«Це була Божа допомога». 25 років – голу Шевченка у ворота росії
Сергій Мізін згадав легендарний матч у москві
9 жовтня 1999 року в москві відбувся футбольний матч останнього туру кваліфікаційного раунду чемпіонату Європи між господарями й національною збірною України. Підсумкова нічия – 1:1 допомогла українцям продовжити боротьбу за путівку, а росіяни змушені були зійти з дистанції.
Учасник того пам'ятного протистояння, яке відбулося рівно 25 років тому, півзахисник Сергій Мізін в розмові з кореспондентом Sport.ua розповів, що допомогло українцям добитися потрібного результату:
– Не буду оригінальним, коли скажу, що ажіотаж був неймовірний, адже у випадку перемоги господарі завойовували пряму перепустку до фінальної частини Євро. Аби справа не дійшла до конфліктів й з метою безпеки було вирішено, що ми будемо проживати в апартаментах посольства України в москві. Складалося враження, що йдеться не про кваліфікаційний раунд, а фінальний поєдинок чемпіонату континенту.
– Коли на 76-й хвилині господарі вийшли вперед, то чи не з'явилося побоювання, що все може закінчитися сумно?
– Ні, налаштованість залишалася максимальною. Я продовжував грати в опорній зоні півзахисту, а відразу після пропущеного м'яча керманич Йожеф Сабо провів заміни, аби додати нашій атаці інтенсивності. Це пішло на користь, територіальна перевага вже була на нашому боці. На 86-й хвилині росіяни в боротьбі зі мною на лівому фланзі півзахисту порушили правила й ми одержали право на пробиття штрафного. До воріт господарів було метрів 35…
– В тих командах, лави яких захищали, всі стандартні положення виконували ви.
– В збірній була інша ситуація. Це право було закріплене за Андрієм Шевченком. Я ж відразу побіг закривати, як то кажуть, дальню штангу, з розрахунком добити м'яч, який би відбив воротар.
– Тоді уточніть, в тому ігровому епізоді Шевченко пробивав по воротам чи робив націлену передачу?
– Знаю, що було багато дискусій на цю тему. Я вважаю, що гол Шевченка – це Божа допомога. В Києві перед від'їздом до москви всі футболісти збірної відвідали церкву, помолилися, попросили в Господа підтримки.
– Після фінального свистка обійшлося без ексцесів?
– Mи ще довго залишалися в роздягальні, адже нас прийшов привітати прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко. Знову ночували на території посольства України в москві, а вже наступного дня вирушили в аеропорт, де на нас чекав чартер.
Звісно, з тих семи матчів, що я провів за збірну, саме цей, 25-річної давнини – найбільш пам'ятний. Переконаний, що для всієї України. Бо на чужому полі ми продемонстрували непохитність, майстерність й добилися бажаної нічиєї, яка прирівнювалась до звитяги. Та переможна битва в «лужниках» набула актуальності зараз, коли українці відбивають натиск російського агресора.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Захисник «Полісся» прокоментував поразку від «Динамо»
Не усім спортивним спорудам судилося залишатися затребуваними…
Традиції не змінюємо і понині!