| Оновлено 24 липня 2024, 00:35
12116
115

Непристойний рахунок. Динамо знищило Партизан у першій грі

Команда Шовковського пропустила першою, але потім розібрала суперників на запчастини

12116
115
ФК Динамо Київ

Оскільки київське «Динамо» за підсумками минулого розіграшу української Прем’єр-ліги вибороло собі місце в кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА, то офіційна частина сезону для команди Олександра Шовковського розпочиналась раніше за інших. Відповідно, й підготовчі збори столичного колективу мали дуже стислі терміни та незначну кількість товариських поєдинків.

Усе – заради того, аби бути готовими протистояти сербському «Партизану» в другому раунді відбору до головного єврокубка. Перша частина дуелі для киян відбувалась у польському місті Люблін, якому випала можливість приймати матчі найвищого ґатунку й відповідного рівня напруги.

Останньому моменту, напевно, навіть надавалось аж занадто багато уваги перед протистоянням, бо навіть тоді, коли футболісти вже були на полі, щодо політичних аспектів тільки й було розмов. А тим часом багато хто міг і не помітити, що всі ігрові моменти, які Шовковський награвав на зборах, кудись зникли на користь більш досвідченої групи виконавців у стартовому складі.

Серби вийшли на гру зарядженими – це було помітно одразу, бо вони, неначе ті шуліки, накидались на кожен спірний м’яч. Німецький арбітр Крістіан Дінгерт вчасно взяв гру під контроль, тож потенційної вакханалії «Партизану» влаштувати так і не вдалось, та й кияни не повелись на провокації, що також було не менш важливим чинником.

А суто в футбольних аспектах питань щодо сильнішого якось і не виникало. До 20 хвилини, коли всі несподівано дізнались, що на грі присутній VAR, який організатори ховали, як могли, але раптово він знадобився арбітру, коли той переглядав епізод поміж Караваєвим та Калулу на правому фланзі штрафного «Динамо». Рішення про пенальті було цілком справедливим після того зіткнення, а Сальданья ударом у центр воріт відкрив рахунок.

Відкрив - то й відкрив – перевага все одно зберігалась на користь українського колективу за динамікою, тож було лише питанням часу, коли команда Шовковського нарешті дасть раду своїм спробам завершення. Наприкінці першого тайму «біло-сині» влаштували справжній фурор біля чужих воріт, і ті 0:1 за якихось шість хвилин перетворились на 3:1 за допомоги Шапаренка, Бражка та Караваєва.

Відповідно, й настрій у всіх присутніх змінився на повністю протилежний. «Динамо» в другій половині матчу варто було просто не наробити помилок позаду, до чого були передумови до перерви. Але команда Шовковського зробила навіть більше – пішла й оформила ще й четвертий гол, який значно знизив рівень напруги. Сольний прохід Кабаєва через центральну зону із дальнім ударом у лівий нижній кут цьому дуже допоміг.

Звичайно, без пригод навіть за таких умов український клуб не обійшовся й пропустив на 66 хвилині другий гол від Сальданьї, бо просто недбало зіграли захисники під час звичайної подачі з правого флангу. З’явилась навіть якась інтрига в цій дуелі знову. Але ненадовго, бо Попов та Піхальонок добили опонентів своїми пізніми голами. Та й варіантів перед матчем-відповіддю 31 серпня явно поменшало.

Ліги чемпіонів УЄФА. Кваліфікація. Другий раунд. Перший матч.

«Динамо» Київ – «Партизан» - 6:2

Голи: Шапаренко, 40, Бражко, 42, Караваєв, 45+1, Кабаєв, 55, Попов, 83, Піхальонок, 90+2 – Сальданья, 22 (пен.), 66

Попередження: Бражко, 47 – Сальданья, 1, де Медіна, 11, Арріага, 81

«Динамо» Київ: Бущан – Вівчаренко, Попов, Дячук, Караваєв (Малиш, 46) – Шапаренко (Лонвейк, 87), Бражко (Андрієвський, 86), Буяльський (Піхальонок, 46) – Кабаєв, Ванат, Ярмоленко (Волошин, 69).

«Партизан»: А. Йованович – Антич, Муякич, Маркович, де Медіна (Філіпович, 60) – Захід (Натхо, 59), Го (Щекич, 46), Арріага – Калулу (Тріфунович, 77), Сальданья, Ксандер (Ібрагім, 60).

Арбітр: Крістіан Дінгерт (Талліхтенберг, Німеччина).

Стадіон: «Арена Люблін» (Люблін, Польща).

Удари (у площину): 22 (9) – 4 (4)
Кутові: 6 – 0
Офсайди: 0 – 1.