Знову трійка голів, але без відповіді. Шахтар не впорався з Аяксом

Колектив Патріка ван Леувена не забивав у двох останніх матчах на зборах

13911
63
ФК Шахтар Донецьк

Триває процес підготовки донецького «Шахтаря» до початку нового сезону української Прем’єр-ліги, у якому команді тепер уже Патріка ван Леувена доведеться захищати відносно нещодавно здобутий титул чемпіонів країни. Цього літа «гірники» вирішили розбити свій тренувальний табір у Нідерландах, де набагато легше знайти суперників за тренувальними поєдинками високого рівня, аніж у тій самій Туреччині, тож нікого не мала здивувати поява в розкладі української команди такого титулованого опонента, як амстердамський «Аякс».

«Божі сини» в минулому сезоні виключно розчаровували своїх уболівальників, які й досі не можуть змиритись із підсумковою третьою сходинкою турнірної таблиці. Саме тому господарі тренувального поля поруч із легендарною «Йоганн Кройфф Ареною» вийшли на звітну зустріч у доволі змішаному стартовому складі із застосуванням потужної ротації в ланці захисту. Однак напад та креативна частина «Аякса» були на місці, тож легкої прогулянки для «Шахтаря» точно не передбачалось.

На цьому тлі навіть несподівано добре виглядала команда ван Леувена, коли з перших хвилин почала пресингом змушувати помилятись суперників біля центральної лінії. Відбувалось багато спроб розкрити захист нідерландців через флангові передачі, але раптово на 16 хвилині все перевернулось догори дриґом. Це Топалов не чинив опору Ренсху на лівому краю оборони та схаменувся лише під час підкату в ноги супернику вже в межах штрафного.

Пенальті без жодних шансів для Різника ударом у центр воріт реалізував безмежно талановитий Кудус. І саме від цього моменту можна було вважати, що гра в «Шахтаря» розвалилась. «Аякс» захопив ініціативу, а Бергвейн, Кудус та Классен біля штрафного української команди робили все, що тільки хотіли. Особливо не виходило в донеччан протидіяти швидким передачам суперників до атак через фланги, завдяки чому Бергвейн та Кудус записали на свій рахунок ще по м’ячу до перерви.

Після відпочинку суперники мали б провести велику ротацію, але щось у їхніх планах змінилось, тому замінили виявились точковими. Щоправда, навіть тих виконавців, які планово з’явились на полі, вистачило, аби стримати атакувальний потенціал «Шахтаря». Лише один по-справжньому гідний момент створила команда ван Леувена після перерви, та й той радше привіз для неї захисник суперників Бейссі. Однак В’юнник програв свою дуель досвідченому Ремко Пасверу, тож український колектив другий матч поспіль програв із «сухим» рахунком.

Донецький «Шахтар» розпочне сезон матчем проти харківського «Металіста 1925» 29 липня, о 17:00.

Товариський матч.

«Аякс» – «Шахтар» - 3:0

Кудус, 18 (пен.), 34, Бергвейн, 32

«Аякс»: Гортер – Ренсх, Артссен, Гато, Салах-Еддін – Тагірович, Классен, ван ден Бомен – Бергвейн, Расмуссен, Кудус.

«Аякс» (2 тайм): Пасвер – Вейндал, Бейссі, Мілованович, Гуєр – Вос, Классен (Глінссон, 62), Тейлор – Дарамі, Броббі, Годтс.

«Шахтар»: Різник – Топалов, Матвієнко, Бондар, Гочолеішвілі – Бондаренко – Криськів, Судаков, Кащук, Зубков – Сікан.

«Шахтар» (2 тайм): Твардовський – Топалов (Корнієнко, 62), Матвієнко (Ракіцький, 62), Бондар, Гочолеішвілі (Козік, 74) – Бондаренко (Траоре, 74) – Тоіров, Судаков (Кастільйо, 74) Очеретько, В’юнник – Келсі.

Стадіон: «Sportpark De Toekomst» (Амстердам, Нідерланди).

АЯКС - ШАХТАР. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Температура: 23°C

Події матчу

34’
ГОЛ ! М'яч забив Мохаммед Кудус (Аякс).
32’
ГОЛ ! М'яч забив Стівен Бергвейн (Аякс).
18’
ГОЛ ! З пенальті забив Мохаммед Кудус (Аякс).
(86)

Неочікуваний варіант. Відомо, який клуб може очолити Клопп після Ліверпуля
Футбол | 01 травня 2024, 20:34 2

Іменитий наставник може очолити дортмундську «Боруссію»

Автобус ПСЖ залишив стадіон у Дортмунді без Мбаппе. Стала відома причина
Футбол | 02 травня 2024, 06:35 6

1 травня «Боруссія Д» обіграла парижан 1:0 у першому матчі 1/2 фіналу Ліги чемпіонів