17.08.2023 20:00 – FT 2-й матч. Результат першого матчу 0:1 2 : 1

Вольова перемога та серія пенальті. Динамо насилу здолало Аріс

Кияни вийшли до вирішального раунду кваліфікації Ліги конференцій

25794
164
ФК Динамо Київ

Київське «Динамо» мало всі комфортні умови для підготовки до матчу-відповіді проти грецького «Аріса» в Лізі конференцій. Гра УПЛ проти «Металіста 1925» була перенесена на пізніше, тому Мірча Луческу вже не мав би підстав скаржитися на переїзди.

В основний склад повернувся Владислав Ванат, який несподівано затемпературив у першій грі. Крім того, на лівий фланг атаки вийшов Назар Волошин. Ну і пошкодження Дениса Попова робило в центрі захисту зв'язку Дячук – Сирота практично безальтернативною, навряд чи скоро Крістіан Біловар відновить втрачений кредит довіри.

Був в основі і Ярмоленко, якого Луческу критикував за підсумками першої гри.

Греки, як ми знаємо, люблять грати в таких ситуаціях, коли їм треба втримати мінімальну перевагу. Тому вони очікувано віддали м'яч номінальним господарям і сіли в захист. «Динамівці» ж спробували комбінувати, але єдине, на що спромоглися в стартові хвилин 15 - надзвичайно невдалий дальній удар Сидорчука.

Спроби пройти глухий грецький захист в пас потрохи згасали, тому кияни вирішили перейти на іншу тактику. Ярмоленко з Тимчиком регулярно вантажили м'яч в штрафний, Ванат непогано чіплявся, але, на жаль, не пішов до кінця під час прострілу Ярмоленка справа - м'яч пролетів вздовж воріт і був у паніці винесений на кутовий.

Монотонне стукання в грецьку стіну врешті-решт отримало ефект пружини у вигляді контратаки. Сумнозвісний київський захист спершу прогавив Пальму на дальній штанзі, а потім – і Джурасека, який отримав пас такий, що залишалося підставити ногу перед порожніми воротами.

Руки опустилися, мабуть, в усіх вболівальників, а особливо гнітюче враження виникло, коли «динамівці» в наступній атаці просто зупинилися, апелюючи до арбітра, і пропустили ще контратаку. А далі сталося диво.

Сидорчук, який провалював опорну зону і гру, видав пас-цукерку – закидання на Волошина перед самим свистком вийшло ідеальним, а Назар ефектно перекинув головою грецького кіпера. 1:1, другий тайм після не надто хорошого першого.

Другий тайм розпочався так, як і перший. Але відповідь греків після тиску наших була вже швидшою. Традиційне привезення позаду (на цей раз від Тимчика, якому просто прокинули між ніг) чудом не конвертувалося в замикання на дальній штанзі – Дубінчак якось встиг вставити ногу і врятувати.

Досить дивна, як на теперішнього Луческу, вийшла ситуація із замінами – Андрієвський, Караваєв та Бражко вийшли на поле рятувати ситуацію досить рано. Вони освіжили гру, але ефекту відразу ж не дали.

Але ударів побільшало. Бражко класно бив, Ярмоленко, але особливо небезпечно вийшло в Буяльського. Але все витягував голкіпер.

А потім ефект замін все ж спрацював . Андрієвський виконав класну діагональ і Караваєв з правого кута воротарського пробив у дальній кут воріт. 2:1!

Наприкінці могли як і забити (Андрієвський зі штрафного), так і пропустити (самостріл Дячука полетів мимо і поганий вихід Бущана якось обійшовся).

В першому екстра-таймі скоріше могли пропустити, але врятував Бущан. Другий екстра-тайм розпочався з вилучення в греків, але фізики настільки не вистачало киянам, що, якби не Бущан і фарт, гра б закінчилася ганебно і без пенальті.

А в серії пенальті в нас схибив тільки Перріс, тоді як Бушан потягнув один удар і ще раз гравець греків пробив вище. Перемога – далі у вирішальному матчі «Бешикташ».

Ліга конференцій. 3-й кваліфікаційний раунд. Матч-відповідь.

«Динамо» – «Аріс» – 2:1 (по пенальті 6:5)

Перший матч – 0:1

Н.Волошин (45), Караваєв (85) – Джурасек (39)

Серія пенальті: 1:0. Бражко, 1:1. Фабіано, 2:1. Андрієвський, 2:1. Менендес (воротар), 3:1. Діалло, 3:2. Рупп, 3:2. Перріс (воротар), 3:3. Феррарі, 4:3. Беніто, 4:4. Христодулопулос, 5:4. Дячук, 5:5. Самора, 6:5. Дубінчак, 6:5. Одубаджо (вище)

Сирота (105+1), Андрієвський (110) – Павичич (80), Пальма (82), Матарріта (89), Одубаджо (111)

Павичич (106, друга жовта картка)

«Динамо»: Бущан, Дубінчак, Сирота, Дячук, Тимчик (Караваєв, 72), Н.Волошин (Діалло, 82), Шапаренко (Андрієвський, 72), Сидорчук (Бражко, 72), Буяльський, Ярмоленко (Перріс, 106), Ванат (Беніто, 106).

«Аріс»: Хутесіатіс, Феррарі, Одубаджо, Фабіано, Монтойя, Даріда (Павичич, 75), Жан Жюль (Самора, 106), Джурасек (Рупп, 59), Пальма (Матарріта, 82), Морон (Хрістодулопулос, 83), Моберг-Карлссон (Менендес, 59).

Арбітр: Себастьян Гісхамер (Австрія)