идеи но, главное, - СТРАТЕГИИ ее внедрения "в массы". Именно от "топорного" внедрения (особенно в первое время) в принципе хорошей, может быть - наилучшей идеи - о национальном языке - возможно и ведут свое "происхождение" большинство социальных и межнациональных (по сути) конфликтов в Украине последнее время.
  Этот, а также вопрос ТРАКТОВКИ хода и результатов Второй мировой войны - в принципе и были те две "мины", которые "взорвали" плотину нашей толерантности, демократичности и добрососедства.
  Так выяснилось, куда "мостится дорога" с самими благими целями и намерениями - при неудачных, НЕГОДНЫХ средствах их достижения.
  totake
  totake, 20.06.2019 23:12
  0
  хороша стаття, не псувати собі нерви, хто хоче на парашу, але ногою ні кроку в збірну, а то хочуть і рибу з*їсти і і в парашу сісти
  Denmark1107
    Denmark1107, 20.06.2019 16:42
  -2
  George IRedl, 20.06.2019 13:17
  Каким образом Осетия где осетины живут из покон веков, не их земля ? или осетинам нельзя иметь свою страну ? Согласно уставу ООН все народы имеют право на свое государство, а также вступление в союз с другим государством, по их воли.
  А сама московицька резервація дотримується цього *Уставу ООН*??? Суздальці ніколи не визнавали і не визнають усіляки світові канони. Чи ти думаєш, що на Заліссі оці всі накрадені ЗЕМЛІ з башкирами, татарами, колмиками, комяками... будуть у недоскладі, начебто, РФ??? Хотілося б довідатись якось, а в Башкорстані у відсотковому відношенні, скільки навчальних закладів національною мовою? Чи дагестанці з інгушами і кабардінами, - це що, законні громадяни росії за фейковою національністю руСССкИй?
  Вадим Максимов
  online
    Вадим Максимов, 20.06.2019 15:45
  -2
  REALIST, 20.06.2019 09:41
  я так розумію, по твоїй логіці, паРашка - це єдина країна, де є футбол і футболістам платять гроші? ... ще скажи, що ДМ - це топ-клуб!
  А у Рака і Ордиця були пропозиції від команд топ, чим хоча б від середняків топ чемпіонатів? Думаю що навряд чи, а якщо й були то сумніваюсь що перебивали, або були хоча би близькими до тих умов що пропонували їм РПЛ.
  ДМ не топ клуб, але думаю для Ордиця, це краще чим сидіти на лавці, в команді де чемпіонат скоро вилетить за 12-15 місце в рейтингу коэфіц.
  Не авторам коментів вирішувати куди гравцям переходити, а самим гравцям, це їхнє життя..
  George IRedl
  George IRedl, 20.06.2019 13:17
  -1
  Коментар згорнуто. Показати
  REALIST, 20.06.2019 09:46
  так забирайте себе своих осетинов, крымчан, сруцкоязычных донбасцев... Землю чужую зачем трогать? ...берите всех ущербных и притесненных, которым оказывается запрещали выезд на их историческую родину.... В Сибири хватит места всем руссо-онанистам и путинофилам... А териториальную целосность соседей рушить не обязательно... Заселили урками сталинскими восток, и юг - теперь мычат о своей сруЦкости...
  Каким образом Осетия где осетины живут из покон веков, не их земля ? или осетинам нельзя иметь свою страну ? Согласно уставу ООН все народы имеют право на свое государство, а также вступление в союз с другим государством, по их воли.
  Myroslav90
    Myroslav90, 20.06.2019 11:33
  0
  Да ладно, різні...а, нашо того цирку з георгіївськими стрічками,ті принаймі не показували які вини фист сильно патріоти, а підносять касульку , тут пацани з району їдуть туда за 700-1000 баксів в місяць, а той поїхав на лям євро в рік ..100 000 євриків в місяць + бонуси...нашо
  REALIST
  online
    REALIST, 20.06.2019 11:25
  +1
  Ну, залізний Толік, Т.Михалик і т.д. переходили перед сРУльковою окупацією... Я їх не виправдовую (звісно, вони могли б після явної агресії країни-роботодавця послати останнього й повернутися додому....) Однак, залишатися там і йти туди - речі дещо різні... (як на мене).
  Myroslav90
    Myroslav90, 20.06.2019 11:13
  +1
  Бля, згадайте ще Тімоху волиняку...найголосніше кричав Члава Україні, найперший співав гімн, надягав прапор на хребет в Баварії...а шас своїм дітям і собі чіпає георгіївські стрічки, і працюю в Зеніті...а так то я впевнений, шо в кожного з нас є один хотя б, а може і більше знакомих, які їздять по нинішній день на заробітки туда...роздмухуєте вогонь на рівному місці, підносити хайп тільки заголовком про перехід туда...
  Роман Захарчук
    Роман Захарчук, 20.06.2019 09:54
  +2
  Згідно зі статтею 161 Кримінального кодексу України, «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками»
  караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
  REALIST
  online
    REALIST, 20.06.2019 09:46
  -2
  George IRedl, 20.06.2019 02:05
  Украина уже давно сама себя денег лишила, когда оборвала экономическое сотрудничество с РФ. А вот американцы как раз строят газопроводы с Дальнего Востока, чтобы отцепить Россию. Осетию куда возвращать ?, осетины точно не грузины.
  так забирайте себе своих осетинов, крымчан, сруцкоязычных донбасцев... Землю чужую зачем трогать? ...берите всех ущербных и притесненных, которым оказывается запрещали выезд на их историческую родину.... В Сибири хватит места всем руссо-онанистам и путинофилам... А териториальную целосность соседей рушить не обязательно... Заселили урками сталинскими восток, и юг - теперь мычат о своей сруЦкости...
  REALIST
  online
    REALIST, 20.06.2019 09:41
  -2
  Вадим Максимов, 20.06.2019 00:53
  Цікаво,а якщо авторам патріотичних коментів запропонували заробили, хоча б 20-30% від того що получає Рак чи Ордец. Думаю б всі б пішли, а то й побігли б і неважно куди)
  я так розумію, по твоїй логіці, паРашка - це єдина країна, де є футбол і футболістам платять гроші? ... ще скажи, що ДМ - це топ-клуб!
  dadaali17
    dadaali17, 20.06.2019 09:40
  +3
  хочешь насрать в душу болелам и загубить карьеру, иди в запоребриковый чемпионат
  dgurkis
    dgurkis, 20.06.2019 06:55
  0
  Главное, шобы Шева и Павелка не переметнулись к супостатам. А игроков можно набирать новых, тех что Мундиаль выиграли. Пушай привыкают. Да и Петракова вместо Шевы можно, если здрыснет на Альбион до своей Пазичке...
  Александр Пышненко
    Александр Пышненко, 20.06.2019 04:17
  +5
  Шум из-за какого-то очередного каллаборанта? Ну, перешел. Ну, предал. Эка невидаль для Украины. Здесь, обязательна должна быть проведена деколонизация - такие как этот, возможность будут уехать в рф к подобным существам по уму и разуму. Они, до конца жизни, будут продолжать отчаянно сопротивляться тут всему украинскому, которого становится все больше, несмотря на выборы. Зачем им мучиться здесь, когда есть возможность хорошо устроиться самим и своему потомству. В свое время Англия приняла кучу таких из своих колоний. Правда, Англия - это не Россия. Но, и Ордец, это даже не Рак. Хорошее место в этой сборной пустым не останется.
  George IRedl
  George IRedl, 20.06.2019 02:05
  -9
  Коментар згорнуто. Показати
  Pavel Fedorov, 19.06.2019 23:50
  И специально для тебя придурка напоминаю.1) В России никто с голода не умирает и северный поток-2 проект не экономический,а прежде всего политический для лишения денег Украины и подчинения Европы..2) Если Путин хочет,чтобы жили хорошо граждане России пусть для начала раза на половину сократит военные расходы,вернет Крым,Донбасс,Южную Осетию.Если русские не хотят давать свободы другим странам,радуются в 86% аннексии Крыма,то они должны за это расплачиваться
  Украина уже давно сама себя денег лишила, когда оборвала экономическое сотрудничество с РФ. А вот американцы как раз строят газопроводы с Дальнего Востока, чтобы отцепить Россию. Осетию куда возвращать ?, осетины точно не грузины.
  George IRedl
  George IRedl, 20.06.2019 01:45
  -11
  Коментар згорнуто. Показати
  Pavel Fedorov, 19.06.2019 23:43
  Иди ты в задницу.Аватарка НАТО ему видите ли не нравится.Погибают здесь и сейчас украинские солдаты в результате действий твоего русского руководства,а его интересует экономика рф и сколько он денег будет получать.Подонок,честное слово.
  Моего русского руководства ???, когда я не имею никакого отношения к России, а ты типа с России. Ну вот даyн ты уже й забзделся, и выдал себя, брехло тyпое. И погибают с двух сторон, лицемер ты галимый, знаешь сколько жителей Донбасса погибло ? Продолжай писать свои пропaгaндонскии комментарии, а то хозяины косточку не кинут (зарплату за твою писанину).
  Вадим Максимов
  online
    Вадим Максимов, 20.06.2019 00:53
  -3
  Цікаво,а якщо авторам патріотичних коментів запропонували заробили, хоча б 20-30% від того що получає Рак чи Ордец. Думаю б всі б пішли, а то й побігли б і неважно куди)
  Oleg.
  Oleg., 20.06.2019 00:47
  +3
  І хто ще буде говорити,що мова не важлива? Чому в Рашу переходять тільки ті, що розмовляють російською?
  chackk
    chackk, 20.06.2019 00:15
  +2
  kruch_, 19.06.2019 17:39
  Усика тоже с гов...м смешивали когда ехал туда боксировать и кричали зрада ....
  а що в усикє на сьогодні хорошє? нехай боксує за Україну А що перде пропускати мимо вуха..відбитий він ,як боксер і нерозумний напевно з дитинства
  pl2012ua
  pl2012ua, 19.06.2019 15:12
  +29
  такие же моральные уроды идут стрелять по украинцам, потому что "а чо, нармальна же платят". А потом сопли утирают, что только "стоял на блок-посту". Ни чести, ни совести.
  bullyUA
    bullyUA, 19.06.2019 19:55
  +22
  "деньги будут проедены, а позор останется навсегда"
  Ф. Раневская
  Dragon9
    Dragon9, 19.06.2019 16:41
  +21
  В Дришлюка батько загинув, захищаючи нашу країну і всяких ордців і яріків і толіків. А тим часом ті гниди плюють на то всьо і їдуть за копійчиною.
  Як на мене то вони ще гірше ніж москалі. Гниди одним словом. Заборонити в,їзд в Ураїну. Хай сидить за бугром. То саме з гімнарем малим зіною. От скажіть, як наприклад тому самому Дришлюку (припустимо що він гратиме за національну збірну) дивитися в очі тим гнидам які за порєбрик катаються.
  REALIST
  online
    REALIST, 19.06.2019 14:48
  +21
  да, и оно ...
  cucumber
  online
    cucumber, 19.06.2019 15:18
  +18
  Юрій Підгайний, 19.06.2019 15:02
  Молодець! І на нормальну зарплатню, як для футболіста) а патріоти хай сосуть))
  патриоты путина? ))) правильно! ))
  chackk
    chackk, 19.06.2019 19:49
  +16
  шахтар на чолі з ахметовим залишається доси *антиукраїнськой* командой,якой чхати навіть на загибель і разруху свого данбаса..далі вони зраджують всіх і все дуже легко...єдине ,гнати їх треба і з київа ,і з Харкова...таких ,ніколи і нічого нічому не навчить..половина данбаса -це заїжжі з дурдомовського рф
  tima fialko
  online
    tima fialko, 19.06.2019 18:40
  +16
  Как "не обращать внимания"?Каждому нужно всегда отгружать по-полной.Дерьмо должно жить с клеймом на лбу.Чтобы и их дети "гордились"папой или мамой.Выбрали путинский сартир,пусть там и остаются.
  Dima Any
    Dima Any, 19.06.2019 15:12
  +16
  Автору плюс за правильні слова
  romeo_xai
  romeo_xai, 19.06.2019 18:14
  +15
  Пусть там и остается. Скорее бы уже от всех этих гнид очиститься
  f-play
    f-play, 19.06.2019 15:38
  +15
  Leonid Frantseskevich, 19.06.2019 15:19
  Как низко пал автор. Опустился до жаргона, до дешевого стиля постов в социальных сетях!!! Фу...
  Не позорьте, пожалуйста, профессию журналиста такими вот простынями, состоящими из фраз бабушек на скамейке и кузьмичей на стадионе...
  Неужели нельзя как-то покорректнее излагать свои мысли? Вас тысячи людей читают, к сожалению.
  Сам обосрал человека, а потом сам же пишет, что критиковать его - себя не уважать. Так Вы себя не уважаете, Валерий???
  По поводу Ордеца... Это его выбор, он знает, на что идет. Да, в наше время ехать играть в Россию - это очень неприятная штука, но ведь кто Вы такой, чтобы привселюдно оскорблять футболиста, которого Вы даже не знаете лично (уверен)? Кто Вам дал такое право? Пишите такие высеры у себя в социальных сетях, они для этого и нужны. А так Вы говорите за весь сайт. Читаемый сайт.
  Все противнее и противнее читать такие материалы...
  Я осуждаю переходы украинских игроков в наше время в Россию, на своей странице об этом написал "Полный Ордец. Прощай, сборная!". Этого достаточно для освещения данной новости... А тут... Мрак.
  Нормальное авторское мнение. Ордец из Донецкой области. Из той самой, куда Россия принесла войну. Как вообще может в голове такое уложиться - поехать туда в футбол играть?
  Roma Ukraine
    Roma Ukraine, 19.06.2019 18:22
  +14
  сьогодні в вати в ольгіно якийсь довгий робочий день все мінусують і мінусують
  Сергей Иванамофф
    Сергей Иванамофф, 19.06.2019 17:38
  +14
  Не, читая такие статьи про украинских футболистов, переходящих играть в чемпионат врага, невольно задаешься вопросом, а какого они не служили в ВСУ?
  Кони молодые, без принципов. Посидели бы под обстрелами, подумали про кто на кого напал, а потом уже имели бы моральное право ехать куда душа желает.
  klokuchka55
    klokuchka55, 19.06.2019 21:33
  +13
  Был Иван Ордец,стал Иван Дурак...
  D.Lanskoy
  online
    D.Lanskoy, 19.06.2019 15:56
  +13
  Пора уже признать, что проблема не столько в Ордеце или Ракицком, сколько в самом Шахтере. У него грамотное руководство, с футбольной точки зрения все ок. А вот руководство - сепары или сочувствующие, и в команде соответствующая атмосфера и состав, патриот Украины туда не попадет или будет молчать. Гнилье сепарское этот Шахтер. Сочувствую настоящим болельщикам Шахтера, которые патриоты Украины. Но факты - вещь упрямая.
  Roma Ukraine
    Roma Ukraine, 19.06.2019 18:05
  +12
  поїхав за поребрік бо більше ніхто не кликав, а там взяли деревяного за наказом згори щоб показати "ми ше братья и типа войни нет - Донбас і Крим не окуповані"
  R1d3r
  R1d3r, 19.06.2019 15:34
  +12
  Юрій Підгайний, 19.06.2019 15:02
  Молодець! І на нормальну зарплатню, як для футболіста) а патріоти хай сосуть))
  Судя по всему, тебе не привыкать сосать
  «УАФ – М а ф і я!»
  online
    «УАФ – М а ф і я!», 19.06.2019 15:09
  +12
  Семья голодает...Селезнев не даст соврать...
  ozzy
    ozzy, 19.06.2019 20:17
  +11
  козлам скатертью дорога бля.....
  kod.75
    kod.75, 19.06.2019 16:57
  +10
  Юрій Підгайний, 19.06.2019 16:44
  А ти звідки знаєш хто проти кого воює там? Ти там був??? Чи по радіо передали то значить так і є)))
  Нормальні люди знають. Багато з них там були. Інші мають розум, вуха та очі. Але це не про вас.
  ozzy
    ozzy, 19.06.2019 20:18
  +9
  шоб в сборной таких ЧМОшников не было
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
© 2003-2019 Sport.ua
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності