Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Англія
| Оновлено 31 жовтня 2024, 17:59
2043
10

П'ять причин, чому МЮ звільнив тен Хага

Розповідаємо про причини розставання сторін

| Оновлено 31 жовтня 2024, 17:59
2043
10
П'ять причин, чому МЮ звільнив тен Хага
Getty Images/Global Images Ukraine

Ерік тен Хаг був на межі звільнення з «Манчестер Юнайтед» протягом усього минулого сезону. Але, незважаючи на переговори з іншими фахівцями, керівництво «МЮ» вирішило залишити тренера після перемоги в Кубку Англії. Більше того, влітку манкуніанці продовжили контракт із голландцем та дали зрозуміти, що розраховують на нього й надалі. Однак новий сезон розпочався зовсім погано – 14-те місце в АПЛ після дев'яти турів та жодної перемоги у Лізі Європи. Зрештою, «Юнайтед» таки звільнив тен Хага. Це назрівало давно – є щонайменше 5 причин, які пояснюють рішення керівництва «МЮ».

Багато поразок

Манкуніанці провели 85 матчів у Прем'єр-лізі під керівництвом тен Хага та програли 27 з них. Це один із найгірших показників серед усіх тренерів «Юнайтед» після відходу Алекса Фергюсона. Відсоток поразок голландця (31,8%) є другим найгіршим серед усіх наставників «МЮ в епоху АПЛ після Девіда Моєса (32,4%), який провів на чолі команди лише 34 матчі. У манкуніанців не було стабільності у результатах. Вони програвали суперникам різного класу. Останньою для фахівця стала поразка у матчі проти «Вест Хема». Можна все списати на спірний пенальті, але факт у тому, що «МЮ» просто не зміг забити більше, ніж суперник.

«Юнайтед» часто громили у цих 27 поразках. Манкуніанці програли «Борнмуту» у грудні минулого року (0:3), «Крістал Пелас» у травні цього року (0:4), «Ліверпулю» у березні 2023 року (0:7) та по 0:3 удома «Ліверпулю» та «Тоттенхему» вже цього сезону. Були і більш драматичні та менш односторонні поразки, але їх все одно було складно прийняти. У квітні «МЮ» програв «Челсі» з рахунком 3:4, незважаючи на те, що лідирував. Озираючись назад, можна сказати, що нищівна поразка з рахунком 0:4 від «Брентфорда» у другій грі «МЮ» під керівництво тен Хага вже задала тривожний тон його правлінню.

Жахливий старт нового сезону

Після дев'яти матчів сезону 2024/25 у «Юнайтед» всього 11 очок. Лише один раз в історії Прем'єр-ліги вони починали гірше — у кампанії 2019/20, коли набрали лише 10 балів після дев'яти турів АПЛ. У «Юнайтед» всього 3 перемоги в поточному сезоні – над «Фулхемом», «Брентфордом» та «Саутгемптоном». Це не найбільш вражаючі суперники. Були також нудні нульові нічиї з «Крістал Пелас» та «Астон Віллою», які навряд чи надихнули вболівальників. Усього вісім забитих голів — це найгірший показник результативності манкуніанців у АПЛ на старті сезону. Відсутність забитих м'ячів, як і поставленої гри загалом, створила додатковий тиск на тен Хага.

Getty Images/Global Images Ukraine. Ерік тен Хаг

Відсутність прогресу

У міжсезоння серед уболівальників панував певний оптимізм. Багато хто з них був задоволений роботою «МЮ» на трансферному ринку, і керівництво, здавалося, нарешті змогло приборкати тренера, зменшивши його вплив на роботу клубу. Але, за великим рахунком, нічого не змінилося. Тен Хаг ледь утримувався на своїй посаді, манкуніанці, як і раніше, були недостатньо сильні в атаці, команда не мала ідентичності, а результати продовжували розчаровувати.

Протягом 2024-го року «МЮ» набрав 40 очок у 27 матчах Прем'єр-ліги. Це восьмий показник серед усіх команд в АПЛ і всього на 5 балів більше, ніж набрали «Фулхем» і «Борнмут». За той же період «Юнайтед» забив усього на один гол більше (43), ніж пропустив (42). Навіть «Челсі», який, можливо, був ще хаотичнішим клубом, зумів забити на 19 м'ячів більше (62), ніж пропустив (43) у 2024-му році. Незважаючи на заяви тренера про важливість повернення високих стандартів, «МЮ» залишався посереднім клубом за всіма показниками.

Погані показники в атаці та обороні

Моєс ще в 2013 році сказав, що «Юнайтед» має стати кращим у всьому, включаючи точність передач, створення небезпечних моментів та гру в обороні. Минуло вже 11 років, а слова шотландця досі залишаються актуальними. У 2024-му році манкуніанці створили моментів на 42,4 очікуваних голи (xG), чого достатньо лише для того, щоб посісти восьме місце у Прем'єр-лізі. За той же період вони допустили 52,5 очікуваних голи у свої ворота, що є другим гіршим показником (за винятком команд, що вийшли у вищу лігу/вийшли в нижчу лігу) після «Вест Хема» (54,1). Це підкреслює, що «МЮ» під керівництвом тен Хага не був досить ефективним ні в обороні, ні в атаці.

Getty Images/Global Images Ukraine

За часів тен Хага «Юнайтед» забивав у середньому 1,45 гола за матч в АПЛ. Це другий найгірший показник манкуніанців серед усіх тренерів після відходу Фергюсона. Менше було тільки у Ральфа Рангніка (1,38 м'яча за гру). Аналогічно, лише команда Рангніка (1,38) пропускала більше голів у середньому за гру, ніж команда тен Хага (1,31) у Прем'єр-лізі за той самий період. Проте німець працював у «МЮ» набагато менше за голландця. Крім того, під керівництвом тен Хага коефіцієнт реалізації ударів команди становив лише 9,7% в АПЛ, що зробило його єдиним тренером клубу в епоху після Фергюсона, який не подолав бар'єр у 10%.

Провальні кінцівки матчів

Однією з головних особливостей, пов'язаних з «МЮ» у славні роки правління Фергюсона, була майже надприродна здатність забивати голи наприкінці матчів. Невблаганність «Юнайтед» на останніх хвилинах стала візитівкою клубу, як і образ Фергюсона, який люто стукає своїм годинником у бік суддів. Справедливо сказати, що аура у манкуніанців уже не та. Наразі вони самі стали тією командою, у якої суперники забирають очки на останніх хвилинах матчів.

Сім із 27 поразок тен Хага у Прем'єр-лізі відбулися через голи, які «МЮ» пропустив на 90-й хвилині і пізніше. Це 25,9% від загальної кількості поразок. Серед тренерів, які зазнали щонайменше 20 поразок в АПЛ, ніхто в історії турніру не програв більшу частку матчів через голи, забиті на 90-й хвилині або пізніше. Можна припустити, що в деяких випадках це було просто невдачею. Хтось підкреслить той факт, що зараз забивається більше пізніх голів, ніж будь-коли, через те, що арбітри додають багато часу, і це правда. Але коли команда втрачає концентрацію так часто, це може спричинити погані наслідки, особливо для тренера.

Сергій ЗАВАЛКО, за матеріалами The Analyst

Оцініть матеріал
(10)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 10
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
VovanSidorovi4
Интереснее было-бы почитать почему так долго держали в клубе
andre_lui
5 причин. Новину мабуть Ніколаєв писав
AndiM
Сподіваюсь лисий аферист забере з собою і португальську бородату бабушку ,яка постійно сере і воняє в роздягальні, на матчах і тренуваннях.
Gargantua81
да просто он бестолковый солдафон, который развалил команду