Львівські депутати образили Шахтар

Услід за футболістами «Карпат» болючого удару по самолюбству «Шахтаря» завдала місцева влада

Наші чиновники відмовили донецькому клубові звести у Львові футбольну академію. Цього разу, на відміну від побудови у Львові «динамівської» дитячої «школи Олега Лужного», минулося газ конфліктів. Гірники, як запевнив гендиректор донецького клубу Сергій Палкін, не здійматимуть після тієї відмови зайвого шуму і відмовляються від своїх планів щодо Львова.

«Торішнього березня ми задекларували свій намір створити у Львові дитячо-юнацьку футбольну школу, - каже Сергій Палкін. - Ми були тут, вели перемовини з представниками місцевої влади й побачили розуміння. Адже наша ідея -це передовсім соціальний проект, ми хотіли забрати дітей із вулиці, дати їм пристойні умови і навчити грати у футбол. На цей проект готові були витратити понад 10 мільйонів доларів. А бізнес на такому - це дуже далека перспектива. Адже, аби виростити конкурентоздатного футболіста, треба щонайменше десять років.

Нас запевнили, що все буде гаразд, що почали готувати документацію і навіть знайшли відповідну земельну ділянку для футбольної академії. Потім справа, з незрозумілих причин, завмерла. Ми пробували зрушити її з місця, але влада Львова відмовилась виділяти нам землю. Шкода, адже Західна Україна - це великий футбольний регіон нашої держави. За останні роки лише для «Шахтаря» вони виховали Тимощука, Чигринського, Шуста, Кобіна, Єзерського, Іщенка, Вірта. Я вже не кажу про інші клуби, де успішно грають вихованці галицького футболу».

Та деякі депутати Львівської міської ради виявилися не в курсі справи. «Звідки у вас така інформація?» - недовірливо перепитували вони. Але коли чули у відповідь прізвище Палкін, перепрошували, мовляв, нічого про це не знаємо. Коментар погодився дати лише Володимир Гірняк, член комісії інженерного господарства, транспорту і зв'язку міськради.

«Про цей конфуз варто спитати «Свободу», яка проголосувала «проти». Спочатку ми надавали земельну ділянку комунальному підприємству «Спортресурс», знаючи, що вона буде для футбольної школи «Шахтаря», - пояснює пан Гірняк. - Ще тоді я запитував, чи не хочуть інші клуби, зокрема наші «Карпати» узяти участь у конкурсі. Якщо б «Карпати» відмовилися від спорудження школи, я б проголосував за те, щоб надати її «Шахтареві». Чому тоді це питання лобіювало керівництво міста, а нині курс кардинально змінився, хоча мер той самий, мені невідомо».

В управлінні природних ресурсів і регулювання земельних відносин Львівської міськради повідомили, що підготували всі необхідні документи та проект ухвали сесії, завізували і скерували папери щодо виділення землі під академію у сесійну залу. Тут іронічно посміхаються, мовляв, депутати - нормальні люди. Не проголосували за це питання першого разу, проголосують другого.

Чимало членів депутатського корпусу також зберігають певний оптимізм. Вони вважають за потрібне довести ті 10 гектарів у Рясному до пуття. А опісля запросити до конкурсу «Карпати», київське «Динамо» і «Шахтар». Та на чемпіонів України, видається, розраховувати вже не варто.

«Ми більше не намагатимемось просунути наш проект у Львові, - підсумовує Сергій Палкін. - Цю академію, вочевидь, зведемо в Донецьку. Тут у нас не повинно виникати таких непорозумінь. Наразі «Шахтар» має сім дитячих академій, де навчається близько тисячі дітей, - чотири в Донецьку і по одній у Кривому Розі, Маріуполі та Єнакієвому. Тепер у Донецьку матимемо п'ять дитячих шкіл».

Олег БАБІЙ, Максим КАЧУРІВСЬКИЙ, Галичина спортивна

Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Теннис | 22 ноября 2024, 21:25 2

У Иванны появилась первая машина – BMW

Комментарии