Президент Буковины: Не могу дать финансовых гарантий
Будущее черновицкого клуба пока под вопросом
- 21 июня 2016, 11:11
- |
- 1752
- 1
В якому ж дивізіоні буде виступати у сезоні - 2016/17 чернівецька команда і якими є подальші перспективи ФСК «Буковина», який не так давно ПФЛ ставила у приклад, як передовий досвід розбудови клубу ?
Це тема бесіди з президентом ФСК "Буковина" Сергієм Гринюком, який, як виявляється, перебуває десь між щирим завзятим бажанням налагодити у Чернівцях принципово нову європейську футбольну модель та… готовністю залишити цю громадську посаду.
- Сергію Миколайовичу, вболівальників цікавить «головне питання» - «Буковина» наступного сезону буде виступати у І лізі чи в другій?
- Питання це і просте, і складне. Вже був момент, коли ми могли офіційно оформити підвищення у класі. Але для цього треба було «всього-то на всього» гарантувати виконання клубом фінансових вимог, передбачених для цього дивізіону. А без відповідної владної підтримки я не взявся давати такі гарантії. Фінансових можливостей моїх («ГріКо») і тих партнерів, які попередньо дали згоду надалі підтримувати «Буковину», недостатньо для таких гарантій.
- То клуб зазнав не лише кадрових втрат в сенсі гравців і тренерів, а й серед партнерів?
- Можливо, про це рано говорити. Але більшість партнерів, як кажуть, чекають сигналу від влади. Як не крути, але у нас така система, що без влади утримувати команду під наші «футбольні амбіції» неможливо. «Пересічні» підприємці мають доволі скромні можливості. А залучити серйозних інвесторів, представників великого бізнесу до цього соціального проекту практично неможливо без участі влади. Іншими словами, партнерів у ФСК «Буковина» може бути і більше, ніж було досі, і з більшими фінансовими можливостями, але якщо буде чітко зрозуміло, що у цьому зацікавлена місцева влада. І що ми не займаємось просто «проїданням» бюджетів, а реалізовуємо серйозний футбольний проект. Друге якраз найбільше цікавить мене. Я буковинець, чернівчанин, і мене, скажу чесно, за великим рахунком, не цікавить перспектива виступу «Буковини» навіть у вищому дивізіоні, якщо це буде зроблено неприродно - одноразовим виливанням коштів, за рахунок залучення знаменитих тренерів і футболістів, які «зникнуть» як тільки закінчаться великі гроші.
- Яким бачите Ви майбутнє футбольного проекту «Буковина»?
- Мене найбільше цікавить побудова СИСТЕМИ, яка дозволить отримувати стабільні результати, передусім, за рахунок якісної роботи з місцевими футбольними талантами. Якщо правильно налагодити таку систему, з часом вона цілком здатна вийти і на самоокупність.
- Ви знаєте як «таку» систему побудувати у Чернівцях?
- В принципі нам не треба «вигадувати велосипед». Не буду приховувати, в принципі весь час перебування на цій громадській посаді президента клубу я перебував і продовжую перебувати у пошуках можливостей побудови такої правильної системи у рідному місті, на базі рідної команди. Це вже зроблено у декількох вітчизняних клубах. Наприклад, у «Карпатах», які навіть за декілька років роботи вже по новій системі вийшли на якісно новий рівень результатів, передусім, щодо ефективності роботи власної футбольної школи.
Розумієте, те, як працюємо поки що ми, і та нова система, до якої я прагну, - це як їздити «на фірі» чи на сучасному авто. Я побував і в декількох інших країнах, побачив як там працює ця сучасна система. Тамтешні тренери, які працюють з юнацькими командами, вже «на старті» на якісно вищому рівні, ніж більшість наших тренерів команд майстрів. Ні, не тому, що вони більш здібні. Просто вони, умовно кажучи, вже їздять на «Мерседесах», а наші - «на фірах».
- Що ж такого революційного в тій системі?
- У двох словах не поясниш. Це зовсім новий підхід до підготовки, до відновлення, до техніко-тактичних схем тощо. Все «заточено» під підготовку футболістів, які готові грати у сучасний футбол, що неодмінно дасть результат і для головної команди. Ви не замислювались над тим, чому, наприклад, з деяких невеличких країн десятками або і більше запрошують молодих футболістів у західні клуби, а з України - одиниці? Головний «секрет» якраз у тому, що у нас здебільшого працюють за старою системою. А «Карпати», як відомо, вже встигли продати гравців «нової системи» на захід. І вкладені кошти у побудову цієї системи, великою мірою, вже окупились…
- Що ж треба для того, щоби таку систему побудувати у Чернівцях?
- У будь-якому разі, по-перше, як вже сказав, потрібне бажання місцевої влади, з чим тісно пов'язані і перспективи подальшої співпраці зі «старими» і новими партнерами клубу. За великим рахунком, бюджет, який потрібний для налагодження роботи по цій новій системі, не дуже відрізняється від так званого «бюджету проїдання», по якому ми можемо грати чи то у І лізі, чи то у ІІ лізі. Різниця плюс-мінус мільйон-два. Залежно від того, чи одразу закуповувати необхідне обладнання, чи робити це поступово протягом декількох сезонів (що, зрозуміло, позначиться і на швидкості отримання результатів).
- А чи є у нас тренери, які готові втілювати в життя такий футбольний проект?
- У Чернівцях, напевно, поки що немає. Поки що і в Україні їх не так багато. Але вони є. І з деякими я вже мав бесіду на предмет перспектив роботи у «Буковині», яка має бути вершиною цієї нової системи. Якщо влада підтримає, і не словом, а ділом, як кажуть, ми залучимо фахівця, який за декілька сезонів допоможе налагодити у нас роботу за цією новою системою, як це зробили ті ж «Карпати». Він буде тренувати «Буковину» і паралельно готувати наших місцевих тренерів до роботи по новій системі. Саме це мене цікавить, а не «швидкі результати» за «швидкі гроші», які, як правило, мають здатність закінчуватися приблизно одночасно (сміється - авт.).
- І що ж каже місцева влада?
- Як завжди, - що все буде добре (сміється - авт.). Але такі запевнення не приймаються в якості гарантій для участі «Буковини» у І лізі. І такими приємними словами нову систему також не побудуєш. Потрібні реальні справи - реальне бажання і реальні кроки. І влади, і партнерів. Це взаємопов'язані речі. Не сумніваюсь, що нам до снаги реалізувати цей сучасний футбольний проект у Чернівцях!
- У будь-якому разі, найперше все залежить все-таки від доброї волі влади. А якщо вона далі залишиться «на паузі»?..
- Такий варіант не хотілось би розглядати. Але… Якщо не буде йти мова про побудову, спільними зусиллями влади та партнерів (інвесторів), основи для стабільної системної роботи з резервами і стабільних виступів головної команди краю, - я не бачу сенсу для себе залишатися далі на посаді президента клубу. Зрозумійте правильно, я маю бізнес, який, за великим рахунком, страждає від того, що я віддаю чимало часу і зусиль цій громадській футбольній роботі. Я закоханий у футбол, я патріот Чернівців, Буковини, і я справді дуже хочу закласти основу під стабільне майбутнє крайового футболу і нашої головної команди. Але я реаліст, і розумію, що сам я цього зробити не можу. Тому… Або ми ЦЕ РАЗОМ робимо, або… Думаю, за декілька днів або якийсь тиждень буде зрозуміло, чи перейдемо ми від слів, амбітних планів і задумів до їх реалізації, чи буде… «але»:).