Україна. Прем'єр Ліга
| Оновлено 29 сiчня 2024, 10:00
4621
186

120 хвилин сухого футболу. Шахтар у спарингу розійшовся миром із Марибором

Донецька команда не зуміла втілити свою перевагу в забитий гол

4621
186
ФК Шахтар

У неділю, 28 січня, відбувся товариський матч, у якому зустрілися донецький «Шахтар» та «Марибор» зі Словенії.

Гра відбулася в турецькій Анталії на полі арени «Мардан Стедіум». За домовленістю сторін матч тривав 120 хвилин (2 тайми по 60 хв).

Перевагу мала донецька команда, але не зуміла втілити її в забитий гол. У результаті зафіксовано нічию (0:0).

Від перших хвилин наставник донеччан Маріно Пушич випустив той самий стартовий склад, що починав попередній поєдинок з «Лехом» (3:1) з однією зміною – на вістрі атаки тепер діяв Данило Сікан.

Звіт про матч від прес-служби гірників:

«Гірники» одразу заволоділи ініціативою, розігрували м’яч широко зі швидкими переведеннями з флангу на фланг. Уже в дебюті небезпечну нагоду мав Судаков, проте його удар з-за меж штрафного накрив воротар словенців. На лівій бровці вирізнявся ефектними діями Кевін, розхитуючи опонентів дриблінгом та роздаючи партнерам паси п’ятою. І саме після кросу бразильця і скидання Коноплі небезпечно з лінії воротарського бив Сікан – знову виручив кіпер, діставши м’яч з-під поперечини.

У ще двох епізодах на вигідні позиції для удару Сікана виводили спочатку Бондаренко, а потім Судаков, та форвард не зумів перетворити ці моменти на голи. Попри майже безроздільне володіння м’ячем і перманентний тиск на ворота мариборців українському чемпіону протягом 60 хвилин забити не вдалося.

У другій 60-хвилинці тренерський штаб «Шахтаря» цілковито змінив склад, і на поле вийшли Твардовський, Гочолеішвілі, Лемкін, Ракіцький, Азаров, Очеретько, Назарина, Цуканов, Невертон, Швед та Егіналду. Донеччани розпочали з явною установкою на удари здалеку, таким чином створивши три моменти вже в першому мінітаймі. Цуканов зважився на сильний удар з лінії штрафного, але м’яч просвистів за сантиметри від стійки. Швед у схожому стилі бив із лівого кута карної зони – також поруч. А найближчим до гола був Егіналду: після його удару м’яч влучив в одну штангу, прокотився по лінії воріт, вдарився в іншу штангу та відлетів у поле.

Від старту останньої 30-хвилинки активніше заграли й словенці, проте не вигадали нічого, окрім кількох стандартів і гострих подач до штрафного, які легко читалися й перехоплювалися Денисом Твардовським та центрбеками «оранжево-чорних». «Гірники» ж продовжили перевіряти суперника спробами здалеку: удар Ракіцького зі штрафного пройшов повз ворота, а потужний постріл Азарова – над поперечиною. Найкращий момент наприкінці зустрічі організували бразильці: Невертон знайшов у карному майданчику Егіналду, той з лівого краю воротарського в дотик пробив у дальній кут, однак знов забракло якихось сантиметрів.

Зафіксована нічия 0:0 у двогодинному спарингу «Шахтаря» та «Марибора».

Цим матчем підопічні Маріно Пушича завершують першу частину зимових зборів у Туреччині. Попереду в команди кілька днів відпочинку, після чого «гірники» повернуться до роботи в Белеку і продовжать готуватися до другої половини сезону.

На зборах у Туреччині гірники раніше провели два спаринги – проти «Пюніка» з Вірменії (2:0) та «Леха» з Польщі (3:1).