| Оновлено 26 вересня 2023, 23:58
7927
67

Дотиснули на досвіді. Шахтар переграв Верес у Кубку України

Команда Патріка ван Леувена компенсувала невдачу в першому колі чемпіонату на полі суперників

7927
67
ФК Шахтар Донецьк

Цього сезону ми дочекались повернення Кубка України до розкладу наших футбольних клубів, і за старою традицією більшість поціновувачів футболу долучалась до ретельного слідкування за подіями цього турніру саме з матчів 1/8 фіналу. Саме на цьому раунді національних змагань до жеребкування додавались провідні команди Прем’єр-ліги, тож рівень конкуренції рішуче підвищувався.

Звідси й такі цікаві пари вдавалось утворювати, як от, наприклад, вийшло у випадку з рівненським «Вересом» та донецьким «Шахтарем». Команда Сергія Лавриненка на самому початку сезону скористалась можливістю та відібрала очки в чинних чемпіонів країни (1:1), поки ті призвичаювались працювати під керівництвом Патріка ван Леувена. Але з тих пір минуло вже майже два місяці, тож «гірники» повертались на поле рівненського «Авангарду» з передчуттям реваншу.

Достеменно невідомо як, але Лавриненко поки що спокійно підбирає тактику, яка б створювала для «гірників» чимало проблем. Цього разу «Верес» запропонував агресивне просування в атаці з перших хвилин, немов би наслідуючи досвід «Руха» зразка минулих вихідних, та змусив оборону суперників подекуди навіть тремтіти під час постійних передач на загострення. Це був дійсно динамічний перший тайм, який дуже не подобався гостьовому колективу, бо його тривалий час тримали подалі від воріт Паста, і в підсумку «Шахтар» так і не віднайшов власної гри.

Інша справа, що й «Верес» не скористався цією своєю несподіваною сміливістю й не зумів хоча б відкрити рахунок, після чого неодмінно б увімкнувся сценарій гри в обороні від команди Лавриненка. «Гірники» в підсумку виявили достатньо терпіння для того, аби не наробити помилок у захисті, а на другу половину матчу ван Леувен долучив до гри більш основних Зубкова та Сікана й команда заграла вже більш жваво.

І хоча одразу після перерви гра не перетворилась на шоу з одним головним виконавцем та супроводом для нього, але посеред другого тайму Бондаренко нарешті взяв на себе роль диригента атаки та спочатку створив момент для голу Кащука на лівому фланзі штрафного, а потім самостійно ефектним перекиданням воротаря суперників майже одразу подвоїв рахунок. Команда Лавриненка від цього не розвалилась, але ентузіазму в неї точно поменшало.

«Верес» у підсумку намагався атакувати наприкінці матчу, але «Шахтар» діяв прагматично та подекуди на межі від помилки перед власним штрафним, але при цьому на диво залишався спокійним. Тож і не дивно, що саме третій м’яч від «гірників», а не хоча б один гол у відповідь від господарів, завершував це протистояння. Його автором став Очеретько, тоді як привіз момент на власні ворота Жуліо Сезар.

Фінальний свисток арбітра Ігоря Пасхала з Херсона відправив донецький «Шахтар» до чвертьфіналу Кубка України, тоді як для рівненського «Вереса» виступи в цьогорічному розіграші змагань було завершено.