Історична бронза! Україна вперше стала призером ЧС

Команда Олександра Косенка в матчі за 3-тє місце розгромила Францію

17375
64
Getty Images/Global Images Ukraine

І для збірної України, і для команди Франції матч за 3-тє місце на чемпіонаті світу в Узбекистані був історичним. Вони синхронно отримали можливість уперше в історії потрапити до призової трійки мундіалю. Зрозуміло, що відповідальність за підсумковий результат тиснула на гравців обох збірних, але, як виявилося, це не зіграло визначальну роль.

Французи почали зустріч активно, змушуючи Сухова у воротах працювати в поті чола. Голкіпер збірної України помилок не припускався, був надійний і своїми діями вселяв упевненість у партнерів. Ті крок за кроком знаходили можливості для організації своїх атак.

Усе у підопічних Олександра Косенка ідеально спрацювало на 11-й хвилині, коли Чернявський поставив крапку в розкішній контратаці втрьох на одного француза. Гаррос у воротах виступив у ролі статиста. 1:0!

Пропустивши, гравці збірної Франції постаралися тиск посилити. Вони більше контролювали м'яч, проводили масштабні позиційні атаки, але незмінно залишалися при своєму, тобто – зазнавали невдачі за невдачею. Як наслідок, на перерву команди пішли за мінімальної переваги українців у рахунку.

Друга 20-хвилинка почалася із забійного моменту в Саадауї – збірній України явно пощастило. Але, як виявилося, щастить найсильнішому. За лічені секунди українці розіграли класну атаку, в якій Зварич із передачі Семенченка поставив ефектну крапку ударом головою. 2:0!

Французи швидко відіграли один м'яч, але, як стверджувала українська збірна, перед своєю контратакою порушили правила. Перегляд епізоду на рішення арбітра не вплинув - він гол зарахував. Проте, цей епізод вкрай завів хлопців Косенка. На 27-й хвилин Жук переконливо зіграв стовпа і точним ударом з розвороту зробив рахунок 3:1 на користь України. І тут же Жук оформив дубль – 4:1!

Франція перейшла на гру з п'ятим польовим гравцем. Їхній розрахунок був зрозумілий, але гра ва-банк себе не виправдала. Українці за три хвилини тричі (!!!) покарали суперників за помилки. Хет-трик оформив Абакшин, який виступив катом планів збірної Франції розіграти зайвого.

За рахунку 7:1 на користь української збірної Франція повернулася до гри з голкіпером. Однак її гравці до останнього йшли вперед, прагнучи домогтися успіху. На щастя, їм цього не вдалося, хоча двічі стійка воріт зіграла за команду Косенка. Але, повторимося, щастить найсильнішому.

Україна впевнено виграла матч і вперше в історії завоювала бронзу, ставши призером чемпіонату світу.