| Оновлено 19 травня 2024, 20:36
8314
60

Експерименти на межі. Динамо в Києві здолало Кривбас

Шовковський вирішив зіграти в п'ять захисників, але за тайм відмовився від власної ідеї

8314
60
УПЛ

Сезон української Прем’єр-ліги добігає свого завершення, тому з початком двадцять дев’ятого туру ми вже можемо підбивати певні підсумки цього футбольного року. Для певних команд це можна було робити ще тиждень тому, бо їм удалось зафіксувати свої остаточні позиції в турнірній таблиці, тож доки решта клубів очікували на свій шалений графік неділі, київське «Динамо» та криворізький «Кривбас» у столиці вирішували, хто краще в особистій дуелі – друга чи третя команда чемпіонату.

І оскільки турнірного значення матч не мав жодного, то тренери мали можливість запропонувати від себе якісь цікаві ідеї, на які не наважились би за інших обставин. Юрій Вернидуб, наприклад, випустив воротаря-дебютанта УПЛ Богдана Хому, який дочекався свого шансу. А ось Олександр Шовковський пішов ще далі – зламав звичну тактичну схему й вирішив зіграти в п’ять захисників.

Щоправда, тренер «Динамо» з таким задумом протримався недовго – уже з перших хвилин помітні були проблеми в обороні киян, бо гравці банально не могли розібратись, хто й за яку зону відповідає. Через це доводилось атаці працювати більш ударними темпами й саме за рахунок цього господарі й сформували достатню перевагу.

Уже на сьомій хвилині рахунок був 2:0 на користь «Динамо». Це стало можливим через призначення пенальті за фол проти Ярмоленка від Стецькова на лівій межі власного штрафного, який потім реалізував Ванат, а також сольному ривку Шапаренка до лівого флангу штрафного із завершальним ударом у лівий кут. На мить здалось, що хаос у обороні «Кривбаса» значно більший за потенційні негаразди в суперників.

Однак так тільки здавалось на перший погляд. Надалі «Динамо» багато чого дозволяло робити гостям на власній половині, і зрештою догралось до пропущеного м’яча на 19 хвилині, коли подачу з правого флангу від Бандейри головою на дальній завершив Твердохліб. Подібний розіграш не був унікальним і ледь не щоразу викликав проблеми в захисту киян. Але суперники знову не впорались із реалізацією моментів, про що Вернидуб казав неодноразово.

У другому таймі Шовковський відмовився від своїх ідей та повернувся до класичного розташування. Воно й на краще, бо суперники одразу побігли вперед атакувати й ледь не забили. Бущану довелось тягнути удар через себе від Прінса, після чого «Кривбас» залишався з м’ячем на чужій половині, але оскільки господарі вже не помилялись так красномовно, то й створити більше нагод футболісти Вернидуба не змогли.

«Динамо» ж, навпаки, знову ввімкнулось до атаки під фінальний свисток і ледь не оформило значно більшу перевагу. Але обмежилось лише голом Дубінчака з передачі Волошина під порожні ворота. Проте на 81 хвилині суперники вже були заклопотані останнім матчем проти закарпатського «Миная» на власному полі. «Біло-сині» ж готуватимуться до виїзду до львівського «Руха».

Наші оцінки:

«Динамо» Київ (заміни): Буяльський – 6,5, Волошин – 6,5, Шепелєв – 6,0, Біловар – 6,0, Андрієвський – 6,0.

«Кривбас» (заміни): Прінс – 6,5, Вілівальд – 6,0, Шевченко – б/о, Понєдєльник – б/о, Татарков – б/о.