Нічия в Класичному. Динамо та Шахтар не виявили сильнішого

Два українських гранди завершили з'ясування стосунків зручним для конкурентів результатом

101
ФК Шахтар Донецьк

Незважаючи на будь-які несприятливі умови, останніми роками в український Прем’єр-лізі нікуди не поділась пристрасть Класичного протистояння поміж київським «Динамо» та донецьким «Шахтарем» – двома найбільш титулованими клубами країни та затятими супротивниками на футбольному полі. Проте цього сезону їхні дві очні зустрічі супроводжував доволі сумний для «біло-синіх» контекст.

Усі найяскравіші моменти матчу доступні в режимі Live у Telegram Sport.ua

Команда Мірчі Луческу ще в першому колі протистояла колишньому клубу румунського фахівця в умовах відставання в чемпіонських перегонах, які потім замість дніпровського «Дніпра-1» очолив саме донецький «Шахтар». Минуло відносно небагато за сучасними мірками часу, а «гірники» все ще продовжували йти поперед інших у турнірній таблиці. Ось тільки «біло-сині» при цьому не тільки віддалились на 12 пунктів, а ще й посідали геть незвичну для себе четверту позицію, що підштовхувало до невтішних висновків.

Важливість трьох залікових балів була відчутною для обох команд, тож ми з перших хвилин побачили доволі передбачуваний обережний стиль. «Динамо» вдалось зачинити «Шахтар» позиційним захистом на власній половині, і зрештою Анатолій Трубін був чи не єдиною можливою опцією для розіграшу м’яча «гірниками». Ось тільки вслід за пресингом від «біло-синіх» не приходило створення гольових моментів, що не могло не непокоїти Мірчу Луческу.

І, напевно, недаремно, бо на 12 хвилині раптовий постріл від Степаненка з дальньої відстані в центральній зоні знайшов неприкритий лівий кут воріт Нещерета. Неначе сонце засліпило воротаря «Динамо» в тій ситуації, але він пропустив дуже неприємний для будь-якого воротаря удар. І, тим паче, не було приводів для радощів у його партнерів за командою, оскільки всі старання киян були фактично знецінені за одну мить.

Повернутись до вдалих дій на чужій половині було ще тим завданням із зірочкою для підопічних Луческу. «Шахтар» поступово призвичаївся грати під тиском, тож жодних панічних нападів біля власного штрафного збоку футболістів Йовічевіча навіть за умов тиску ми вже не бачили. Намагались «помаранчево-чорні» при цьому ще й обережно грати в плані атакувальних дій, та й їхні фланги своєю роботою та кадровою оснащеністю викликали серйозні запитання.

Зрештою, гра поступово наблизилась до перерви, а потім і перейшла до другого тайму моментом біля воріт Трубіна. Ванат добивав відскок від Ракіцького з межі воротарського, проте дивом влучив у голкіпера «Шахтаря», що вже встиг упасти на газон. Йовічевіч побачив велику небезпеку в цій ситуації, тож на другу половину гри його команда вийшла відверто грати від захисту.

Можна безкінечно довго критикувати «гірників» за пасивний футбол після перерви, але відсутність як таких проблем для їхнього воротаря говорила краще за всіх інших. Напад «Динамо» постійно звалювався на фланги, звідки приходили поодинокі подачі посередньої якості, переважна більшість із яких були невдалими.

Так тривало аж допоки Луческу вольовим рішенням не пішов у ва-банк та не випустив на полі, у тому числі, Царенка, шалена динаміка від якого одразу змінила хід подій на полі. Ось і не встежив за суперником на 81 хвилині на лівому фланзі Степаненко, збив у підкаті, а зі штрафного Андрієвський поклав прицільний удар під поперечину воріт суперників. Спроби донеччан після того знову повернутись до нападу були марними, та й часу майже не залишалось.

Наступними вихідними київське «Динамо» гратиме гостьовий матч проти харківського «Металіста», а донецький «Шахтар» здійснить візит до ковалівського «Колоса».

Українська Прем'єр-ліга. 22-й тур.

«Динамо» Київ – «Шахтар» - 1:1

Андрієвський, 82 – Степаненко, 12

Беніто, 89 – Джурасек, 29, Ракіцький, 37, Бондаренко, 55, Назарина, 86, Михайліченко, 87

«Динамо» Київ: Нещерет – Вівчаренко, Дячук, Сирота, Тимчик – Андрієвський, Сидорчук – Волошин (Гармаш, 75), Буяльський (Царенко, 75), Беніто – Ванат (Рамірес, 75).

«Шахтар»: Трубін – Матвієнко, Ракіцький (Михайліченко, 60), Бондар, Конопля – Степаненко – Судаков, Джурасек (Назарина, 61), Бондаренко, Гочолеішвілі (Швед, 75) – Траоре (Сікан, 75).

Арбітр: Віталій Романов (Дніпро).

Стадіон: «Динамо» ім. В. Лобановського (Київ).

Удари (у площину): 2 (2) – 7 (2)
Кутові: 3 – 4
Оффсайди: 2 – 3.

ДИНАМО КИЇВ - ШАХТАР. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Температура: 16°C

Події матчу

82’
ГОЛ ! М'яч забив Олександр Андрієвський (Динамо Київ).
12’
ГОЛ ! М'яч забив Тарас Степаненко (Шахтар Донецьк).
(92)

Лунін може не зіграти матч-відповідь проти Баварії. Стали відомі причини
Футбол | 25 квітня 2024, 18:50 0

Місце у воротах Луніна може зайняти Куртуа

Як виглядає таблиця АПЛ після перенесених матчів 29-го туру АПЛ 2023/24?
Футбол | 26 квітня 2024, 03:30 0

«Арсенал розгромив «Челсі», фіаско «Ліверпуля», впевнена перемога «Манчестер Сіті»