40 медалей. Шуляр виграла золото Паралімпіади у бігу на 400 метрів

Юлія оновила персональний рекорд, пробігши дистанцію за 55.16 сек

2580
0
Getty Images/Global Images Ukraine. Юлія Шуляр

Збірна України вже має 40 медалей на Паралімпійських іграх 2024.

27-річна спортсменка Юлія Шуляр виграла золоту нагороду на дистанції 400 метрів у класі T12.

Шуляр пройшла до фіналу за результатами кваліфікації. У своєму забігу українська бігунка показала другий результат, поступившись представниці Індії Діпті Джеванджі. Час українки (56.49) став для неї рекордом сезону, але виявився лише 5-м за підсумками всієї кваліфікації.

Проте у фіналі Шуляр змогла випередити всіх своїх суперниць. І навіть оновити особистий рекорд: на фініші вона показала час 55.16 секунд, випередивши представницю Туреччини Айсел Ондер лише на 0.07 секунд.

Юлія Шуляр: «Дуже захоплюючі емоції. Задоволена, що я перша. У кваліфікації був більш економ-режим, а у фіналі виклалася на 100%. Для мене кожна медаль, навіть якби я була другою чи третьою – навіть не знаю, як сказати. Дуже задоволена. Так подзвонила у дзвін після перемоги, що весь стадіон злякався».

Це перша золота медаль у кар'єрі Шуляр на Паралімпійських іграх. Перед цим вона стала срібним призером на 400-метрівці на попередніх Іграх у Токіо.
Загалом для Шуляр це перше золото у кар'єрі на рівні великих змагань. На двох чемпіонатах світу українка двічі фінішувала другою. Збірна України має 40 медалей на Паралімпіаді-2024, 10 з них – у легкій атлетиці.