Консейсао – чемпіон. Але перемагати мав Фостер
Робсон добився свого
У ніч на 7 липня у Ньюарку, США, в андеркарді поєдинку між Шакуром Стівенсоном та Артемом Арутюняном відбувся ще один титульний бій. Чемпіон світу за версією WBC у другій напівлегкій вазі (до 58,9 кг) американець О’Шакі Фостер (22-3, 12 КО) втретє в кар’єрі захищав свій пояс – в поєдинку проти бразильця Робсона Консейсао (19-2-1, 9 КО).
Цей поєдинок зі старту отримав занадто мало уваги. Він загубився на фоні поєдинку Шакура Стівенсона і загалом його майже не згадували. Разом з цим, було зрозуміло, що Фостер – Консейсао є чи не головним поєдинком турніру в Ньюарку.
Консейсао нарешті став чемпіоном. Він чекав цього роками
Робсон Консейсао так багато разів брав участь у титульних боях і так рідко у них перемагав, що склалось враження, неначе він ніколи не стане чемпіоном. Просто подумайте – бій проти Фостера став четвертим для нього в профі, на кону котрого стояв чемпіонський пояс.
Весь час Робсону чогось не вистачає. Вперше, в бою проти Оскара Вальдеса не вистачило дисципліни, коли замість боксу, бразилець почав займатись шоу. У підсумки багато людей все ж побачило перемогу Консейсао, але не судді – всі троє віддали перемогу Вальдесу, хоч один і з якимось дивовижно великим відривом на записках.
Вдруге Робсон боровся за титул у Ньюарку. Тоді його суперником став місцевий чемпіон Шакур Стівенсон, а на кону стояли аж цілих два пояси – WBC та WBO. Бразилець влаштував чемпіону справжню перевірку. Шакур сам визнавав, що та його перемога – не найкращий бокс у його житті. І все це через Консейсао, який, не дивлячись на це, точно програв.
Третім шансом став Емануель Наваррете і його WBO. Здавалось, Робсону треба боксувати розумно. Він має навички для того, щоб створити Наваррете проблеми. Але Консейсао вирішив по-іншому і майже весь бій бився з Емануелем на середній дистанції, не виглядаючи гірше за суперника.
Але й не виглядаючи краще. За результатами поєдинку судді побачили нічию, а отже, виграти пояс все ще не вдалось.
Дві поразки, нічия. Не вистачало лише перемоги до комплекту. Але просто пройти Фостера – складна задача. О’Шакі останнім часом виглядає чудово. Став чемпіоном, декілька разів захистив титул. Зазвичай у поєдинках все ж знаходив собі проблеми. Але разом з цим виглядав на рівні та перемагав.
Звичайно, ніхто не очікував тут багатохвилинних розмінів ударом на удар. Але боксери розумні, технічні й характерні. Люблять зірватись у розмін та просто побитись із суперником. І ще й роблять це красиво і технічно. Чудове титульне протистояння. І бій, в якому або чудова серія захистів титулів продовжиться. Або нарешті фанати побачать, як бразилець забирає чемпіонський пояс – те, в що не вірилося ще після поразки від Шакура. І на що продовжував тиснути Робсон Консейсао.
Історія бразильця про те, що треба вірити у свої сили і просто робити улюблену справу. Ну, мабуть, про це, враховуючи, що Фостер міг і не програти цей бій. Адже загалом все виходило доволі рівно.
О’Шакі, програючи в габаритах та потужності, зайнявся роботою другим номером. Захищався та одразу контратакував. Робсон взявся робити те, чим зазвичай не любить займатись – агресивно атакувати.
Консейсао – точно не контрпанчер, але цього разу він взявся за атаку з усіх сил. Все ж бразилець прекрасно розуміє, що з віком його швидкість та реакція дещо втрачаються, тому треба брати своє іншим.
І на початку виходило непогано. Доволі розмашисто виглядав претендент, але завдяки потужності атак та постійному пресингу, Фостер не завжди встигав. Чемпіону доводилось більше рухатись і менше контратакувати, ніж хотілось би.
Проте, чим далі йшов бій, тим більше змінювалась ситуація. Робсон втрачав у гостроті. Атакував, але випади ставали все більш очевидними та зрозумілими для суперника. Це був результат і розумного боксу з боку О’Шакі Фостера, і втрати фізичних кондицій з часом у самого бразильця.
Окрім цього, чемпіон прочитав претендента. Він зрозумів, що сьогодні більшість ударів летітимуть збоку, а отже, підлаштувався під це. Блок з контратакою від О’Шакі у другій половині бою виглядали чудово. Фостер приймав удар на плече, розвертався і в цей же момент атакував то в голову, то в тулуб.
Звичайно, що Робсон не кинув битись. Він так і тиснув до кінця поєдинку, але чим ближчим був фінал, тим результативніше виглядав чемпіон. Можливо, навіть всю другу половину поєдинку забрав саме Фостер. Бо не давав влучати по собі і був дещо точнішим у контрвипадах.
Але судді побачили бій по-іншому. 116-111 для чемпіона та 116-112 і 115-113 для претендента. Тріумф для бразильця. Дійсно велика перемога – бо він чекав її, як ніколи. Взяв титул з четвертої спроби. Наскільки це чесно? Не дуже. Бо за боксом Консейсао цього разу не був кращим. Але як є.
Що тепер?
Скоріш за все, буде реванш, тому що чемпіон не отримав свого, а бій був дуже конкурентним. Не так вже й багато розмов про такий результат тільки через те, що Шакур Стівенсон у головному поєдинку вечора показав щось незрозуміле.
Звичайно, можна очікувати, що Робсон вийде на реванш проти іншого чемпіона – переможця пари Емануель Наваррете проти Оскара Вальдеса. Одному він програв, з іншим відбоксував внічию. Але це тільки, якщо команда Фостера не протисне свої інтереси.
Чи хочеться бачити такий бій вдруге? В андеркарді якогось хорошого шоу від Top Rank таке протистояння точно класно виглядатиме. А тому, чому б і ні?
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Боксер-блогер – про бій з легендою
Роман Яремчук поки не вражає журналістів своєю грою за «Олімпіакос»