Нервово, але переможно. Швейцарія стартувала на Євро з виграшу у Угорщини

Команда Мурата Якіна провела неоднозначний поєдинок

5701
9

Матч команди розпочали без розкачки та прелюдій. Уже на 2-й хвилині Айбішер після пасу від Джаки опинився на хорошій ударній позиції у штрафному угорців, але перед цим потрапив в офсайдну пастку. Підопічні Марко Россі відповіли поганим ударом від Саллаї – вище. А за дві хвилини альпійці з першого по-справжньому небезпечного моменту забили, і підготувалися вони до свого голу ґрунтовно.

Гравці збірної Швейцарії зробили 22 передачі, поки м'яч у результаті не опинився у Дуа, який впевнено переграв Гулачі. Втім, спочатку радість швейцарців була перервана помічником арбітра, який зафіксував офсайд. Але ВАР зробив усе, щоб справедливість взяла гору – збірна Швейцарії забила чистий гол. 0:1!

Угорці, опинившись у ролі наздоганяючих, сильно сторопіли, і на 20-й хвилині дивом не пропустили вдруге. Їм явно пробачив Варгас, коли метрів з 10 пробив точно в плече Гулачі, а не повз нього і в ціль.

Після цього гравці угорської команди потроху прийшли до тями і моментами навіть стали перехоплювати ініціативу. Втім, до створення реальних загроз воротам Зоммера справа у них не доходила. Гра котилася до перерви, але на останніх хвилинах першого тайму швейцарці ніби прокинулися - помітно активізувалися, включилися в контргру і на останній хвилині першого тайму вдруге досягли успіху. Айбішер ідеально приклався з-за меж штрафного майданчика до м'яча і спрямував його точно в правий нижній кут. 0:2 – Швейцарія зробила серйозну заявку на перемогу в матчі з усіма наслідками від цього.

Угорці мали відновити гру після перерви активно, але на перших хвилинах другого тайму вони ледь не пропустили ще раз від Дуа – врятував Гулачі. Голкіпер врятував свою збірну і на 54-й хвилині, коли з меж штрафного небезпечно пробивав Варгас.

Лише на 63-й хвилині угорці створили перший небезпечний момент після відпочинку - Варга не влучив у площину воріт, пробивши головою. Утім, за три хвилини нападник виправився, проявивши своє гольове чуття у всій красі. 1:2!

Гол Варги окрилив футболістів збірної Угорщини. Під натиском їхньої атаки швейцарці стали крок за кроком розсипатися. В атмосфері матчу запахло камбеком і дуже реальним. Угорці на куражі йшли вперед і, часом, великими силами. На жаль, підопічним Россі не щастило лише перед самим завершенням атак – вони грали без останнього грамотного пасу. І в підсумку угорські футболісти за ставку на атаку поплатилися, коли на третій компенсованій хвилині Емболо втретє вразив воріт Гулачі і приніс Швейцарії перемогу з рахунком 3:1.

Євро-2024. Група А. 1-й тур

Угорщина – Швейцарія – 1:3

Варга, 66 – Дуа, 12, Айбішер, 45, Емболо, 90+3

Салаї, 69, Фіола, 87 – Відмар, 5, Фройлер, 59

Угорщина: Гулачі – Ланг (Болла, 46), Орбан, Фіола, Салаї (Дардаї, 79), Керкез (Адам, 79), Надь (Кляйнхайслер, 67), Собослаї, Саллаї, Шефер, Варга.

Швейцарія: Зоммер – Відмер (Стергіу, 68), Аканжи, Шер, Родрігес, Фройлер (Сієрро, 86), Джака, Айбішер, Ндоє (Рідер, 86), Дуа (Амдуні, 68), Варгас (Емболо, 74).

Арбітр: Славко Вінціч (Словенія).

Стадіон: «Райн Енергі» (Кельн).

УГОРЩИНА – ШВЕЙЦАРІЯ. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Події матчу

90’ +3
ГОЛ ! М'яч забив Брель Емболо (Швейцарія).
66’
ГОЛ ! М'яч забив Барнабаш Варга (Угорщина).
45’
ГОЛ ! М'яч забив Мішель Ебішер (Швейцарія).
12’
ГОЛ ! М'яч забив Квадво Дуа (Швейцарія).
(40)

Аналітики помітно знизили шанси України на вихід до плей-оф Євро-2024
Футбол | 19 червня 2024, 18:56 9

Команда Сергія Реброва – абсолютний аутсайдер своєї групи після стартової поразки

Євро-2024: календар, результати, таблиці, анонси, трансляції
Футбол | 19 червня 2024, 07:01 15