Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Молодіжні турніри
| Оновлено 21 вересня 2024, 06:07
435
0

БЄЛІК: «У перемогу Шахтаря U-19 над Болоньєю U-19 вкладено багато праці»

Головний тренер «Шахтаря» U-19 прокоментував перемогу в 1-му турі ЮЛУ

| Оновлено 21 вересня 2024, 06:07
435
0
БЄЛІК: «У перемогу Шахтаря U-19 над Болоньєю U-19 вкладено багато праці»
ФК Шахтар. Олексій Бєлік

Головний тренер «Шахтаря» U-19 Олексій Бєлік прокоментував перемогу над «Болоньєю» U-19 (4:3) в 1-му турі Юнацької ліги УЄФА.

– Вітаємо з важливою перемогою над «Болоньєю» U-19 та вдалим стартом у Юнацькій лізі УЄФА! Яким є підсумок зустрічі?

– Важлива перемога, адже в кожних змаганнях починати з успіху – важливо. У Юнацькій лізі УЄФА простих перемог немає, і якщо судити за перебігом гри, то перемога над «Болоньєю» U-19 була справді особливою. Тяжко описати наші відчуття. Попри всі нюанси, спричинені погодними умовами та перенесенням матчу, ми добре розпочали й забили швидкий м’яч. Але, як часто буває, після цього ми дещо заспокоїлися і дозволили супернику повернутися в гру, що призвело до пропущеного гола. Проте згодом нам вдалося знову повести в рахунку.

По перерві нічого не передбачало проблем, адже в першій половині ми діяли активніше та краще володіли м’ячем. Утім у другому таймі суперник скористався своєю перевагою в габаритах, і ми повинні були нейтралізувати це, концентруючись на кожному епізоді. Подекуди ми втрачали цю концентрацію і дали можливість супернику вийти вперед. Дійсно, команда продемонструвала характер. До поєдинку ми підійшли лише з одним коротким тренуванням, а після зупинки матчу також не мали заняття та весь день чекали на рішення щодо продовження гри, що ускладнювало підготовку. Проте все, що напрацювали раніше, ми реалізували на полі й загалом діяли краще за суперника.

Наприкінці матчу дещо втомилися, але все ж мали змогу збільшити рахунок, якби реалізували свої моменти. Та це юнацький футбол, інколи бракує концентрації як в атаці, так і в захисті. Однак ми використовували свої навички та в цілому виглядали сильніше. Хочу привітати підопічних з яскравою перемогою, але ми не маємо зупинятися і розслаблятися, щоб не змарнувати цей результат. У перемогу вкладено багато праці, як на зборах, так і в чемпіонаті, і це приносить результат. Сподіваюся, хлопці серйозно поставляться до наступного матчу, адже попереду складна дорога й зустріч із непростим суперником у чемпіонаті.

– «Шахтар» U-19 протягом зустрічі кілька разів зрівнював рахунок та виходив уперед, і наприкінці матчу було помітно, як футболісти щосили йшли вперед. Чи можна вважати, що гравці продемонстрували «шахтарський» характер?

– Я задоволений діями своїх підопічних – вони дійсно продемонстрували характер. Проте є моменти, над якими слід працювати, щоб ми виглядали іще краще. Особливо хочу відзначити роботу кожного члена тренерського штабу. Коли матч проходить під великим тиском і ти розумієш, що ще хвилину тому перемагав, а за мить ситуація змінюється, потрібні швидкі рішення. Через емоції важко зберігати концентрацію, тому дуже вдячний асистентам за допомогу. Протягом гри ми діяли гнучко й застосували дві тактичні схеми, які зрештою дали позитивний результат. Щодо замін у перерві, ми спокійно обговорили ситуацію і вирішили, що Галонського слід було замінити на початку другої половини через жовту картку. Ми боялися залишитися в меншості. Перебудувавшись, випустили Трифаненка, який забив наприкінці гри, тому підказки від асистентів були дуже доречними.

– Доволі незвично бачити Стрільчука й Галонського на флангах атаки. Що стало причиною їхньої появи на позиціях вінгерів?

– Це пов’язано з тим, що ми – гнучка команда, яка намагається розвивати футболістів з огляду не лише на індивідуальні навички, а й тактичну гнучкість, щоб гравці знали, як діяти за різних обставин. Звісно, схема 4–3–3 є ефективною, проте футбол постійно розвивається. Якщо подивитися на топові команди, такі як «Манчестер Сіті», «Баєр» або «Аталанта», яка є нашим наступним суперником, можна помітити, що вони часто використовують трьох центральних захисників. Прагнемо надати футболістам якомога більше навичок, щоб вони були гнучкими і знали, як діяти за різних тактичних схем, адже в майбутньому їм доведеться перейти до дорослого футболу. Ми використали Галонського й Дрозда на фланзі як гравців, що активно діють по всій бровці, а Стрільчука разом із Цукановим – як фальшивих вінгерів, які працюють на півфланзі, звільняючи зони для своїх партнерів.

– Попереду складна дорога та важлива зустріч у юнацькій першості України з «Оболонню». Чи встигне команда підготуватися до матчу і чи слід очікувати ротацію складу?

– Ми завжди використовуємо ротацію, адже знаходимося в юнацькій команді і футболісти повинні отримувати ігровий час. Щодо підготовки, то не хочеться робити прогнозів, тому що попереду на нас чекає тривала і складна дорога. Якщо не виникне жодних затримок, у нас буде два дні: перший – втягувальний, другий – для цілеспрямованої підготовки до суперника. У команді здорова конкуренція, і ми намагаємося надати можливість грати всім.

Оцініть матеріал
(4)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.