О’Шакі Фостер – чемпіон. Досяг справедливості, але міг і програти
Реванш точно вдався обом боксерам
3 листопада у Вероні, США, відбувся поєдинок за звання чемпіона світу у другій напівлегкій ваговій категорії (до 58,9 кг) між бразильцем Робсоном Консейсао (19-3-1, 9 КО) та американцем О’Шакі Фостером (23-3, 12 КО). До першого поєдинку було забагато запитань – тоді судді вирішили віддати чи не найбільш суперечливе суддівське рішення року.
Реванш мав відповісти на те, чи справді О’Шакі кращий за Робсона. Або чи зможе Консейсао довести, що він вартий чемпіонського титулу.
Фостер впорався. Але цього разу дійсно міг програти
Перший поєдинок між О’Шакі Фостером та Робсоном Консейсао відбувся влітку 2024 року. Бразилець отримав титульний шанс просто через те, що у кожному такому поєдинку стандартно виглядав добре. І, ймовірно, за те, що поєдинок проти Емануеля Наваррете склався чудово.
Робсон восени 2023 року зустрівся з на той момент мексиканським чемпіоном Наваррете. І, не дивлячись на прогнози, видав класний бій. Консейсао зміг битись з Емануелем, попри на те, що перед боєм здавалось, що у відкритій бійці мексиканець повинен був легко перемагати.
Проте у поєдинку проти Фостера довелося підлаштовуватись під зовсім іншого опонента. О’Шакі – боксер контратакувального стилю. Американець любить та вміє працювати у розмінах, проте це не його першочергова задача у ринзі. А з такими опонентами Консейсао виглядає не так круто, як із тими, хто любить битись.
Робсон намагався донести силові удари та тиснути на опонента. Епізодично виходило добре, епізодично він ловив опонента контрвипадами. Але в загальній картинці бразилець все ж програв.
І яке було здивування, коли двоє з трьох бокових суддів віддали перемогу Консейсао. А один з них ще й з хорошим відривом – 115-113 та 116-112 на противагу 116-112 на користь Фостера від третього бокового.
Не можна сказати, що реваншу чекало багато фанатів. Але ті, хто дивився першу зустріч, здебільшого хотіли побачити й другу. Бійці показали якісний бокс у першому протистоянні, боролись до останнього, але питання не було закрите. Все ж, чи О’Шакі дійсно кращий за опонента. Чи, можливо, Робсон зможе зробити роботу над помилками і все ж, по суті, завоювати пояс чемпіона.
Все ж, не можна було сказати, що Консейсао не заслужив титул своєю кар’єрою. Цього разу йому треба було довести, що він заслужив пояс саме поєдинком проти конкретного опонента.
І друге протистояння почалось так, неначе перше і не закінчилось. Консейсао намагався тиснути, влучати. Фостер намагався упіймати на помилці чемпіона.
В загальному, Робсон не був еталоном атакувального боксера, але цього вистачало, щоб добре йти вперед та доносити удари. Ближче до середини зустрічі навіть подумалось, що Робсон робить достатньо для перемоги, враховуючи, що він – чемпіон і до нього у суддів може бути менше вимог.
Важлива різниця з першим протистоянням була в тому, що цього разу Робсон добре виглядав у простому боксі. Без потреби йти нескінченно вперед чи вимагати від суперника битись. Він влучав завдяки довгим рукам та згадав про школу, яка у нього присутня на сто відсотків.
Проте з захвалюваннями бразильця треба не перестаратись. Консейсао – молодець, але все ж виглядав менш точним за суперника. О’Шакі Фостер зайнявся боксом другим номером і знову був достатньо ефективним, щоб забирати раунди.
Тут не можна сказати, що Фостер показав якийсь еталон точності. Навіть, порівнюючи з першим поєдинком, О’Шакі не був настільки ж упевнено точним. Проте робив достатньо, щоб здебільшого забирати, а не віддавати раунди.
У десятому раунді Фостер дістав суперника боковим. І того захитало. Дивовижно, адже Робсон Консейсао чудово тримає удар, а Фостер – не топовий панчер. Бразильця не змогли нокаутувати Оскар Вальдес, Емануель Наваррете. Навіть Шакур Стівенсон - і той не добивався схожого.
Проте сам Фостер не кинувся на добивання. Спробував влучити – дістав тільки рукавички суперника та й кинув цю справу. Враховуючи, що цього разу Консейсао виглядав сильно краще, питання до такого рішення, звичайно, були.
Під час суддівського вердикту нервували обидва. Але особливо – Фостер. Він вже був у такій ситуації, коли відбоксував точніше, але не отримав перемогу. Але тоді він не був претендентом. І тоді суперник виглядав гірше, ніж цього вечора.
Судді потримали інтригу – дали по 115-113 в кожну сторону. А потім все ж повернули титул О’Шакі Фостеру – третій боковий віддав йому перемогу також з рахунком 115-113.
Що тепер?
Консейсао з таким боксом може ще продовжувати виступати. Хоча навряд досягне більшого. Титул він мав, перебоксував з усіма топами дивізіону. Доводити немає чого, кращим стати вже немає можливості. Тепер тільки спортивний та фінансовий інтерес у продовженні поєдинків.
На реванш розраховувати не варто. Все ж не зібрав цей поєдинок занадто багато фанів, а продавати його в третій раз буде ще складніше.
Фостер же може претендувати на об’єднання. На щастя, чемпіони тут цікаві. Той самий Ентоні Какаче не має суперників на найближчий час і виглядає, як боксер, з яким точно варто було б зробити протистояння.
Але простіше буде зробити його проти Емануеля Наваррете або Оскара Вальдеса, які проведуть реванш. Домовитись між клієнтами Top Rank буде просто і швидко. І разом з цим, всі отримають те, що треба – класний поєдинок.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Зірка Голлівуду висловився про цей бій
Марта Костюк відреагувала на завершення кар'єри легендарного іспанця