Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Український тренер розповів про користь малих LAN-турнірів з CS2

lmbt пояснив, чому VRS важко «фармити» на клубних ланах

Український тренер розповів про користь малих LAN-турнірів з CS2
HLTV. Сергій «lmbt» Бежанов

Тренер молодіжного складу MOUZ Сергій «lmbt» Бежанов поділився власним баченням феномену масових невеликих LAN-турнірів у клубах та їхнього реального впливу на рейтинг VRS. На його думку, такі івенти мають цінність далеко не для всіх команд і можуть бути виправдані лише в окремих випадках.

Більше новин кіберспорту читайте у Telegram-каналі Кіберспорт на Sport.ua

За словами lmbt, малі LAN-турніри можуть бути корисними насамперед для нових колективів без рейтингу VRS або для команд, яким «нічого втрачати». Також вони мають сенс, якщо команда повністю впевнена у своїй перемозі.

Тренер навів власний коментар без редагування, пояснивши ключові проблеми таких івентів:

По-перше, щоб набирати очки VRS, потрібно вигравати. По-друге, це працює лише для нових команд або тих, у кого ще немає LAN-перемог. Після приблизно 10 LAN-тріумфів «фарм» фактично зупиняється. Особливо небезпечними для команд із високим рейтингом є турніри з форматом round-robin BO1 – вони більше підходять для зростання нових корів чи складів, але знову ж таки за умови перемог.

lmbt підкреслює, що для команд рівня середнього tier-3, які вже вичерпали ліміт LAN-перемог, участь у подібних турнірах стає майже марною. Якщо немає впевненості у перемозі або на івенті відсутні суперники з вищим рейтингом, яких можна обіграти для набору очок VRS, ризик значно перевищує потенційну вигоду.

Окремо тренер звертає увагу на фінансовий аспект. Навіть для молодих команд постійні поїздки на LAN – це витрати, які далеко не всі можуть собі дозволити, а призові у розмірі 3–5 тисяч доларів часто менш привабливі, ніж стабільний онлайн. Саме тому, за його словами, їхня команда з часом планує тимчасово відмовитися від LAN-турнірів до кращих умов.

Водночас lmbt наголошує, що збільшення кількості таких LAN-ів – це позитивний і майже єдиний інструмент для абсолютно нових команд і клубів без LAN-перемог. Рік тому, коли створювалася його команда IC, подібних можливостей майже не існувало, а основним шляхом були онлайн open-кваліфікації з великою кількістю чітерів. Зараз же навіть ESEA Open або Main дають реальні шанси потрапити до VRS.

Підсумовуючи, Сергій Бежанов зазначає, що сцена Counter-Strike продовжує розвиватися й стає більш відкритою, ніж рік тому. Однак він застерігає: грати лише онлайн і «місити» численні CCT-турніри недостатньо, щоб пробитися на Major. У таких лігах різниця між перемогою і поразкою в очках VRS надто велика, а необхідний вінрейт понад 75% є майже нереальним з точки зору статистики.

Попри замкнуте коло, lmbt визнає, що шанси засвітитися на tier-1 турнірах через відбіркові все ж є – щонайменше в європейському регіоні. Як приклад він радить звернути увагу на результати австралійської команди SemperFi на LAN-ах у Європі та порівняти їх із топ-200 командами регіону.

Оцініть матеріал
(1)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.