Сергій КОВАЛЕЦЬ: «Збірній потрібно ще пару таких, як Калюжний»
Всю боротьба у групі Ліги націй ще попереду
Думками про поєдинок збірної України з Грузією у поточному розіграші Ліги націй УЄФА (1:0) із Sport.ua поділився колишній гравець нашої національної команди, а нині відомий фахівець Сергій Ковалець.
– Пригадується, ще Валерій Лобановський говорив, що має бути баланс між захистом і атакою, – розпочав розмову тренер. – Багато про це у пресі писалось: якщо ти програєш боротьбу та підбирання, то виграти матч або хоча б зіграти внічию немає шансів. І ми багато говорили про те, що у «Динамо», «Шахтаря» та збірної України з цим є проблема. Аналізуючи поєдинки українських клубів у єврокубках, я якось сказав, що у чемпіонаті України є лише один гравець півзахисту, який відбирає м’яч – це Іван Калюжний. У матчі з Грузією, який наша збірна виграла, якраз цей баланс між захистом і атакою був. В епізоді, який передував взяттю воріт грузинів, був колективний відбір м’яча в зоні атаки. У завершальній фазі це зробив Судаков, від якого м’яч потрапив до Мудрика і той став автором голу. Це те, про що не раз говорилося: якщо ти загубив мяч, відразу ж потрібно вступати у відбір. У цьому компоненті мені сподобалась гра нашої збірної. І на мою думку, Левом матчу є дебютант національної збірної Калюжний. Те, скільки відборів та перехватів він зробив, заслуговує на відзнаку. Як говорив той же Лобановський вже в наш час, потрібно шукати боротьбу. Якщо в тебе не йде гра, то всі гравці повинні це робити. Вони мають боротися, підбирати, доганяти, випереджати. Часом дивишся гру кращих збірних із провідних футбольних країн – таких, скажімо, як Італія, Німеччина, то усвідомлюєш: для того, щоб вигравати матчі, все із вищеназваного необхідно робити. Причому, не окремим гравцям, а кожному без винятку футболісту.
– Ви згадали про Івана Калюжного, гру якого у матчі з грузинами відзначив і сам Сергій Ребров. Вважаєте, що це саме той гравець, якого збірній не вистачало на цій позиції?
– Так. Він один з тих виконавців, який має бути у збірній. У нас є багато гравців у середині поля, про яких ми можемо говорити. Однак, крім Степаненка, який був травмований і не міг взяти участь у поєдинку з Грузією, у збірній України більше ніхто активно не відбирає м’яч. У нас всі працюють, стараючись зіграти на перехопленні. Як тут не згадати улюблену фразу Йожефа Сабо «Покажіть мені ваш півзахист – і я скажу, яка у вас команда». Тому у цьому плані потрібно шукати подібних Калюжному гравців і неодмінно запрошувати до національної команди.
– Збірна Грузії, на ваш погляд, зіграла у Познані з Україною нижче своїх можливостей?
– Коли я прочитав інтерв’ю футболістів Грузії, у яких вони заявляли, що обіграють Україну – мовляв, ми лідери, ми в порядку, то я зрозумів, що шансів у грузинів немає. Як-то кажуть, їх трішки понесло. Так, вони непогано відіграли на чемпіонаті Європи та вдало стартували в обох матчах у нинішньому розіграші Ліги націй, однак видно, що тренер не керував цим процесом. До цього грузини вели себе скромно, а тут почали надто багато говорити слів, які зводились до того, що збірна України нібито слабка команда. І коли перед грою Україна – Грузія я аналізував цей матч, то сказав, що буде наша перемога 3:1. Вважав, що переграємо грузинську збірну за рахунок того, що своїми інтерв’ю її гравці самі дали підстави нашим хлопцям показати характер і зіграти хороший матч.
– Ви прогнозували перемогу з різницею у два м’ячі, а вийшло тільки в один. У чому недопрацювали, даючи прогноз?
– Хороше питання. Чесно кажучи, вразила якість поля. Було смішно, щоб на такому високому рівні воно залишало бажати кращого. Обидві команди на ньому мучились. Ми бачили, що на полі були купини, і воно, на жаль, було не кращої якості. У цьому є багато питань. Тож тепер можна зрозуміти, чому «Динамо» і «Шахтар» свої домашні матчі у єврокубках грають у Німеччині. Та поле полем, але ми трішечки недопрацювали. Адже були у нас хороші підходи до воріт, напівмоменти.
Однак ми їх не використали (це стосується ударів Судакова, флангових передач, Мудрик ще раз, та й Довбик могли пробити). Та як би там не було, а результат на користь України. Важливо, що ми не пропустили, адже до цього у кожному матчі зберігати ворота «сухими» нам не вдавалося. Взагалі я вважаю, що по такій грі рахунок 1:0 краще, ніж 3:1. Повторюсь: тому що ми забили і при цьому не пропустили.
– Яким вам бачиться розвиток подальших подій у групі після здобуття трьох очок у грі з грузинами?
– Все залежить від самих футболістів. Завдання, яке стоїть перед Сергієм Ребровим та його тренерським штабом – вихід на чемпіонат світу 2026 року. Голова УАФ Андрій Шевченко також вважає, що саме так має бути – Ребров повинен допрацювати контракт. У нас дуже хороша національна команда, яка має кваліфікованих гравців. Більшість з них грає у європейських топ-чемпіонатах, де показали свій високий рівень і є на хорошому рахунку. Однак наша збірна має бути агресивнішою. Наступний поєдинок з Чехією, який відбудеться у понеділок, 14 жовтня, повинен показати, куди ми рухаємось – до перемоги і стабільності чи продовжуватимемо тупцювати на місці. Перемога над Грузією повинна зняти напругу і дати впевненість нашим футболістам. Якщо три наступних матчі Україна виграє, то може посісти перше місце у групі і вийти до Ліги А.
Раніше ми повідомляли, що експерти оцінили шанси України в матчі проти Чехії в Лізі націй.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Ніколи до цього Дієго Сімеоне не перемагав на полі каталонського гранда
Оглядач Sport.ua Лев Кравців – про те, чого очікувати від Усика і Ф’юрі у другому поєдинку
В захисній фазі потрібні відповідальні та працьовиті гравці з таким ставленням до діла, яке продемонстрував Калюжний.
А тренери збірної мають підказати щодо обережності фолів (карток) та їх необхідності в залежності від сценарію гри.
Деякі представників ДК та ШД, частина легіонерів м'яко кажучи давно зажралися (ще з часів Шевченка)... бо вважають що їм місце в збірній гарантоване. Їх самовіддача та працездатність в матчах за збірну (прикладами можуть слугувати матчі з Румунією та Албанією, 1й тайм з Чехією) була або на низькому, або на посередньому рівні.
І ще... слова - це лише слова, там багато води.
Потрібна фахова, індивідуальна аналітика на кожного гравця після кожного матчу:
- скільки пробіг (дистанція, швидкості, користь);
- скільки ТТД;
- скільки відборів;
- скільки пасів без толку;
- скільки пасів з толком;
- скільки боротьби виграв, який пресинг був, тощо.
Тоді картина по збірній та гравцям буде більш чіткою та об'єктивною.