| Оновлено 11 жовтня 2024, 01:30
1213
7

Одноклубник Довбика наварив. Італія втратила перемогу над Бельгією

Лоренцо Пеллегріні отримав вилучення наприкінці першого тайму, а його збірна впустила рахунок 2:0

1213
7

На початку жовтня є час відкласти вбік усі справи клубного футболу й дати собі можливість перепочити за матчами національних збірних. Тим паче, що наближається екватор групового етапу Ліги націй УЄФА, а отже й інтрига довкола протистоянь зростає відповідно. Особливо, якщо йдеться про такі квартети, як друга група в дивізіоні A, яку одразу прозвали «групою смерті».

Бо компанію за участі Франції, Бельгії та Італії, яких доповнює Ізраїль у ролі, наразі, стороннього спостерігача, інакше охарактеризувати було не можна. А отже що не тур, то цікавий та статусний двобій нам був би гарантований, і цього разу настала черга «Червоним дияволам» на чолі з Доменіко Тедеско завітати на «Стадіо Олімпіко» в гості до «Скуадри Адзурри».

Проте чи то погано готувались бельгійці до цієї гри, чи то господарі просто настільки жвавим стартом захопили їх зненацька, але в переважній більшості ігрового часу першого тайму ми не бачили на полі команду гостей, тоді як там панувала саме Італія. Уже на межі першої та другої хвилини голом із прострілу Дімарко з лівого флангу, нехай і з другої спроби, відзначився Камб’язо в межах воротарського, після чого колектив Тедеско одразу опинився в дуже скрутному становищі.

І важко сказати, знайшла б вихід із нього збірна Бельгії, якби не груба помилка збоку одноклубника нашого Артема Довбика за «Ромою», Лоренцо Пеллегріні, незадовго на перерву. Підкат атакувального півзахисника на власній половині проти Теата не вартував того, щоб навіть його виконувати, але VAR побачив у ньому порушення правил із небезпекою для опонента, а таке одразу карається вилученням.

Тоді вже раптово бельгійцям стало байдуже, що вони програвали в два голи, бо на 24 хвилині Ретегі подвоїв перевагу господарів, зігравши на добиванні від удару все того ж Камб’язо біля лівого кута воротарського. Гості заробили штрафний під час вилучення, а розіграли його з красивим дальнім ударом під ліву стійку від Де Кейпера, за яким не дотягнувся Доннарумма.

Після перерви Італії вже довелось захищатись у меншості, і саме цей фактор, напевне, став вирішальним у епізоді на 62 хвилині, коли подачу з кутового з правого флангу на дальній бік штрафного на голову Фасу просто не вистачило захисників, аби перехопити. А той скинув на Троссара, який зблизька зрівняв рахунок. Подальші спроби колективу Спаллетті рятувати цю гру були невдалими – не з тим планом Італія виходила на другий тайм, а змінити за несприятливих умов уже нічого не могла.

Наступний матч «Скуадра Адзурра» проведе вдома проти Ізраїля, а Бельгія прийматиме Францію.

Ліга націй УЄФА. Груповий етап. Ліга A. Група 2. 3-й тур.

Італія – Бельгія - 2:2

Голи: Камб'язо, 2, Ретегі, 24 – Де Кейпер, 42, Троссар, 62

Попередження: Доннарумма, 90, Пізіллі, 90+6 – Троссар, 65

Вилучення: Пеллегріні, 40 (грубий фол)

Італія: Доннарумма – Калафіорі, Бастоні, Ді Лоренцо – Дімарко (Удоджі, 70), Тоналі (Пізіллі, 80), Річчі (Фаджолі, 70), Фраттезі (Белланова, 90), Камб'язо – Пеллегріні – Ретегі (Распадорі, 80).

Бельгія: Кастельс – де Кейпер, Теат (Вранкс, 69), Фас, Дебаст – Мангаля (Кастань, 68), Тілеманс – Доку (Фофана, 87), Троссар, Де Кетеларе (Лукебакіо, 68) – Опенда (Нгонге, 87).

Арбітр: Еспен Ескес (Норвегія).

Стадіон: «Стадіо Олімпіко» (Рим, Італія).