Світовий рекорд. Яровий став паралімпійським чемпіоном у штовханні ядра

Українець Максим Коваль у цій дисципліні завоював бронзову медаль

1891
0

Український легкоатлет Олександр Яровий приніс Україні 4-те золото Паралімпіади-2024 у легкій атлетиці. Він виграв змагання зі штовхання ядра у класі F20, встановивши світовий рекорд. Інший українець Максим Коваль у цій дисципліні здобув бронзу.

Париж-2024 – друга Паралімпіада у кар'єрі як Ярового, так і Коваля. На минулих Іграх у Токіо спортсмени фінішували на першій та другій сходинках п'єдесталу, а Максим Коваль також встановив паралімпійський рекорд – 17.34 метра.

На змаганнях у Франції обидва українці стартували відразу з фінальних змагань. Кожен з легкоатлетів виконав по шість спроб. Так, для Коваля найуспішнішою стала друга: спортсмен штовхнув ядро на 16.99 метра та виборов третю позицію. Олександр Яровий же показав свій найкращий результат під час 4-ї спроби – 17.61 метра. Це новий світовий рекорд у штовханні ядра серед спортсменів цього класу.

Максим Коваль, попри здобуту бронзову нагороду, засмутився, що не зумів захистити звання паралімпійського чемпіона:

«Емоції – більше негативні, ніж позитивні. Розраховував на більше, тож маємо те, що маємо. Що завадило? Лише я сам собі. Тиску не було жодного. Виступив так – на жаль, хотілося б краще. Мотивація залишається, будемо працювати над покращенням результату».

Олександр Яровий залишився задоволений виступом. За шість спроб у фіналі українець двічі покращив світовий рекорд Коваля, встановлений у 2023 році на змаганнях у Франції – у четвертій та шостій спробах. Спортсмен зазначив, що цілком очікував від себе такого результату:

«Дуже великі емоції, дуже цього хотів. Хотів стати першим, і мені це вдалося. Перші спроби робив не дуже потужні, а такі, щоб залишитися у секторі. А потім треба було брати ситуацію у свої руки та перемагати. Щось зійшлося, що я переміг, задоволений цим.

Двічі побив світовий рекорд? Очікував такого від себе і хотів цього дуже сильно. Скільки змагань вже програвав, але йшов далі, не зупинявся, і дійшов до цього. Я це зробив. Ще у Токіо казав, що приїду у Париж за золотом і це зробив.

Найбільше перемозі допоміг тренер, сила духу, яку показав під час виступу, та підтримка рідних. Чому після виступу в фіналі тримався за руку? Із ліктем усе гаразд».