Бразилія переможена. Збірна України з голболу вийшла до фіналу Паралімпіади

Українська команда у півфіналі у Парижі обіграла збірну Бразилії

1644
0
IBSA Goalball

Збірна України з голболу вперше зіграє у фіналі Паралімпійських ігор. У результативному півфіналі в Парижі чоловіча синьо-жовта команда 4 вересня перемогла Бразилію (6:4).

Бразильці виступають у Франції в статусі чинних чемпіонів й досі не поступалися на Паралімпіаді-2024 – лише один поєдинок звели до нічиєї (в груповому раунді з Іраном – 7:7).

Українці напередодні відсвяткували історичну, першу перемогу в плей-оф Паралімпійських ігор, на заключних хвилинах вирвавши путівку до півфіналу в матчі з Іраном (6:3).

У матчі проти Бразилії синьо-жовті першими повели в рахунку. На старті першої 12-хвилинки м'яч закинув Антон Стрельчик. Чинні чемпіони відповіли за лічені секунди й відновили паритет голом Жоземарсіо Соузи (1:1). До кінця тайму команди знову обмінялися голами, а згодом Україна завдяки дублю Василя Олійника вийшла на другу 12-хвилинку лідером (3:2).

До кінця матчу 28-річний Василь Олійник відзначився ще тричі. За нічийного рахунку 4:4 саме його дубль приніс синьо-жовтим історичну перемогу – 6:4.

Суперником українців у фіналі за золото стане Японія або Китай, чий півфінальний матч стартує о 19:00 за київським часом. Вирішальний матч турніру відбудеться 5 вересня о 20:30 за київським часом.

Україна вперше була представлена в чоловічому турнірі з голболу на Паралімпійських іграх 2020 – тоді синьо-жовті посіли 7-ме місце.