Команда Олександра Шовковського жодного разу не програла в другій частині турецьких зборів

8470
228
ФК Динамо Київ

Матчем донецького «Шахтаря» проти французького «Марселя» в рамках Ліги Європи УЄФА український футбол посеред цього тижня формально вийшов із зимової сплячки, проте для решти команд Прем’єр-ліги офіційні протистояння мали розпочатись усе ж таки ще за тиждень. Саме тому основним завданням для багатьох на ці вихідні було завершення підготовчого періоду та повернення з місць тимчасового перебування назад на батьківщину.

Зокрема, київське «Динамо» вирішило закрити другу частину зборів у Туреччині заключним товариським поєдинком проти молдовського «Шерифу», який для українських уболівальників до певного часу ледь не був ототожненням імені нинішнього наставника «Кривбасу» Юрія Вернидуба. Утім, зараз флагман сусідньої країни вже встиг вилетіти з єврокубків, і натомість готувався до другої частини сезону та захисту чемпіонського трофею.

Як і очікувалось до початку гри, закривати зимові збори довірили, напевно, майбутньому основному складу на перший матч УПЛ після відновлення. У зіграній комбінації виконавців «Динамо» легко находило порозуміння в атаці, проте реалізація гольових моментів знову давалась у знаки. Ні що не заважало використати бодай один із небезпечних стандартів біля чужих володінь, проте влучність киян, а зокрема – Бражка, залишала бажати кращого.

«Шериф» тим часом продовжував награвати своїх численних новачків, тож про жодну зіграність у його контексті не йшлось. Добре, якщо команда Романа Пилипчука взагалі діставалась до штрафного Бущана, бо здебільшого це були безадресні спроби закинути м’яч уперед на 50 метрів, а там хтось мав зачепитись. Але не чіплявся, тож про небезпеку з боку гостей узагалі не йшлось.

Проте й «Динамо» пішло на перерву лише з одним реальним гольовим моментом за авторством Буяльського, коли той не переграв воротаря з близької відстані на завершення скидання Караваєва з лицьової на правому фланзі штрафного. Уже після перерви подібним відзначиться й Волошин, якому взагалі не щастило, бо то голкіпер стане на шляху м’яча у ворота, то захисник з’явиться нізвідки в останній момент.

Але кияни все одно грали банально краще за суперників, тому їхня підсумкова перемога немов перебувала на поверхні. Залишалось лише її здобути за допомоги забитих м’ячів. І вони таки прийшли. На 58 хвилині Ванат скористався помилкою захисника під час передачі з правого флангу до штрафного, після чого покотив на порожні для Буяльського. А сам Віталій потім, на 80 хвилині, асистував тому-так Волошину, тож півзахисник «біло-синіх» не дуже сумував через згаяні раніше нагоди.

Перший матч у другій частині української Прем’єр-ліги київське «Динамо» проведе в гостях у харківського «Металіста 1925».