Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Італія
| Оновлено 19 грудня 2024, 19:22
2001
6

Син того, хто відкрив Італії Дієго Марадону. Феномен Джанлуки Ді Марціо

Очевидно, що досягти успіхів у справі, пов'язаній із футболом, було призначено для нього долею…

| Оновлено 19 грудня 2024, 19:22
2001
6
Син того, хто відкрив Італії Дієго Марадону. Феномен Джанлуки Ді Марціо
Getty Images/Global Images Ukraine. Джанлука Ді Марціо

Сьогодні, мабуть, немає жодного футбольного вболівальника, який поважає себе та не знає, хто такий Джанлука Ді Марціо. У 2015 році відомий портал ESPN склав свою версію рейтингу із 50 найвпливовіших людей у ​​світовому футболі, і в ньому 39-ту позицію зайняв цей італійський журналіст, який активно співпрацює із авторитетним телеканалом Sky Sport. Тоді Ді Марціо випередив таких футбольних брил як Пеле, Арсен Венгер та Йозеф Блаттер, причому останній на момент складання рейтингу ще перебував на посаді президента Міжнародної федерації футболу (ФІФА).

Станом на зараз в Джанлуки Ді Марціо близько одного мільйона підписників на таких популярних платформах як Facebook та Instagram, а у соцмережі X (раніше – Twitter) журналіст й зовсім вже майже наблизився до позначки у два мільйони фоловерів.

Така популярність Джанлуки Ді Марціо полягає в тому, що його інформація зі світу футболу, в основному пов'язана з різними трансферами гравців та призначеннями/відставками головних тренерів, є не тільки по-справжньому ексклюзивною, оперативною і, часто, сенсаційною, але й, що дуже важливо для цього сегменту журналістської діяльності – надзвичайно точною та правдивою. Хайп заради хайпу – це не про Джанлуку Ді Марціо, котрий дуже турбується про свій авторитет, а тому, за свідченнями очевидців, завжди багаторазово перевіряє інформацію, перш ніж поділиться нею зі своїми підписниками, якщо у нього виникає хоч найменший сумнів у її правдивості.

Мабуть, одним з найбільш ілюстративних прикладів якісної роботи Джунлуки Ді Марціо є історія, яка сталася у 2013 році довкола персони Жузепа Гвардіоли. Тоді у численних джерелах повідомлялося, що екс-наставник «Барселони», який після відходу з табору «блаугранас» побажав узяти річну паузу та розвіятися від футболу у відпустці в Нью-Йорку, прийняв пропозицію очолити «Манчестер Сіті», але Ді Марціо здивував усіх , проінформувавши про домовленість, що існує у іспанця з мюнхенською «Баварією».

«Це та трансферна історія, яка запам'яталася мені найбільше. Ще у березні я повідомив новину про те, що Гвардіола перейде до «Баварії», влаштувавши справжній переполох у ЗМІ. Юпп Хайнкес якраз вів «Баварію» до требла (за підсумками сезону-2012/13 мюнхенська команда виграла Лігу чемпіонів, чемпіонат та Кубок Німеччини – прим. авт.), і клуб був змушений спростувати чутки своєю офіційною заявою. Проте вже за 48 годин ми змусили їх оголосити, що Гвардіола приєднується до їхнього клубу. Це був своєрідний армрестлінг, адже наша новина набула такого величезного розмаху, що її більше не можна було заперечувати. Багато журналістів мені не повірили, а потім телефонували, аби перепросити, це був перший раз, коли моє ім'я стало впізнаваним на міжнародній арені», – розповідав згодом Джанлука Ді Марціо.

Згодом Джанлука продовжив «балувати» колег-журналістів та футбольних уболівальників своїми надточними інсайдами, остаточно перетворивши своє ім'я на синонім до слова «надійність».

Проте звідки у Ді Марціо взялася така пристрасть до футболу? Звідки в нього така велика кількість зв'язків та джерел, а головне – людей, які довіряють цьому журналісту та не сумніваються у його порядності? І в чому взагалі полягає феномен Джанлуки Ді Марціо?

Щоб отримати відповіді на всі ці питання, потрібно заглянути в історію – на декілька десятиліть назад. Джанлука Ді Марціо народився 28 березня 1974 року, а своєю одержимістю футболом завдячує батькові. Джанні Ді Марціо, котрий, на жаль, 22 січня 2022-го залишив цей світ у віці 82 років, був професійним футболістом і виступав на позиції півзахисника, хоча вибудувати карколомну кар'єру не зумів. Через важку травму Джанні Ді Марціо довелося повісити бутси на цвях вже у 24, але прощатися із футболом він не побажав, й невдовзі перейшов на тренерську стежку.

Як наставник Джанні Ді Марціо досяг певних успіхів. Заявити про себе на весь голос у італійському футболі цьому фахівцю поталанило у скромному «Катандзаро», який в 1975 році під керівництвом Ді Марціо несподівано для багатьох виграв плей-офф Серії Б за право грати у Серії А. В цій команді під керівництвом Джанні, зокрема, виступав тоді ще молодий правий захисник, а нині – головний тренер «Роми» і відомий у світі футболу фахівець-ветеран Клаудіо Раньєрі.

Своєю роботою в «Катандзаро» Джанні Ді Марціо заслужив запрошення від «Наполі», де виконував функції наставника команди з літа 1977-го до осені 1978-го. А ще в Італії Джанні знають як людину, яка відкрила для цієї країни талант аргентинського генія Дієго Марадони, котрого Ді Марціо-старший помітив у передмісті Буенос-Айреса ще напередодні ЧС-1978 і ледь-ледь не зумів підписати для «Наполі», коли майбутній зірці світового футболу було всього 17 (втім від кар'єри та всенародної любові у Неаполі Марадона все одно нікуди не подівся, хоч і опинився там трохи пізніше – у 1984-му).

Дієго Марадона (ліворуч) та Джанні Ді Марціо

Увесь цей час поруч із батьком знаходився Джанлука Ді Марціо, котрий з юних років отримав чудове уявлення про те, як усе працює в світі професійного футболу із самісінької середини.

«Коли я був дитиною, то слідував за батьком буквально по п'ятах: я був на тренуваннях, у роздягальні, у командному автобусі, я тренувався з його гравцями, тож я міг бачити увесь механізм, який обертався навколо футболу. Для мене це було як у Діснейленді. Я одразу ж зрозумів, що недостатньо хороший, аби стати професійним гравцем, і не хотів гнатися за мрією, яку не зміг би здійснити. Але в мене був дар слова, мені подобалося писати, я був допитливим, тому відтоді поєднання футболу і журналістики стало невід'ємною частиною мого життя», – розповідав в одному з інтерв'ю Джанлука.

Ще одна цікава історія, яка супроводжує ім'я Джанні Ді Марціо в італійському футболі, говорить про те, що у період з 2001 по 2006 роки, коли фахівець виконував функції спортивного директора «Ювентуса», туринський клуб був надзвичайно близьким до підписання португальського вундеркінда, котрий згодом став зіркою світового футболу – Кріштіану Роналду. Нібито тоді Ді Марціо-старший активно продавлював ідею з обміном 17-річного Роналду на форварда збірної Чилі Марсело Саласа, але угода зірвалася через небажання південноамериканця перебиратися до лісабонського «Спортінга».

Саме коли Джанні Ді Марціо став працювати спортивним директором, його син остаточно зрозумів, що може проявити себе в журналістиці, оскільки «обріс» певним мінімумом корисних знайомств та зв'язків, які були надзвичайно корисними на цій роботі.

«Коли мій батько обійняв посаду спортивного директора, я разом із ним був присутній на переговорах у різних готелях, де він спілкувався із представниками інших клубів, тож я познайомився там із багатьма людьми. Потім я став повноцінним журналістом на Sky. Коли мені було 30, мене вперше відправили робити репортаж про трансферний ринок, я мав супроводжувати колегу в Мілані. Коли вона побачила, що всі вітають мене і розмовляють зі мною, тому що з теплотою згадують мене з тих днів, коли я слідував за своїм батьком, вона запитала: «Якого біса я тут роблю, якщо тобі тут явно комфортніше, аніж мені?» – згадував Джанлука.

Незабаром робота з трансферними новинами стала ключовою для Джанлуки Ді Марціо у футбольній журналістиці. Він вирішив сфокусувати максимум своїх умінь, старань та зв'язків на тому, щоб отримувати найсвіжіші та найактуальніші дані, завдяки чому і став одним з головних інсайдерів спершу на теренах Італії, а потім – і для усього світового футболу, оскільки прямо зараз на Джанлуку працюють десятки, а то й сотні людей, котрі допомагають справлятися із практично нескінченними інформаційними потоками.

«Я почав захоплюватися історіями про трансфери, і це стало справжньою одержимістю. Футбольні фанати настільки одержимі трансферним ринком, що ставлять його майже на один рівень із футбольними матчами. Я знаю, це абсурдно, тому що ви чекаєте на ігри, аби побачити, як ваші улюблені гравці забивають м'ячі суперникам. Але чутки про трансфери, угоди, які здійснюються або зриваються, створюють у футбольних вболівальників адреналін, майже порівнянний із тим, що вони відчувають, коли їхня улюблена команда забиває м'яч у ворота суперника», – каже Джанлука Ді Марціо.

А ще авторитетний італійський журналіст-інсайдер дуже хоче, аби його інформацію сприймали максимально правильно. Ді Марціо підкреслює, що практично завжди в подібного роду новинах існує елемент непередбачуваності, який може зірвати усе те, про що було домовлено раніше. І це футбольним вболівальникам потрібно розуміти та приймати, коли вони аналізують ті чи інші чутки, навіть отримані з найнадійніших джерел.

«Я хотів би, щоб люди були краще обізнані з мовою, яка використовується в історіях про трансфери, аби вони розуміли, як працює цей процес! Я часто надсилаю це повідомлення всередині Італії, але я також хотів би, щоб користувачі та підписники по всьому світу теж його зрозуміли. Коли кажуть, що клуб «зробив запит», «зацікавлений», «веде переговори», «близький» до підписання того чи іншого гравця, це не означає, що він на 100 відсотків підпише контракт із цим клубом. Трансферні переговори складаються з безлічі етапів та безлічі деталей, які в наші дні можуть призвести до зриву угод, навіть після медичних оглядів, коли футболісти вже встигли сфотографуватися у футболці нового клубу або із його фірмовим шарфом», – пояснив Ді Марціо.

Що ж, вже дуже скоро, на початку січня (в Італії та Іспанії – 2 січня, в Англії, Франції та Німеччині – 1 січня) у більшості футбольних ліг Європи та світу знову відкриється трансферне вікно. Взимку, як правило, відбувається не так багато гучних та знакових переходів, проте це зовсім не означає, що цікавих чуток та переходів не буде. Навпаки, роботи в Джанлуки Ді Марціо, як завжди, буде повним-повнісінько, а нам, простим уболівальникам, тільки й доведеться, що встигати стежити за усім цим лавиноподібним інформаційним потоком.

Оцініть матеріал
★★★★★
★★★★★
★★★★★
(14)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Холіфілд назвав місце Усика у рейтингу найкращих супертяжів в історії
Бокс | 17 лютого 2025, 08:13 4
Холіфілд назвав місце Усика у рейтингу найкращих супертяжів в історії

Легендарний боксер вважає, що Олександр має бути у трійці лідерів

Костюк здолала першу ракетку в парному розряді на старті тисячника у Дубаї
Теніс | 17 лютого 2025, 12:05 13
Костюк здолала першу ракетку в парному розряді на старті тисячника у Дубаї

Марта у двох сетах виграла у Катерини Синякової в 1/32 фіналу турніру WTA 1000 в ОАЕ

Коментарі 6
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
_46Quantum19_
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Oleksandr
Я думав стаття про феномен дирнама, за 6 турів в ЛЄ взяти за щоку, а не очки