Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
WTA
| Оновлено 13 травня 2025, 15:13
3037
9

ОЛІЙНИКОВА: «Їхня «солідарність» – це брехня. Суцільне лицемірство»

Престижне спортивне видання L'Équipe опублікувало статтю про Олександру Олійникову

| Оновлено 13 травня 2025, 15:13
3037
9
ОЛІЙНИКОВА: «Їхня «солідарність» – це брехня. Суцільне лицемірство»
Instagram. Олександра Олійникова

Рішення Жіночої тенісної асоціації (WTA) оштрафувати 24-річну українську тенісистку Олександру Олійникову (WTA 274), позбавивши її очок за перемогу на ґрунтовому турнірі ITF W35 в італійському місті Санта-Маргеріта-ді-Пула (28 квітня – 4 травня), набуло міжнародного резонансу.

Авторитетне французьке спортивне видання L’Équipe опублікувало статтю, в якій розкриває всі обставини інциденту та наводить слова самої Олександри. Рішення WTA викликало хвилю обурення серед читачів L’Équipe, які ставлять під сумнів справедливість, гуманність і людяність організації по відношенню до гравців.

Після перемоги на турнірі в Італії Олійникова отримала листа від WTA з повідомленням про штраф і ануляцію всіх набраних очок. Причина – пізнє зняття з іншого турніру, який проходив у Франції того ж тижня. Її батько, який на той момент перебував на бойовому завданні на фронті в Україні, не зміг вчасно оформити відмову.

Це перемога з гірким присмаком і глибоким відчуттям несправедливості. На початку травня вона виграла свій перший трофей ITF цього сезону. Але вже наступного дня після фіналу отримала лист: «Я була шокована, коли дізналася, що мене позбавляють усіх очок і штрафують».

Щоб зрозуміти суть санкції, потрібно повернутися на тиждень назад. Перед тим, як взяти участь у турнірі в Санта-Маргеріта-ді-Пула, вона також подала заявку на участь у турнірі WTA 125 у Сен-Мало, який проходив у той же період. «Я була дуже далеко в списку запасних», – пояснює тенісистка, яка не очікувала, що понад десять гравчинь знімуться, і їй в останню мить запропонують місце у кваліфікації.

WTA надіслала їй кілька листів із проханням підтвердити участь або відмову, а згодом – ще одного листа через 3 години, де повідомила, що в разі відсутності відповіді вона автоматично потрапляє до кваліфікації. Але на той момент вона вже була в літаку до Італії.

Її батько Денис – тренер, менеджер і адміністратор в одній особі – не міг відповісти, бо перебував на бойовому завданні.

«Мій тато, який колись підробляв водієм Uber і допомагав мені в тенісі, в серпні минулого року пішов служити до Збройних сил України. Він був у рейді, коли приходили листи від WTA. А під час бойових завдань заборонено користуватися інтернетом, бо це може поставити під загрозу його життя і життя інших. Мобільний зв’язок суворо заборонений».

Денис побачив листи лише наступного ранку й одразу відповів, попросивши зняти доньку з турніру у Франції. WTA спершу погодилася, адже кожна гравчиня має право на три пізні відмови без наслідків.

Однак наступного дня після перемоги Олійникової в Італії надійшов новий лист від WTA. Там зазначалося, що згідно з регламентом, якщо гравчиня була включена до кваліфікації WTA 125 і знялася, вона не має права грати на турнірі ITF у той же тиждень. У разі порушення – штраф і ануляція всіх очок.

«Я намагалася оскаржити це рішення, враховуючи виняткові обставини. Просила хоча б залишити очки – я готова була заплатити штраф. Ці очки мені життєво необхідні, щоб отримати шанс потрапити до кваліфікації Вімблдону. Але WTA була байдужою – жодного компромісу. Вони навіть не намагалися допомогти або розібратися. Вони не проявили жодного співчуття», – каже українка, яка мріє про дебют на Вімблдоні (30 червня – 13 липня).

Попри санкції, вже наступного тижня Олійникова знову виграла титул у Санта-Маргеріта-ді-Пула, однак продовжує переживати через інцидент. Вона різко засудила «лицемірство заяв WTA про підтримку українських тенісисток».

«Перед камерами, – додає вона, – WTA говорить, що підтримує українських спортсменок і співпереживає їм. Але насправді їм байдуже. Вони не розуміють і не хочуть зрозуміти, наскільки нам важко, як ми страждаємо. У нас немає таких можливостей, як в інших. Ми не можемо тренуватись удома. Тренери пішли на фронт і загинули. Дівчата втратили домівки. Деякі з них – з окупованих територій і не можуть туди повернутися».

За словами Олійникової, яка створила платформу для збору коштів на дрони для ЗСУ, WTA, навпаки, постійно закриває очі на поведінку російських тенісисток.

«Вони регулярно дозволяють собі образливі висловлювання щодо українок на турнірах ITF – наприклад, називають нас «хохлушками». Арбітри це чують, але мовчать. У турі багато росіянок, WTA заробляє на них гроші – тому просто закриває очі. Їхня «солідарність» – це брехня. Суцільне лицемірство».

Оцініть матеріал
(41)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 9
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
easterly
Чого дивуватися - пів-світу такі, бо гроші та запугування уйла працюють. Не виключення і Україна. А хтось з керівництва мінспорту чи чогось там ще - став на захист інтересів українських тенісісток?
C.Пеклов
ВТА прикидаєтся,що не розуміє,а хтось вже там й омріяв щось купити на ці гроші...далі матюкі...
Falko
До речі, про правила і закриті очі (здається, тут не було)
«Нейтральна» російська тенісистка Поліна Кудерметова опублікувала в Instagram символ агресії проти України – георгіївську стрічку.
9 травня Кудерметова в Stories свого верифікованого профілю в Instagram опублікувала зображення російської військової символіки – так званої «георгіївської стрічки». Ця стрічка вже давно стала одним з символів російської агресії проти України.
Про заборону щодо її використання також згадується в рекомендаціях МОК про нейтральних атлетів.
https://glavcom.ua/sport/news/rosijska-tenisistka-opublikuvala-v-instagram-
simvol-ahresiji-proti-ukrajini-1058197.html
WTA, реагувати будемо чи етадругоє?
buryi48
Олександра! Господь допоможе тобі добре далі грати! Будьмо!
buryi48
Олександра! Все буде Україна! Будьмо! 
NM16071
А що, крім батька, не було кому вчасно подати відмову. Для чого плакати: правила. є правила.