На вагу золота. Ботурчук стала бронзовим призером Паралімпійських ігор

Українську спортсменку в бігу на 400 м супроводжував Микита Барабанов

381
0
Getty Images/Global Images Ukraine. Микита Барабанов та Ольга Ботурчук

Українська легкоатлетка Оксана Ботурчук стала бронзовим призером Паралімпійських ігор у бігу на 400 метрів. У фінальному забігу вона разом з гайдом Микитою Барабановим фінішувала третьою в класі Т12.

Завдяки бронзі на 400 м Ботурчук здобула 11-ту медаль у кар'єрі на Паралімпіадах. І оновила національний рекорд у легкій атлетиці за кількістю нагород – перед цим його ділила з іншим легкоатлетом, Віктором Павликом.

Для потрапляння у фінал Ботурчук повинна була подолати кваліфікацію та півфінал. Після переможного забігу у кваліфікації Ботурчук зуміла відібратися до фіналу лише завдяки найкращому часу в півфінальному забігу, де поступилася кубинці Омарі Дюран Еліас.

У фіналі українка поступилася кубинці, а також представниці Ірану Агар Сафарзаде Гахдеріяні – єдиній спортсменці, яка змагалася за медалі без гайда. Однак Ботурчук зуміла випередити колумбійку Алехандру-Паолу Перес Лопес та вибороти бронзову нагороду, показавши на фініші результат 55.67 секунд – найкращий час у сезоні.

Оксана Ботурчук: «Бігла, неначе останній раз у житті. Було в мене три поспіль Паралімпіади срібна медаль на цій дистанції, була віце-чемпіонкою. А зараз ця бронза – на вагу золота. Нелегко вона далася, але я думаю, що нам вдалося показати результат, на який ми бути готові».

Це 11-та медаль у кар'єрі Ботурчук на Паралімпійських іграх. Першу нагороду українка здобула ще на Іграх у Пекіні у 2008 році – золото у забігу на 100 м.

Ботурчук стала найуспішнішою українською легкоатлеткою в історії на Паралімпіадах. Перед цим вона ділила перше місце за кількістю нагород з Віктором Павликом (по 10). При цьому і Павлик, і Ботурчук можуть збільшити свої медальні здобутки на Іграх – Оксана ще відбиратиметься до фіналу у забігу на 100 м.

Це п'ята поспіль Паралімпіада, яку Ботурчук закінчує з нагородою і четверта поспіль, коли вона була у топ-3 на 400 м (у Лондоні-2012, Ріо-2016 та Токіо-2020 здобула срібло). Це 9-та медаль України на Паралімпіаді у Парижі в легкій атлетиці.