23 грудня «Арсенал» зіграв унічию зі «скаузерами» у матчі 18-го туру АПЛ

15050
2
Getty Images/Global Images Ukraine. Мартін Едегор

23 грудня відбувся матч 18-го туру АПЛ між командами «Ліверпуль» та «Арсенал». Гра завершилась із рахунком 1:1.

На 18-й хвилині Мохамед Салах проштовхнув м'яч у штрафний майданчик «канонірів». Півзахисник гостей Мартін Едегор рукою, опущеною вниз, зупинив рух м'яча. Головний арбітр не зафіксував порушення правил і не поставив пенальті, причому судді на VAR не втрутилися в епізод.

Орган, який регулює та відповідає за суддівство в англійському футболі (PGMOL), пояснив, чому в цьому епізоді не було призначено пенальті на користь «Ліверпуля».

«Це не було чіткою і очевидною помилкою арбітра, оскільки рука Едегора рухалася траєкторією тіла, а не до м'яча, коли він опускався», – процитували пояснення PGMOL під час прямого ефіру на Sky Sports.

У PGMOL підтвердили, що контакт м'яча з рукою Едегора був, проте рука футболіста була використана для збереження балансу та рухалася до його тіла. Саме тому настільки очевидна гра рукою не була визнана порушенням правил.

Український захисник «Арсенала» Олександр Зінченко вийшов на поле з перших хвилин у цьому матчі та відіграв увесь поєдинок.