Вольовий крок у півфінал. Збірна Нідерландів здолала Туреччину
Команда Рональда Кумана вийшла до 1/2 фіналу
Чвертьфінальна стадія чемпіонату Європи-2024 блискавично промайнула перед нашими очима за останні два дні, і за підсумком матчу на берлінському «Олімпіаштадіоні» ми мали сформувати остаточний вигляд майбутніх півфінальних пар. Збірній Англії тільки й залишалось робити, що чекати на той момент, коли Нідерланди та Туреччина визначать сильнішого поміж собою.
Очевидно, це мала б бути дуже запекла дуель, бо навіть на трибунах протистояння помаранчевого та біло-червоного морів було достатньо гарячим для того, аби справляти враження на нейтрального глядача. На полі ж команди Рональда Кумана та Вінченцо Монтелли лише в першому таймі намагались справити враження, що прагнуть зіграти в гросмейстерський футбол.
Але чим далі заходила ця гра, тим ця уявна рівновага все частіше порушувалась. «Ораньє», окрім моменту Депая на перших хвилинах, мало що вдавалось створити попереду, тож зрештою вони почали втрачати контроль над грою, що майже одразу призвело до поганих для команди Кумана наслідків. Туреччина відкрила рахунок на 35 хвилині, коли Гюлер із правого флангу штрафного виконав подачу на дальню стійку на голову Акайдіну.
Хто пильно стежить за перебігом турніру в Німеччині, той мав знати, що подібний сценарій розвитку подій – фірмова турецька фішка, і в подальшому «місячні зірки» намагаються захопити контроль над грою, навіть незважаючи на гру другим номером. Проти Нідерландів подібне відтворити не вдалось, бо Куман цього разу вчасно відреагував заміною.
На другий тайм на полі з’явився нападник Веггорст, і «ораньє» перейшли на тактику суцільних передач із флангів. Виглядало це доволі простим тактичним рішенням, проте знову виявилось напрочуд ефективним. Мало що вдавалось зробити попереду команді Монтелли після перерви, окрім епізодів із традиційно небезпечними стандартами, і зрештою Нідерланди відігрались.
Так само, після подачі кутового, який на 71 хвилині розіграв із Схаутеном Депай, а потім виклав навіс із правого флангу на голову де Врею до центру штрафного. І вже за п’ять хвилин через той самий бік поля пройшов простріл Думфріса на дальню стійку, де захисник Мюлдюр незграбним рухом зрізав м’яч у сітку власних воріт.
Для Туреччини подібний розвиток подій був одночасно й шоком, і стимулом активно грати попереду наприкінці зустрічі. Монтелла кинув до бою всіх, хто був у нього в обоймі із акцентом на атаку, і навряд чи б «місячні зірки» витримали потенційний овертайм у такому надзвичайно атакувальному складі. Проте про додатковий час ми так і не говорили в цій грі, бо Вербрюгген та одного разу ван де Вен унеможливили потенційну нічию. А отже, в півфіналі проти Англії гратимуть саме Нідерланди.
Чемпіонат Європи. 1/4 фіналу.
Нідерланди – Туреччина – 2:1
Голи: де Врей (70), Мюльдюр (76, автогол) – Акайдин (35)
Попередження: Сімонс (30), Аке (55), Ван Дейк (64), Вегхорст (90+6) – Тосун (90+3)
Вилучення: Йилдирим, 90+6 (за межами поля, неспортивна поведінка)
Нідерланди: Вербрюгген, ван Дейк, Аке (ван де Вен, 73), де Врей, Думфріс, Схаутен, Рейндерс (Веєрман, 73), Сімонс (Зіркзеє, 87), Гакпо, Депай (Фрімпонг, 87), Бергвейн (Вегхорст, 46).
Туреччина: Гюнок, Мюльдюр (Челік, 82), Акайдин (Тосун, 82), Бардакджі, Кадиоглу, Айхан (Киличсой, 89), Озджан (Йокушлу, 77), Гюлер, Чалханоглу, Йилдиз (Актюркоглу, 77), Йилмаз.
Арбітр: Клеман Тюрпен (Франція)
Стадіон «Олімпіаштадіон» (Берлін, Німеччина)
Події матчу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Енцо Фернандес може продовжити кар'єру в Іспанії
Антуан Семеньо може стати заміною Мохамеда Салаха
Читается скорее финал Франция Англия, чем Испания Нидерланды. А для разнообразия хотелось бы второго.