Чому дискваліфікація через Мораеса – це буря у склянці води

Оглядач Sport.ua – про метушню навколо натуралізованого футболіста збірної України

Чому дискваліфікація через Мораеса – це буря у склянці води
© ФФУ

Не дуже приємний післясмак від вимученої і місцями навіть незаслуженої перемоги збірної України над Люксембургом перебив «запах» новини про Мораєса. На ранок після люксембурзьких страждань збірної України, таке собі португальське видання Mais Futebol порвало наш інформаційний простір інформацією про те, що натуралізація Жуніора Мораєса була зроблена з порушенням норм і правил ФІФА. Отже, через те, що 31-річний бразилець, що став українцем нібито не за правилами, збірній України загрожують технічні поразки в двох стартових поєдинках відбору до Євро- 2020.

Чесно кажучи, час і місце для обнародування цієї «сенсації» вибрані майже ідеально. Збірна України зараз - лідер у своїй групі, чинний чемпіон континенту має лише два очки після двох домашніх поєдинків і не дуже райдужні перспективи у вигляді виїзних матчів в Києві і Бєлграді.Мабуть, португальці таким чином вирішили трохи перестрахуватися, закинувши пробний камінь. Пройде - і на одного суперника стане менше, і шлях на Євро- 2020 буде розчищений. А не пройде - значить, така доля. Даруйте. Такі справи. Дуже низька і підла тактика, але, як мовиться, на війні усі способи хороші. Особливо якщо вони ведуть до перемоги.

З точки зору португальського обивателя, не посвяченого в подробиці «перероблення» Мораєса з бразильця на українця, ця тема цікава лише в їх контексті. Команда Сантуша вже не та, що раніше, тому чом би її не підтримати ось таким несподіваним способом, нехай і за допомогою забороненого удару нижче пояса. Але в даному випадку цікавіший і показовий той момент, особливо для нас, де саме вийшла новина про «неправильного» Мораєса.

Фото: ФФУ

Mais Futebol - це видання для переважної більшості українців буде чимось на кшталт «широко відоме у вузьких колах». Не буде великим перебільшенням сказати, що це ЗМІ і в самій Португалії не є провідним. Тому і в Європі апріорі не може мати авторитету Marсa або As. Як і інших кіккерів чи франс футболів. Отже, і агентурної мережі, і власних кореспондентів або хоча би солідних джерел в Україні у цього «джерела» навряд чи може бути. З іншого боку, ну ось не віриться, що який-небудь затятий португальський журналіст-розслідувач Педру поклав на вівтар власної країни декілька місяців свого життя оглядача тільки для того, щоб колупатися в нюансах українського законодавства і в закордонних відрядженнях Жуніора Мораєса, з'ясовувавши буквально по днях, скільки часу той був у Китаї. Та марення це все. Тому, як на мене, варіант з появою цієї «новини» в португальському ЗМІ бачиться елементарним вкиданням. Ззовні. І замовників цього вірусу треба шукати, вважаю, зовсім не на Піренеях. А набагато ближче. Просто в Португалії вхопилися за таке зручне і безкоштовне рятівне коло. І їх зрозуміти можна, про що було детально сказано вище.

Якщо ми у загальних рисах розібралися в питанні «хто винен», то відповісти у даному контексті на питання «що робити» ще простіше. Як можна зрозуміти із звинувачувальних сентенцій Mais Futebol, головна претензія відносно Мораєса – натуралізований бразилець мешкав на території нашої країни не п'ять років, а типу чотири роки і сім місяців (ще раз: ви все ще вірите, що той самий затятий португальський журналіст Педру колупався в проїзних документах Жуніора, вивчаючи їх на предмет в'їзд - виїзд!?). 

Фото: ФФУ

Правильність отримання Мораєсом українського паспорта завзяті португальські акули пера не ставлять під сумнів. Бо безглуздо. Тому що, за нашими, українськими законами, Мораєс став українцем абсолютно законно. Інша річ - чи потрібний він так вже сильно збірній? Але, знову-таки, зараз про інше. Жуніор міг бути хоч півроку у відрядженні в Китаї, Антарктиді або Гіпербореї, і це жодним чином не впливає на отримання ним синьої книжечки. Їх, тобто збиральних Педру, більше напружує законність отримання екс-бразильцем саме українського футбольного громадянства.

Тобто, по їх логіці, ФФУ і Мораєс порушили закони не стільки країни України, скільки Міжнародної футбольної федерації. Чесно кажучи, це ще більше марення. Наскільки відомо, цей футболіст ніколи не грав за збірні Бразилії, і українське футбольне громадянство для нього - перше. Крім того, вже усі, кому треба і не треба, встигли процитувати деякі статті відповідного циркуляра ФІФА. А саме: «Будь-яка особа, що має постійне громадянство, яке не залежить від місця проживання в певній країні, має право грати за збірні команди Асоціації цієї країни».

Тобто, кажучи цивільною мовою, Мораєс не порушував ні українського законодавства, ні футбольного. Він законно отримав український паспорт, і законно отримав право зіграти за збірну України. Проблема довкола Мораєса - буря в склянці води, висмоктана з одного пальця. І про неї забудуть вже завтра. Адже це навіть не той випадок, коли ложки знайшлися, а осад залишився.

Тільки ось турбує одне питання - якщо це вкидання все одно комусь вигідне, і не стільки Португалії або Люксембургу, чи означає це, що подібні пересуди навкруги ФФУ і гравців збірної з'являтимуться й надалі?

Валерій ВАСИЛЕНКО

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(6 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Сергій Найденко
      Сергій Найденко , 27.03.2019 17:58
    0
    ShakhtarUberAlles, 27.03.2019 14:41
    возможно, буря, сделанная сурком, чтоб еще раз нагадить павелке, другим врагам своим, и всей Украине
    Я так и знал, что в итоге Суркис будет во всём виноват. Известный козёл отпущения
    Сергій Найденко
      Сергій Найденко , 27.03.2019 17:56
    0
    Vasyl112, 27.03.2019 17:51
    Дисциплинарный комитет Международной федерации футбола (ФИФА) не проводил расследования по поводу законности или незаконности участия Жуниора Мораеса в отборочных матчах Евро-2020 в составе сборной Украины. Во всяком случае на данный момент никто не обращался в ФИФА по данному вопросу и не просил изучить вопрос натурализации украинца бразильского происхождения.
    А они и не должны этим заниматься. Это не в их компетенции. Есть УЕФА, вот они и будут заниматься этим делом, если вообще будут...
    Т. Артём
    online
      Т. Артём, 27.03.2019 17:53
    0
    Леха Аксютенко, 27.03.2019 11:06
    Он получил гражданство РФ по праву рождения. А из-за того, что рожден был в СССР, то мог выбирать себе гражданство любой из стран, входившей в СССР. Это так нужно понимать.
    И при выборе футбольного гражданства, факт рождения тоже является разрешаюшим фактором.
    Так наш тоже получил гражданство законно. К чему это ? Мы говорим о ыифа где написанно право играть за сборную при 5 годах непрерывно после 18!
    Vasyl112
      Vasyl112, 27.03.2019 17:51
    +1
    Дисциплинарный комитет Международной федерации футбола (ФИФА) не проводил расследования по поводу законности или незаконности участия Жуниора Мораеса в отборочных матчах Евро-2020 в составе сборной Украины. Во всяком случае на данный момент никто не обращался в ФИФА по данному вопросу и не просил изучить вопрос натурализации украинца бразильского происхождения.
    Vasyl112
      Vasyl112, 27.03.2019 17:48
    0
    Дисциплинарный комитет ФИФА не проводил расследования по поводу участия натурализованного игрока сборной Украины Жуниора Мораеса в отборочных матчах Евро-2020.
    Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/sport/football/10495089-delo-moraesa-v-fifa-sdelali-z
    ayavlenie.html
    Василий Смирнов
      Василий Смирнов, 27.03.2019 16:40
    0
    Т. Артём, 27.03.2019 10:09
    Калькулятор возьми. Человеку 31 год, 13 лет играет в Германии, тойсть с 18 лет. Как он мог иметь непрерывный стаж проживания 5 лет после 18?
    Какой, мля, стаж. Причём тут вообще стаж. Ты головой ударился?
    Он родился в СССР, в СССР родились его родители, дедушки, бабушки. Он мог выбирать, и кстати была вероятность того, что его пригласят в сборную Украины, ходили тогда такие слухи. В отношении него вообще действует другой пункт, конкретно 1 и 2 пункты статьи.
    Если у вашего бразильца есть родители или бабушки, дедушки родившиеся на Украине или в СССР, то к нему тогда тоже не применим пункт с пятью годами. Поищите, вдруг найдёте
    guelder
      guelder, 27.03.2019 15:39
    +2
    Якби тільки офіційне рішення дали в найближчі дні, а не тягнули до закінчення евро.Не хотілося б в кінці «свиню» отримати, краще вже зараз.
    ShakhtarUberAlles
      ShakhtarUberAlles, 27.03.2019 14:41
    -2
    возможно, буря, сделанная сурком, чтоб еще раз нагадить павелке, другим врагам своим, и всей Украине
    ANONIM
      ANONIM, 27.03.2019 13:22
    +2
    ждём европейского решения.
    Звичайно Я
      Звичайно Я, 27.03.2019 12:48
    0
    вже пишуть на главкомі ,що офіційно федерації Люксембургу і Португалії подали до УЕФА протести...
    побачимо,що з того вийде ,але серце щемить,бо якщо нам зарахують дві поразки,то називається "сильно нам Мораес допоміг"
    Леха Аксютенко
    online
      Леха Аксютенко, 27.03.2019 11:06
    +3
    Т. Артём, 27.03.2019 10:09
    Калькулятор возьми. Человеку 31 год, 13 лет играет в Германии, тойсть с 18 лет. Как он мог иметь непрерывный стаж проживания 5 лет после 18?
    Он получил гражданство РФ по праву рождения. А из-за того, что рожден был в СССР, то мог выбирать себе гражданство любой из стран, входившей в СССР. Это так нужно понимать.
    И при выборе футбольного гражданства, факт рождения тоже является разрешаюшим фактором.
    Т. Артём
    online
      Т. Артём, 27.03.2019 10:09
    -3
    Василий Смирнов, 27.03.2019 01:58
    Выезжал он ещё из СССР, поэтому может выбирать.
    Калькулятор возьми. Человеку 31 год, 13 лет играет в Германии, тойсть с 18 лет. Как он мог иметь непрерывный стаж проживания 5 лет после 18?
    Александр Сидорчук
      Александр Сидорчук, 27.03.2019 09:27
    +2
    dgurkis, 27.03.2019 07:51
    Собацюги скаучать, а караван продовжує переможну ходу до священної перемоги над падлючими раздолбаями!
    Непагано промовленно,вболіваймо за наших!!!
    Sub Zero
      Sub Zero, 27.03.2019 09:21
    +8
    По-видимому разница менталитетов. Обосрались в двух домашних матчах и начали скулить и требовать засчитать технические поражения хоть за что-нибудь. Это не вызывает ничего кроме фу-бля. Не хотят отрабатывать на поле, а потом что-то требуют. Уже наверное и у сербов что-нибудь ищут, чтобы оправдать свою никчемность
    Александр Сидорчук
      Александр Сидорчук, 27.03.2019 09:21
    -4
    О-ширррроко известный во всём спортивном бомонде Великий Валерий Василенко ,называющий прочими "какие-то там" Киккер и Франс Футбол!!!Бред несёте вы ,борец с заказчиками сего неподобства!!!А заказчик ,часом не в шубе?
    DK1961
    online
      DK1961, 27.03.2019 09:04
    +1
    Dyadya_Vova, 27.03.2019 07:28
    Статья ни о чём.
    Да нет. Статья в защиту Павелки и К- как и другие статьи господина Василенко...
    flyber.lg
      flyber.lg, 27.03.2019 08:50
    +3
    Все бы ничего.. кроме неслучайных пары предложений.. Джинса знатная. Мировой заговор против хозяйственика Павелко.
    Леха Аксютенко
    online
      Леха Аксютенко, 27.03.2019 08:28
    +10
    ППЦ, что за теорию заговора тут напридумывали? Все можно было посчитать по известным датам. Не сомневаюсь что в известных источниках можно найти информацию, что Мораес пробыл в Китае 4 или 5 месяцев. От 5 лет отняли этих 4 месяца, и сказали что прожил 4 года 8 месяцев. Элементарная математика. А считать, если очень нужно, будет ФИФА.
    А вообще, эта статья, это вброс в стиле СПОРТ.УА, для поднятия просмотров и срача.
    dgurkis
    online
      dgurkis, 27.03.2019 07:51
    +2
    Собацюги скаучать, а караван продовжує переможну ходу до священної перемоги над падлючими раздолбаями!
    Dyadya_Vova
      Dyadya_Vova, 27.03.2019 07:28
    +7
    Статья ни о чём.
    Fangold
      Fangold, 26.03.2019 22:28
    +15
    А что там по Нойштедтеру? У него корни ж вроде с Украины, а в России он вообще не играл
    Geniyfootball1985
      Geniyfootball1985, 27.03.2019 00:03
    +12
    Топить их на 3 место,этих сраных португал
    Леха Аксютенко
    online
      Леха Аксютенко, 27.03.2019 08:28
    +10
    ППЦ, что за теорию заговора тут напридумывали? Все можно было посчитать по известным датам. Не сомневаюсь что в известных источниках можно найти информацию, что Мораес пробыл в Китае 4 или 5 месяцев. От 5 лет отняли этих 4 месяца, и сказали что прожил 4 года 8 месяцев. Элементарная математика. А считать, если очень нужно, будет ФИФА.
    А вообще, эта статья, это вброс в стиле СПОРТ.УА, для поднятия просмотров и срача.
    Sub Zero
      Sub Zero, 27.03.2019 09:21
    +8
    По-видимому разница менталитетов. Обосрались в двух домашних матчах и начали скулить и требовать засчитать технические поражения хоть за что-нибудь. Это не вызывает ничего кроме фу-бля. Не хотят отрабатывать на поле, а потом что-то требуют. Уже наверное и у сербов что-нибудь ищут, чтобы оправдать свою никчемность
    zhyr
      zhyr, 26.03.2019 22:27
    +8
    І в дисквалі молодіжки теж змова була?
    Dyadya_Vova
      Dyadya_Vova, 27.03.2019 07:28
    +7
    Статья ни о чём.
    ВВВ
      ВВВ, 27.03.2019 00:00
    +6
    jekаfunny, 26.03.2019 23:48
    А мне не верится, что мы во вселенной одни,,,, ииии?
    В легкую можно сопоставить новости с пометкой когда вылетел когда вернулся в купе с соц сетями, куда футболисты лук из каждого аэропорта скидывают ...
    Но, нет, конечно же это лично суркис передавал командировочные листы мораэса, под покровом ночи , в порту Лиссабона ....
    Я ж говорю , в любую чушь готовы поверить , в любую
    Ти не хочеш бачити однієї маленької деталі - той журналіст мав би питанням знаходження Мораєса в Україні,та вираховувати час його перебування в країні,займатися пару місяців,аби вирахувати це все до дня і аргументовано,з доказами!Якщоти мені наразі протягом години викладеш тут точну дату вильоту Мораєса в Китай(не дату підписання контракту про оренду,а саме вильоту,зфотками,як ти пишеш, в аєропортах і т.п.) з фото доказами то я визнаю що не правий!
    Сергей Михайлович
      Сергей Михайлович, 26.03.2019 23:50
    +6
    Не о чем базарить.В январе 17 у Мораеса по нашему законодательству 5 лет.Так что все сосут палец.
    ВВВ
      ВВВ, 26.03.2019 23:41
    +6
    jekаfunny, 26.03.2019 23:34
    А кто то что то слил , есть доказательства у тебя ?
    А ти саму статтю уважно читав? Наприклад оце читав -С другой стороны, ну вот не верится, что какой-нибудь дотошный португальский журналист-расследователь Педру положил на алтарь собственной страны несколько месяцев своей обозревательской жизни только лишь для того, чтобы ковыряться в нюансах украинского законодательства и в заграничных командировках Жуниора Мораеса, выясняя буквально по дням, сколько времени он был в Китае. Да бред это все. Поэтому, как по мне, вариант с появлением этой «новости» в португальском СМИ видится элементарным вбросом. Извне.
    flydog773
      flydog773, 27.03.2019 06:06
    +5
    100% журналюзі з Португалії,вісточку з поміткою:«ето интересно» , закинули з «советских терен»-тобто-«завелась в амбаре криса»,або ж брати «найрідніші» з-за поребрика ? вирішили каку в уку підкласти . В цілому... Хрєн з ними,але зараза як же ж хочеться дізнатись ім‘я того Іуди,який «какуляє собі ж під ніс,та щей у своїй хаті»
    Може дочекаємось колись сповіді,саме того португала,якому свого часу цю темку гадостей і підсунули. І він від щирого португальського серця,(в яскравих барвах) розповість нам (прізвище/ім‘я/по-батькові) -так званого «несостоявшегося героя» для Португалії футбольної .
    P.S. А вже потім.... Ми їх дружньо,з любов‘ю каструємо і посадимо на кіл-як зрадника.
    ????? Щоб іншим не повадно було навіть думати про таке,не те що й озвучувати в маси.????
    Леха Аксютенко
    online
      Леха Аксютенко, 27.03.2019 11:06
    +3
    Т. Артём, 27.03.2019 10:09
    Калькулятор возьми. Человеку 31 год, 13 лет играет в Германии, тойсть с 18 лет. Как он мог иметь непрерывный стаж проживания 5 лет после 18?
    Он получил гражданство РФ по праву рождения. А из-за того, что рожден был в СССР, то мог выбирать себе гражданство любой из стран, входившей в СССР. Это так нужно понимать.
    И при выборе футбольного гражданства, факт рождения тоже является разрешаюшим фактором.
    flyber.lg
      flyber.lg, 27.03.2019 08:50
    +3
    Все бы ничего.. кроме неслучайных пары предложений.. Джинса знатная. Мировой заговор против хозяйственика Павелко.
    ВВВ
      ВВВ, 27.03.2019 00:01
    +3
    pavel85, 26.03.2019 23:51
    А ПОРТУГАЛИЯ НЕ ХОЧЕТ ИЗВЕНИТСЯ ПОТОМ ,ЕСЛИ ОКАЖЕТСЯ ЧТО ВСЁ БЫЛО ПРАВИЛЬНО И ЗАКОННО???!!ИЛИ ЭТИ БАЛОМУТЫ ХОТЯТ СУХИМИ ИЗ ВОДЫ ВЫЙТИ!?...ЗА ЭТО ИХ НУЖНО НАКАЗАТЬ,ЗА СПЛЕТНИ.
    Португалія не хоче!!!!
    ВВВ
      ВВВ, 26.03.2019 23:04
    +3
    jekаfunny, 26.03.2019 22:54
    а я уже весь день жду, когда кто то из поклонников одной хорошо известной команды , обвинит Суркиса и Динамо в этой коллизии....
    в этот раз целую федерацию футбола купил и заставил официальный протест подать
    и от этого рождается такая крамольная мысль, а может они заслуживают на такого руководителя как павелка ?
    ну вот эти вот самые люди, которые испытывают лютую ненависть не так как к самому Сурккису, как к его клубу... и готовы поверить в любую чушь, лишь бы она вписывалась в их картину мира, в которой все лихое от Динамо....
    и даже если человек, на которого правоохранительные органы трех стран уже имеют зуб, говорит что все аргументы его очередного зашквара это ... фейк суркиса... даже если наша сборная ю17, по смешной и в одночасье ужасной халатности ,не попадает на Чемпионат Европы, а виноватым делают условного массажиста... это ничего не изменит... Краеугольным камнем у этих людей будет именно ненависть к ДК
    так может они реально заслуживают управленца павелко ??? вот только заслуживает ли его остальная , большая часть, футбольной Украины ?
    А до чого тут прихильники якоїсь команди? Варто тільки чесно відповісти на питання "кому вигідно" і все стає на свої місця! Особливо з огляду на те хто з офіційних осіб публічно заявляв що він проти натуралізації Мораєса!
    Miroslav Shcherbina
      Miroslav Shcherbina, 26.03.2019 22:40
    +3
    только блядь может спрашивать во время войны, кто постоянно срет нашей стране.
    Стоян Ангелов
      Стоян Ангелов, 26.03.2019 21:46
    +3
    Ау!!!
    Напечатали статью ДВА раза. Уберите лишнее!
    guelder
      guelder, 27.03.2019 15:39
    +2
    Якби тільки офіційне рішення дали в найближчі дні, а не тягнули до закінчення евро.Не хотілося б в кінці «свиню» отримати, краще вже зараз.
    ANONIM
      ANONIM, 27.03.2019 13:22
    +2
    ждём европейского решения.
    Александр Сидорчук
      Александр Сидорчук, 27.03.2019 09:27
    +2
    dgurkis, 27.03.2019 07:51
    Собацюги скаучать, а караван продовжує переможну ходу до священної перемоги над падлючими раздолбаями!
    Непагано промовленно,вболіваймо за наших!!!
    dgurkis
    online
      dgurkis, 27.03.2019 07:51
    +2
    Собацюги скаучать, а караван продовжує переможну ходу до священної перемоги над падлючими раздолбаями!