ФОТО. Шенгур і Трусов взяли золото та срібло на Паралімпіаді у плаванні

Українські спортсмени зробили переможний дубль на дистанції 100 м на спині

372
0

Українські плавці Юрій Шенгур та Андрій Трусов здобули подвійний подіум у плаванні на дистанції 100 метрів на спині у класі S7, виборовши золото та срібло відповідно.

На Паралімпіаді-2024 на дистанції 100 метрів на спині Україну представили три плавці: 24-річний Андрій Трусов, 30-річний Євгеній Богодайко та 21-річний Юрій Шенгур. Усі три українці вже брали участь у запливах у Парижі-2024: Трусов завоював вже два срібла, а Богодайко здобув дві бронзи. А Шенгур, який виступає на свій першій Паралімпіаді в кар'єрі, досі не здобував медалей.

Шенгур кваліфікувався у фінал з першого місця, показавши результат 1.09.32. Трусов став четвертим у відборі, а Богодайко у загальному заліку посів 7-ме місце.

У вирішальному запливі Юрій не зміг покращити свій результат – фінішував за 1:09.51, й цього вистачило, щоб завоювати перше золото Паралімпійських ігор. Натомість Трусов покращив час на понад 4 секунди та виборов срібло. На перших 50 метрах у фіналі Богодайко йшов третім, але не зумів втримати позицію та став шостим у заліку.

Юрій Шенгур: «Перше золото Паралімпіади? Перший – доволі неочікувано, але дуже цьому радий. Мабуть, вдалося дуже добре налаштуватися.

Вранці був приліт по Полтаві, дуже багато загиблих та поранених. Це трішки збило вранці, але й прийшов у себе. Нормально. На щастя, в усіх моїх знайомих все гаразд, ніхто не постраждав. Побачив ці новини, але намагався про них не думати.

Що означає паралімпійська медаль? Я дуже радий, але ще є одна дистанція, яка з великим шансом може бути медальною. Поки ще не слід розслаблятися, треба працювати».