Кваліфікація чемпіонату світу 2024 з пляжного футболу проходить у Баку

13321
13
Sport 1

7 липня збірна України з пляжного футболу виграла матч 3-го туру кваліфікації ЧС-2024 проти команди Литви.

Усі найяскравіші моменти матчу доступні в режимі Live в Telegram Sport.ua

Підопічні Миколи Костенка та Олександра Корнійчука беруть участь у європейській кваліфікації чемпіонату світу 2024. Відбірковий турнір відбувається з 5 по 9 липня у Баку, столиці Азербайджану.

16 команд поділено на 4 групи. По дві найкращі команди вийдуть до 1/4 фіналу. Чотири переможці чвертьфіналів кваліфікуються на ЧС-2024 в ОАЕ, який відбудеться з 15 по 25 лютого 2024 року.

Спочатку у групі B Україна в овертаймі обіграла Іспанію (4:3 OT), потім завдала поразки Польщі (3:2).

У третьому турі збірна України обіграла команду Литви (4:1) та вийшла до чвертьфіналу з першого місця.

Завдання синьо-жовтих фінішувати першими ускладнювалося відсутністю голкіпера Андрія Неруша, який у минулому матчі отримав червону картку і був дискваліфікований. У такій ситуації, окрім Олександра Пославського, функції воротаря, або п'ятого польового гравця, періодично виконував Олександр Корнійчук.

Вже на перших секундах першого періоду Андрій Пашко відкрив рахунок, а ще за три хвилини Ярослав Заворотний подвоїв перевагу. Литовці відповіли голом Паулюса Гедрайтіса. У другій 12-хвилинці Олег Зборовський та Андрій Борсук довели перевагу синьо-жовтої команди до трьох м'ячів, а у третій суперники обійшлися без голів. Отже, 4:1 – перемога українців.

Чотири переможці чвертьфіналів, які відбудуться 9 липня, отримають путівку на чемпіонат світу 2024. Суперником України можуть стати Італія або Молдова.

Сенсаційно, після двох поразок, не зуміла вийти з групи Швейцарія, переможець Європейських ігор 2023 з пляжного футболу.

13:45. Група B. Україна – Литва – 4:1

Голи: Пашко, 1, Заворотний, 4, Зборовський, 16, А. Борсук, 18 – П. Гедрайтіс, 6.

Україна: Неруш, Пославський, Войток, Щериця, Корнійчук, Пашко, Зборовський, А. Борсук, Заворотний, Войтенко, Левченко, Щитник.

Литва: Драсутіс, Петраускас, В. Гедрайтіс, Бартошевич, Лебедєвас, Навіцкас, Граціунас, Лебедєв, Новічков, П. Гедрайтіс, Макутуновічус, Плітнікас.

• 15:15. D. Швейцарія – Білорусь
  • 16:30. C. Португалія – Греція
  • 17:45. A. Азербайджан – Італія
  • 19:00. B. Іспанія – Польща