Спортивна премія 2025 року. Голосування експертів
ITF
| Оновлено 23 липня 2025, 20:21
153
0

Електронну систему суддівства (ELC) буде поширено на турніри ITF

Електронне суддівство більше не буде прерогативою виключно великих турнірів

| Оновлено 23 липня 2025, 20:21
153
0
Електронну систему суддівства (ELC) буде поширено на турніри ITF
Presse Sports

Електронна система суддівства (ELC), яка використовується в ATP та WTA-турі (за винятком Ролан Гаррос), буде поширена на турніри ITF та національні змагання. Про це в середу, 23 липня, оголосила Міжнародна федерація тенісу (ITF). Залежно від бюджету змагань передбачено три рівні технології.

Електронне суддівство більше не буде прерогативою виключно великих турнірів. Міжнародна федерація тенісу оголосила про запровадження нової трирівневої класифікації (Золото, Срібло та Бронза), щоб зробити технологію доступною для змагань меншого масштабу. Це рішення узгоджено з організаторами чотирьох турнірів Великого шолома, ATP та WTA.

Система електронного суддівства замінила лінійних суддів, і її рішення теоретично не можуть бути оскаржені гравцями або скасовані головним арбітром.

До цього часу технологія використовувалась переважно на турнірах ATP і WTA, а також у Кубку Девіса та Кубку Біллі Джин Кінг. Тепер вона стане доступною і для національних турнірів, а також для змагань ITF – чоловічих (Futures) та жіночих (ITF Pro) – з адаптацією до більш скромних логістичних та фінансових умов.

Системи рівня «Золото» залишаться ексклюзивом для елітних турнірів. Системи «Срібло» та «Бронза» розроблені з урахуванням менших бюджетів: вони потребують меншої інфраструктури та не вимагають присутності операторів за межами корту.

На даний момент до категорії «Золото» входять чотири технології (Hawk-Eye, Foxtenn, IMGA ELC та Sentinel), до категорії «Срібло» – дві (PlayReplay та Zenniz Smart Court). Технологій категорії «Бронза» поки що не існує.

Система електронного суддівства вперше була представлена на Підсумковому турнірі ATP у 2017 році та отримала широке розповсюдження під час пандемії COVID-19. Уперше на Вімблдоні вона була офіційно застосована у 2025 році.

ATP WTA ITF
Оцініть матеріал
(4)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Чотири представники України зіграють у кваліфікації Australian Open 2026
Теніс | 24 грудня 2025, 09:06 0
Чотири представники України зіграють у кваліфікації Australian Open 2026

Калініна, Стародубцева, Снігур та Сачко поборються за основу мейджора у Мельбурні

Воротар збірної України став ціллю для багаторазового тріумфатора ЛЧ
Футбол | 24 грудня 2025, 08:59 5
Воротар збірної України став ціллю для багаторазового тріумфатора ЛЧ

Лунін може продовжити виступи у «Мілані»

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.