Україна програла в овертаймі фінал із голболу на Паралімпіаді-2024

Українці здобули срібло – першу паралімпійську медаль з голболу в історії

699
0
IBSA Goalball

Збірна України здобула першу паралімпійську медаль з голболу в історії – срібло чоловічого турніру,

Синьо-жовта команда зазнала поразки від Японії (2:3) у фіналі Паралімпіди-2024 у Парижі, який відбувся 5 вересня.

На своєму другому в історії розіграші Паралімпіади в голболі українці вперше пробилися до плей-оф з двома перемогами в груповому раунді. У матчах на виліт команда Федора Дубровіна обіграла Іран (6:3) та чинних чемпіонів з Бразилії (6:4).

У фіналі Україні вдруге на турнірі випало зіграти з японцями. Результативний матч між командами в груповому раунді завершився мінімальною перемогою синьо-жовтих (9:8).

У фіналі Паралімпіади-2024 в голболі до кінця третьої хвилини матчу українці поступалися з різницею у два м'ячі – з різницею в 27 секунд відзначилися Казуя Канеко і Коджі Міяджікі. Збірній України вдалося відігратися до перерви. Антон Стрельчик скоротив відставання після чотирьох хвилин зустрічі, а Василь Олійник закинув другий м'яч синьо-жовтих за 03:42 до кінця тайму.

На четвертій хвилині другого тайму Юто Сано вдруге вивів Японію вперед. Українці відповіли за дві хвилини до кінця матчу – Стрельчик оформив дубль та перевів зустріч на овертайм. Золотий гол японці організували наприкінці першої додаткової 3-хвилинки – дубль Юто Сано приніс команді медалі найвищого гатунку. Україна закінчує змагання з першою в історії нагородою – сріблом.

Україна закінчила турнір з голболу на Паралімпіаді-2024 із першою в історії нагородою – сріблом.