Традиційний снукерний турнір чемпіонів стартував у англійському Болтоні

7676
0
Champion of Champions. Марк Аллен

Північноірландський снукерист Марк Аллен забронював собі місце у півфіналі турніру 2023 Champion of Champions, вигравши два матчі в понеділок, 13 листопада.

Нерейтинговий турнір відбувається в англійському Болтоні. У ньому традиційно беруть участь 16 переможців найбільших турнірів за останній рік.

Марк Аллен спочатку здобув перемогу над Джиммі Уайтом з рахунком 4:1, а у другій половині дня переміг Алі Картера з рахунком 6:2 і вийшов із групи чотирьох до півфіналу.

У денному матчі із семи фреймів Аллен переміг Джиммі Уайта у битві двох шульгів. У першому фреймі Уайт відігрався після п'яти фол-енд-міс у ситуації зі снукером. В обох було по 58 очок, коли Вихор виграв його, забивши складний чорний.

Для 61-річного ветерана Джиммі Уайта, аутсайдера турніру із котируваннями 500 до 1, це стало єдиним яскравим моментом у матчі.

Марк Аллен набрав хід, вигравши наступні фрейми з брейками 76, 84, і взяв 4-й фрейм (62–45). На той час «Пістолет» Аллен стріляв вже на повну потужність і завершив гру з брейком 108, здобувши перемогу (4:1).

Getty Images/Global Images Ukraine. Алі «Капітан» Картер

В іншому матчі 1/8 фіналу виграв 44-річний Алі Картер з Ессекса, який вперше з 2016 року виступає на цьому турнірі завдяки перемозі на German Masters. Він створив щось на кшталт сюрпризу, обігравши 4-разового чемпіона світу Марка Селбі з рахунком 4:3.

Картер виграв перший фрейм із рахунком 75–34. Капітан також контролював і другу партію, але схибив на рожевому в центральну лузу, що дозволило Селбі взяти фрейм (65–56) і зрівняти рахунок (1:1).

«Жартівник» (Jester) не жартував: Селбі повів у рахунку 2:1 завдяки брейку, який перервався незадовго до сотні, коли він не влучив складний жовтий шар. Ранній фол у 4-му фреймі, коли Селбі забив биток, дозволив Картер зробити брейк 48, а потім і виграти фрейм з другою в партії серією 76, якою він очистив стіл і зрівняв рахунок (2:2).

Потім настала черга Картера забити биток, коли він вів 35–0. Селбі («Джестер із Лестера») відігрався, взяв фрейм (87–35) і вийшов уперед у матчі (3:2).

Картер досяг того, що матч дійшов до вирішального фрейму, коли виграв шостий фрейм з першою соткою, набравши 121 очко. Потім він здобув перемогу, вигравши останній фрейм з рахунком 83–47. Перемога Алі Картера (4:3), і Селбі розпрощався з турніром.

Getty Images/Global Images Ukraine. Марк «Пистолет» Аллен

У чвертьфіналі 37-річний Марк Аллен вирвався вперед з рахунком 3:0 у грі з Алі Картером завдяки брейкам-соткам у 1-му та 3-му фреймах. Причому у стартовій партії Пістолет зробив серію 135 менш ніж за 10 хвилин. Другий фрейм був важчим, і Аллену вдалося взяти його з рахунком 71–42. Брейк у 104 очки закріпив третій фрейм за Марком (3:0).

«Капітан» Картер знайшов свій ритм у 4-му фреймі: два впевнені брейки допомогли йому здобути перемогу з рахунком 112–4. Однак чіткий брейк 70 у п'ятому фреймі відновив перевагу Аллена в три партії (4:1). Він опинився за крок від перемоги, коли взяв наступну партію: 71–36.

Картер виграв 7-й фрейм із блискучою зачисткою столу в 143 очки. Це був найкращий фрейм дня (див. відео нижче) і 397-ма сотка в його кар'єрі. Аллену, переможцю 2022 UK Championship та 2023 World Grand Prix, вдалося виграти 8-му партію з рахунком 98–5 і завершити матч на свою користь (6:2).

Марк Аллен: «Я відчуваю, що гра йде добре, але все ще не так, як хочу. Було б непогано виграти турнір із такою грою, і я наближаюся до цього. Я багато працював над психологічною стороною своєї гри і став кращим. Тепер я більш контрольований».

У суботу Марк Аллен зіграє півфінал із переможцем підгрупи, до якої входить чинний чемпіон турніру Ронні О'Салліван.

14 листопада чемпіон світу 2023 Люка Бресель зустрінеться з переможцем European Masters Баррі Хокінсом, а потім тріумфатор British Open Марк Вільямс зустрінеться з чемпіоном Welsh Open Робертом Мілкінсом. Переможці двох матчів увечері зіграють між собою та визначать другого півфіналіста турніру.