Іван БАЛАН: «У фіналі Кубка України вболіватиму за Ворсклу»
Колишній тренер полтавчан поділився очікуваннями від фіналу
![Іван БАЛАН: «У фіналі Кубка України вболіватиму за Ворсклу»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/19/orig_683923.jpg)
У напрочуд насиченій тренерській кар’єрі українського фахівця Івана Балана було чимало знакових подій. Одна з них – виграш Кубка України з полтавською «Ворсклою» за підсумками сезону-2008/09, коли у фіналі розіграшу був обіграний донецький «Шахтар» – 1:0. Балан був тоді асистентом головного тренера ворсклян Миколи Павлова, з яким до і після роботи у Полтаві працював у Маріуполі. З тих пір минуло багато часу, проте з улюбленою грою Іван Дмитрович, якому незабаром виповниться 75, не пориває і досі.
У розпал 2022 року доля занесла його до Грузії, де він трудиться тренером-консультантом у клубі «Колхеті 1913» з Поті.
Напередодні чергової дуелі «Ворскли» і «Шахтаря» у вирішальному матчі за почесний трофей Балан поділився своїми очікуваннями із Sport.ua.
– Чи будете спостерігати за фінальним поєдинком Кубка України?
– Звичайно. Раптом полтавська команда знову піднесе сюрприз. Хоча всі думають, що буде інакше. Але ж ми з «Ворсклою» у 2009-му довели, що все може бути по-іншому. От і вийшло так, як ми хотіли. Тож тепер за кого я повинен вболівати – за «Шахтар»? Ні, звичайно ж, за «Ворсклу». У «Шахтаря» ж, втім, як і у київського «Динамо», стільки титулів, що їм усе це вже нікуди складати (усміхається). А хотілося б, аби у Сергія Долганського і у його команди все вийшло, і у кожної команди було різних звань і призів потрохи. Щоб відчути, що ж то воно таке – перемога над грандом у такій важливій грі. Один раз «Ворскла» може ж «стрельнути». М’яч круглий, поле зелене. А як воно буде – побачимо. Вийде у полтавців перемогти – молодці, не вийде – теж молодці, адже зуміли потрапити у фінал.
![Ворскла – Шахтар. Прогноз і анонс на фінал Кубка України](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/18/middle_683797.jpg)
– Як справи у вашого нинішнього клубу – «Колхеті 1913»?
– Все нормально. У Грузії я знаходжусь уже два роки. За цей час «Колхеті 1913» із третьої ліги вийшов у другу, а потім із другої напряму вийшов у вищу. Зараз наша команда знаходиться у середині турнірної таблиці. Як для новачка еліти, це нормально. Головне, аби не гірше.
– Ваша роль за ці роки не змінилась?
– Ні. З самого початку у потінському клубі я працював тренером-консультантом, так у цій ролі і залишився. А от на посаді головного тренера зміни були вже двічі. За час мого перебування у «Колхеті 1913» вже третій наставник. До цього був відомий за виступами у запорізькому «Металурзі» Давид Квірквелія. У Поті він був вже третій сезон, тож у нього вже сил не вистачає – відтак взяв паузу.
Нагадаємо, що у середу 15 травня у Рівному на стадіоні «Авангард» відбудеться фінал Кубка України з футболу сезону 2023-2024 років. Вдруге за всю історію турніру у вирішальному матчі зустрінуться «Шахтар» та «Ворскла».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![Дві стійки, але не більше. Шахтар у спарингу програв чемпіону Хорватії](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/middle_695761.jpg)
![Дві стійки, але не більше. Шахтар у спарингу програв чемпіону Хорватії](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/small_695761.jpg)
Донецький клуб поступився «Динамо» Загреб із рахунком 0:1 у товариському поєдинку
![Терпець увірвався. Перес ухвалив жорстке рішення щодо майбутнього Луніна](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/middle_695354.jpg)
![Терпець увірвався. Перес ухвалив жорстке рішення щодо майбутнього Луніна](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695354.jpg)
«Реал» хоче продати українця вже цього літа
![Грізманн може несподівано залишити Атлетіко. Відомо, куди хоче перейти](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/slider_695745.jpg)
![Стала відома ключова причина вибору Довбика на користь Роми](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/slider_695616.jpg)
![Усик зробив сміливий прогноз на мегафайт Джошуа – Дюбуа за титул IBF](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/slider_695501.jpg)