Тріумф у Португалії. Україна переграла чемпіонів світу та Європи з футзалу

Збірна України набрала 9 очок з 9 та виграла міжнародний турнір

8814
9
Setanta Sports

Збірна України з футзалу виграла міжнародний турнір чотирьох команд у Португалії.

Увечері 25 серпня у 3-му турі зустрічалися збірні Португалії та України.

Усі найяскравіші моменти матчу доступні в режимі LIVE в Telegram Sport.ua

У вирішальному матчі за перше місце збірна України впевнено переграла команду Португалії (6:3), яка є чинним чемпіоном світу (2021) та Європи (2018, 2022).

Подробиці перебігу подій від прес-служби УАФ:

Португальці на початку матчу створили більше небезпечних моментів, але синьо-жовті також регулярно відповідали. В одній із таких атак на 7-й хвилині Мельник протягнув м’яч уперед і переграв кіпера суперників, відкривши рахунок.

На 12-й хвилині Шотурма пробив з ауту, а голкіпер зачепив м’яч, тому гол було зараховано. До речі, капітан проводив свій 100-й за ліком поєдинок за збірну України. Українська команда перебрала фолів, тож португальці заробили дабл-пенальті, але Сухов відбив удар Бруну Коелью.

Господарі продовжили тиснути, але забили українці. Шотурма знову підловив голкіпера суперників, цього разу ударом із кутового. До перерви португальці заробили ще один дабл-пенальті, але Сухов не дав себе переграти тепер уже Андре Коелью. Українська збірна могла піти на антракт ще й із більшою перевагою в рахунку.

У другому таймі господарі кинулися відігруватися, і на 27-й хвилині Сесіліу після подачі з кутового скоротив відставання. Проте невдовзі українці забили вчетверте – Чернявський красивим ударом головою в падінні замкнув передачу Сухова. Затим дубль оформив Сесіліу, завершивши розіграш стандарту. Проте вже за мить забила збірна України, коли Швед після кутового вдало зіграв на добиванні.

На 36-й хвилині синьо-жовті продовжили свій кураж – цього разу м’яч у сітку відправив Микитюк. Португальці зуміли забити втретє, але врятувати матч не мали шансів. Отож, 6:3 на користь збірної України, яка обіграла чинного чемпіона Європи та світу, заодно перемігши на міжнародному турнірі в Португалії.

Раніше в першому турі синьо-жовта команда відвантажила 4 м'ячі у ворота Коста-Ріки (4:0), а збірна Куби розгромно поступилася команді Португалії (0:9). У матчі 2-го туру збірна України не залишила жодних шансів команді Куби (7:0), а Португалія обіграла Коста-Ріку (6:1).

Збірна України набрала 9 очок з 9 та виграла міжнародний турнір, випередивши команди Португалії (6 пунктів), Коста-Ріки (3) та Куби (0).

Синьо-жовта команда Олександра Косенка готується до фінального турніру чемпіонату світу 2024, який з 14 вересня по 6 жовтня відбудеться в Узбекистані. Перед цим збірна України здійснить переліт до Боснії та Герцеговини, де зіграє ще два товариські матчі (28 серпня з Боснією та 30 серпня з Лівією).

20:00. Португалія – Україна – 3:6

Голи: Сесіліу, 27, 35, Роша, 37 – Мельник, 7, Коррея, 13 (автогол), Шотурма, 16, Чернявський, 30, Швед, 35, Микитюк, 36.

Нереалізовані дабл-пенальті: Б. Коелью, 13, А. Коелью, 16 (Португалія)

Україна: Сухов – Швед, Микитюк, Чернявський, Шотурма; Ципун, Мельник, Семенченко, Педяш, Корсун, Жук, Зварич, Фаренюк, Абакшин.

Підсумкова таблиця

Склад збірної України з футзалу

Воротарі: Юрій Савенко (Аврора Київ), Олександр Сухов (ХІТ Київ), Кирило Ципун (П'яст, Польща), Олександр Сіріцький (Ураган Івано-Франківськ).

Польові гравці: Ігор Корсун (без клубу), Петро Шотурма (Ураган Івано-Франківськ), Євгеній Жук, Андрій Мельник, Даниіл Абакшин, Ігор Чернявський, Олександр Педяш (усі – ХІТ Київ), Микола Микитюк (Кордоба, Іспанія), Ростислав Семенченко (Аврора Київ), Михайло Зварич (Енергія Львів), Назар Швед, Артем Фаренюк (обидва – Євробус, Польща).

Видео голів та огляд матчу: Португалія – Україна

Відеозапис матчу: Португалія – Україна