«Союз непорушний республік футбольних…»

Що стоїть за ідеєю об’єднання чемпіонатів Росії та України?

Спортивній громадськості раз у раз підкидають ідею, яка має всі ознаки провокації. Президенти ФК «Динамо» (Київ) Ігор Суркіс та донецького «Шахтаря» Ринат Ахметов почергово висловилися за організацію єдиного на теренах Росії та України футбольного чемпіонату. На думку власників українських ґранд-клубів, такий союз піде на користь футболу. Однак дехто вбачає за цим політичні мотиви: спільна історія, спільні підручники, спільні паради, спільна база для флоту, спільні енергосистеми, спільне авіабудування. А тепер ще і спільний футбольний турнір. Так і до Радянського Союзу недалеко…

Суркісу-молодшому ідея з одним чемпіонатом на дві країни видається цікавою як бізнес-проект. Мовляв, якщо до Києва чи Львова приїжджатимуть московський «Спартак», «Локомотив», ЦСКА, казанський «Рубін», пітерський «Зеніт», трибуни будуть переповнені. Бо зараз повний касовий збір у регіонах можуть забезпечити лише поєдинки за участю «Шахтаря», «Динамо», «Дніпра», «Металіста»... Ігор Суркіс каже, що уже обговорював цей задум зі своїм братом Григорієм - президентом Федерації футболу, а також із віце-прем'єром з питань Євро-2012 Борисом Колесниковим. Начебто знає про це і сам президент УЄФА Мішель Платіні, не має нічого проти. Кажуть, головне - знайти формулу переходу на такий чемпіонат, поділити рейтинги одне одного, і справа зрушиться…

Готовий зайнятись реалізацією проекту «дві країни - один чемпіонат» найбільший український олігарх Ринат Ахметов. На його думку, суперечка українських і російських футболістів в одній лізі підвищила б спортивну конкуренцію, видовищність матчів. Більше того, вважає Ахметов, за своїм рівнем такий чемпіонат був би третім у Європі - після Англії та Іспанії (а як бути із італійською Серією А?). Президент «Шахтаря» зізнався, що періодично обговорює цю тему з президентом московського ЦСКА Євгеном Гінером, який мріє побачити об'єднаний чемпіонат…

Якщо олігархи беруться за якусь справу, вони часто доводять її до кінця. Однак дивно, чому вони, переслідуючи свої бізнесові (чи якісь інші) інтереси, забули почитати законодавство, поцікавитися думкою вітчизняних уболівальників? Зрештою, чому не подумали про футбольні клуби на периферії, на які з їхнім скромним бюджетом у разі такого «союзу» чекатиме крах...

Віталій ФЕДОРІВ, гравець збірної України, захисник ФК «Амкар» (Перм, Росія):
- У мене поки що нема однозначної думки щодо цієї ідеї. Не уявляю, як можна об'єднати в одній лізі 16 українських і 16 російських команд. Кажуть, це підвищило б інтерес до футболу, стадіони були б переповнені. Але ж у Росії рівень чемпіонату і без того високий, пристойних команд вистачає. Можливо, цікаво було б, коли б в одному турнірі зійшлися з обох сторін по шість кращих команд. Але все одно виникає купа інших нюансів, вирішити які буде непросто.

Степан ЮРЧИШИН, колишній гравець збірної СРСР, спортивний директор ФК «Карпати»:
- Це звучить якось несерйозно, повна дурниця! Хоча в наш час все можна зробити… Не розумію, для чого видумувати якісь нові сумнівні проекти, адже маємо чемпіонат незалежної країни, боротьба у ньому цікава. На мою думку, «об'єднаний» чемпіонат ляже ще й непосильним фінансовим тягарем на клуби. Для чого нам летіти у Перм, Грозний, Владикавказ? Не виключаю, що в разі такого об'єднання окремі матчі можуть мати політичний підтекст, а звідси - і відповідні наслідки. Подібні фантастичні ідеї приходять від нічого робити…

Василь ОЛЬШАНЕЦЬКИЙ, арбітр ФІФА:
- Така пропозиція не має жодної перспективи. Бо якщо буде об'єднаний чемпіонат, хто ж тоді представлятиме дві суверенні країни у Лізі чемпіонів, Лізі Європі? Хтось з двох - або Росія, або Україна - неминуче опиниться «за бортом» цих престижних змагань. То який сенс новації, у чому її вигода?
Участь у такому чемпіонаті ще й дорого обходилася б, була би пов'язана з тратою зайвого часу. Для нашого брата арбітра, щоб добратися на матч у якесь віддалене місто пострадянського простору і повернутися звідти, треба було би потратити тиждень. Зрештою, політична ситуація у деяких регіонах Росії не сприяє безпечному проведенню футбольних матчів. Хтось грається у велику політику, а потерпають від цього інші, у тому числі спортсмени…

Іван ФАРІОН, Високий Замок

Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 08 мая 2024, 17:55 36

Николай Сираш не выходит на связь длительное время

Комментарии