| Оновлено 13 вересня 2023, 19:17
15494
0

У Фіналі чотирьох чемпіонату Європи зіграють головні фаворити турніру

Кожна з цих збірних за останні роки має багато титулів та нагород різних турнірів

15494
0
CEV

У четвер 14 вересня у столиці Італії Римі пройдуть два півфінальні матчі чемпіонату Європи з волейболу серед чоловіків. Із 24 команд, які стартували наприкінці серпня на цьому чемпіонаті, залишилося лише чотири. Причому всі вони ще до початку турніру називалися серед фаворитів.

Італія

Чинний чемпіон Європи збірна Італії на першому етапі у групі А втратила лише одне очко. У заключному матчі, який вже нічого особливо не вирішував, італійці виграли у Німеччини з рахунком 3:2. В 1/8 фіналу господарі турніру (вони, до речі, всі ігри проводили в Італії, але у різних містах), без особливих проблем розправилися із командою Північної Македонії 3:0. А ось у чвертьфіналі їм чинили гідний опір нідерландські волейболісти. І лише у п'ятій партії італійці взяли гору 15:12.

Всього на рахунку чоловічої збірної Італії на чемпіонатах Європи 14 нагород – 7 разів вона вигравала золоті медалі (останній раз у 2021 році), 4 рази – срібні та 3 рази бронзові. Перемогли італійські волейболісти і рік тому на чемпіонаті світу (всього у них на світових форумах 4 золота та 1 срібло.) А на Олімпіаді 2016 року Італія стала другою, програвши у фіналі Бразилії.

Франція

У нинішньому турнірі на груповому етапі французи посіли перше місце у групі D, щоправда, при цьому вони програли Румунії 1:3. В 1/8 фіналу французькі волейболісти перемогли Болгарію 3:0, а потім у чвертьфіналі взяли реванш у румунської збірної 3:0. Поки що ще не набрав необхідної форми після травми багаторічний лідер Франції Ервін Нгапет, але, як бачимо, і без нього команда справляється і готова поборотися за найвищі місця.

Французи стали переможцями Олімпіади 2020 року в Токіо, а минулого року вони здобули головний приз волейбольної Ліги націй – найпрестижнішого комерційного турніру світу. На чемпіонаті Європи Франція перемагала у 2015 році, а всього на її рахунку ще чотири другі та одне третє місця.

Польща

У чемпіонаті Європи 2023 року у своїй групі С Польща виграла всі п'ять матчів із різницею партій 15-1. У 1/8 фіналу польські волейболісти обіграли Бельгію 3:1, а у чвертьфіналі також у чотирьох сетах завдали поразки Сербії.

На трьох останніх чемпіонатах світу поляки незмінно грали у фіналі. Два з них виграли у 2014 та 2018 роках, а у 2022 році посіли друге місце. На двох останніх чемпіонатах Європи у Польщі дві бронзи у 2019 та 2021 роках. До престижних титулів поляків можна додати і перемогу у цьогорічній Лізі націй.

За всю історію чемпіонатів Європи у Польщі 1 перемога у 2009 році, 5 срібних нагород та 3 бронзові.

Словенія

Волейболісти збірної Словенії на цьому турнірі спершу виступали у групі В, де здобули перемоги у всіх п'яти матчах. В тому числі над збірною України 3:1. У 1/8 фіналу Словенія насилу виграла в поєдинку з Туреччиною 3:2, причому по ходу гри словенці поступалися 0:2, потім дві партії відіграли і на тай-брейку перемогли з мінімальною перевагою 15:13. А у 1/4 фіналу Словенія знову зустрілася з Україною. Шанси на перемогу були в обох команд, але словенські волейболісти у відповідальні моменти діяли трохи точніше і знову виграли 3:1.

В чотирьох останніх чемпіонатах Європи Словенія тричі виходила у фінал (2015, 2019, 2021 рр.), але задовольнялася лише срібними медалями. Перемог на європейських першостях ще не було. Саме цей турнір для словенців вважається найуспішнішим, бо ні на чемпіонатах світу, ні на Олімпіадах, ні в Лізі націй Словенія в трійку призерів не потрапляла.